اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
وب سرویس

آشنایی اولیه با وب سرویس

وب سرویس هاي اينترنتي بر دو نوع هستند که کاربران براي دانلود و آپلود اطلاعات از آنها استفاده مي کنند.

1. Web Hosting Service

2. P2P (Peer-to-peer)

به طور کلي ميتوان شبکه Web Hosting را شبکه اي در نظر گرفت که يک سرور مرکزي دارد و تمام موارد تاثير گذار بستگي به سرور دارد ولي در شبکه هاي p2p سروري وجود ندارد و اين خود کاربران هستند که شبکه اي بزرگ را ايجاد ميکنند. در مقايسه با شبکه وب سرویس اين شبکه بسته به تعداد کاربران مي تواند ضعيف يا قوي باشد. در ادامه ابتدا در مورد هر يک از اين سرويس دهنده ها صحبت مي کنيم و با مقايسه اين دو روش مزيت ها را برسي مي کنيم.

قصد و هدف اين پروژه آشنايي با سرويس نظير به نظير يا همان P2P است و سرويس هم راستاي خود Torrent و در آخر هم مزايا و کاربردها و همچنين نحوه استفاده از اين شبکه آموزش داده مي شود و همچنين نرم افزاري براي استفاده از اين شبکه معرفي مي شود. با ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

Web Hosting Service با وب سرویس ها

وب سايت‌ ها از مجموعه‌ اي از فايل هاي مختلف مانند تصاوير، متون و فايل هاي برنامه نويسي شده به زبان هاي مختلف و ساير اسناد مربوطه تشکيل مي‌شود که به منظوري خاص به شکلي با هم مرتبط شده‌اند. هر شخصي که نرم‌افزارهاي لازم و دسترسي به اين فايلها را داشته باشد امکان بازديد از اين سايت را دارد. حال براي اينکه همه مردم امکان دسترسي به فايلها را داشته باشند نياز است تا فايلها در کامپيوتري قرار گيرند که همواره به اينترنت پرسرعت متصل است به اين کامپيوترها «سرويس دهنده» يا «سرور» ‌گويند.

اما اين سرورها بايد امکانات ديگري نيز داشته باشد از آن جمله مي‌توان به موارد زير اشاره کرد: 1.در صورتي که حجم قابل توجهي از بازديد کننده به سايت مراجعه کنند امکان پاسخگويي به همه آنها را داشته باشد. بنابر اين نياز است تا يک کامپيوتر قدرتمند از لحاظ مشخصات قطعات داخلي باشد. 2.نرم‌افزارهاي لازم براي اجراي انواع فايلها از لحاظ نوع برنامه نويسي را داشته باشد. 3.نرم‌افزارهاي مورد نياز براي مديريت بخشهاي مختلف سايت و پست الکترونيک و… را در اختيار صاحبان وب سايت ها قرار دهد.

هر کامپيوتري مي‌تواند يک سرور باشد اما از آنجا که هزينه‌هاي مورد نياز براي فراهم کردن تجهيزات و نرم‌افزارهاي لازم و يا نيروي پشتيباني براي صاحبان همه وب سايتها به صرفه نيست لذا شرکتهايي اين مسئوليت را مي‌پذيرند و با فراهم آوردن لوازم کار در سطح وسيع بخشي از فضاي ديسک سخت سرورهاي خود را به صورت اجاره‌اي در اختيار متقاضيان قرار مي‌دهند. به اين شرکتها که خدمات ميزباني وب يا هاستينگ ارائه مي‌کنند در اصطلاح «ميزبان» يا «هاست» مي‌گويند.

وب سرویس
وب سرویس

حجم ديسک

حجم ديسک به مقدار فضايي گفته مي‌شود که شرکت ميزبان از ديسک سخت سرورهاي خود در اختيار شما قرار مي‌دهد اين فضا از چند مگابايت تا چند گيگابايت براساس نياز متفاوت است. مجموع حجم فايلهاي ارسالي به سرور اجاره کننده بايد کمتر يا مساوي با فضاي اجاره شده باشد. (البته اين ميزان فضا در اکثر وب سرویس ها در هر زمان قابل تغيير مي‌باشد).

محدوديت انتقال داده‌ها

محدوديت و ميزان انتقال داده‌ها که به آن ترافيک ماهيانه نيز گفته مي‌شود ميزان تبادل اطلاعات با کامپيوتر ميزبان را مشخص مي‌کند. به اين معني که ميزان مجموع حجم فايل هاي دريافت شده يا ارسال شده به فضاي اجاره شده به صورت ماهيانه مشخص مي‌شود و نبايد از آن حجم بيشتر باشد.

سخن پایانی

در مقاله حاضر به آشنایی اولیه با وب سرویس ها و خدمات مرتبط با هاستینگ و سرور پرداخته شد. امیدواریم که مطالعه این مطلب در رابطه با وب سرویس ها برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *