نحوه انتقال دامین

Domain transfer guide

نحوه انتقال دامین

قبل از اقدام شما می بایست موارد زیر را رعایت نمایید : مطابق با قوانین ICANN می بایست حداقل 60 روز از ثبت و یا انتقال دامین به شرکت ثبت کننده فعلی گذشته باشد. مطابق با قوانین ICANN می بایست حداقل یک روز تا تاریخ انقضا دامین فرصت باقی مانده باشد. با شرکت ثبت کننده فعلی دامین خود تماس حاصل نمایید تا دامین شما را unlock کند و همچنین کد authorization را دریافت نمایید. کنترل نمایید که به ایمیل administrator دامین خود دسترسی داشته باشید و ایمیل فعال باشد. سپس با تماس با بخش فروش ایران هاستینگ 24 و یا از طریق کنترل پنل نسبت به درخواست برای انتقال دامین به ایران هاستینگ 24 اقدام نمایید.
ادامه مراحل به شرح زیر است: ایران هاستینگ 24 در خواست انتقال دامنه را برای registrar شما می فرستد. Registrar شما نامه ای را به ایمیل administrator دامین شما برای تایید این انتقال ارسال می کند که شما می بایست مطابق با دستور العمل ذکر شده در آن ایمیل اقدام نمایید. کل مراحل فوق 5 تا 10 روز به طول می انجامد. پس از انتقال کامل دامین ، شما از طریق کنترل پنل ایران هاستینگ 24 می توانید دامین را مدیریت نمایید.

برای انتقال دامنه ای که قبلا توسط هر شرکتی در onlinenic.com به ثبت رسیده است . با شرکت ثبت کننده دامین خود تماس حاصل نمایید و از آنها بخواهید تا دامین شما را به Reseller ID ایران هاستینگ 24 انتقال دهند. پس از انتقال دامین توسط شرکت ثبت کننده فعلی دامین خود، تنها 5 روز فرصت دارید تا بخش فروش ایران هاستینگ 24 را برای تکمیل عملیات انتقال مطلع نمایید. دامین پس از تایید ایران هاستینگ 24 به کنترل پنل شما افزوده خواهد شد.

علاوه بر انتقال کامل دامین به ایران هاستینگ 24 ، جهت استفاده از سرویس های ایران هاستینگ 24 شما می توانید تنها name server های دامین خود را به ایران هاستینگ 24 تغییر دهید . در این صورت کنترل دامین شما بدست شرکت ثبت کننده دامین شماست و شما میبایست برای تمدید از طریق شرکت ثبت کننده دامین اقدام نمایید. برای این منظور name server های دامین خود را به صورت زیر تنظیم نمایید:

Primary Name server : NS1.IRHOSTING24.COM

Secondary Name server : NS2.IRHOSTING24.COM

ذکر مجدد این نکته لازم است که در این حالت امکان مدیریت از طریق کنترل پنل ایران هاستینگ 24 و بهرمندی از مزایای ثبت دامین ایران هاستینگ 24 برای دامین شما امکان پذیر نیست.

بالا