اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
آشنایی با اصطلاحات ترید ارز دیجیتال

اصطلاحات ترید ارز دیجیتال چیست؟

شما هم احتمالا با تعدادی از اصطلاحات ترید ارز دیجیتال رو به رو شده اید که معنای آن را نمی دانستید. با رشد مجدد بیت کوین، بازار ارز های دیجیتال مجددا داغ شده است. فعالیت در این بازار نیاز دارد که شما با برخی از اصلی ترین اصطلاحات ترید ارز دیجیتال آشنایی کافی داشته باشید. در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با این اصطلاحات بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با اصطلاحات ترید ارز دیجیتال

به طور معمول، چه در بازار سهام، چه در ترید روزانه فارکس، و یا اگر تازه وارد دنیای رمزارزها شده‌اید، با اصطلاحات ترید ارز دیجیتال زیادی روبرو خواهید شد که ممکن است برایتان غیر آشنا باشند. اصطلاحاتی مانند FOMO، ROI، ATH، HODL؛ این‌ها همه به چه معنا هستند؟ ترید و سرمایه‌گذاری زبان خودشان را دارند و یادگیری تمام این اصطلاحات ترید ارز دیجیتال می‌تواند ترسناک باشد. با این حال، اگر می‌خواهید از اتفاقات بازارهای مالی باخبر باشید و همواره اطلاعات به‌روزی داشته باشید این اصطلاحات ترید می‌توانند بسیار مفید باشند.

ترس، عدم اطمینان و شک (FUD)

اصطلاح FUD اگرچه به صورت انحصاری یکی از اصطلاحات ترید نیست، اغلب در زمینه بازارهای مالی استفاده می‌شود. استراتژی FUD با هدف بی‌اعتبار کردن یک شرکت، محصول یا پروژه خاص با انتشار اطلاعات نادرست درباره آن متمرکز است. هدف القای ترس و کسب مزیت به نحوی است.

این می تواند یک مزیت رقابتی یا تاکتیکی یا سود بردن از کاهش قیمت سهام ناشی از اخبار مضر باشد. همانطور که انتظار می‌رود، استفاده از FUD در فضای رمزارزها بسیار رایج است. در بسیاری از موارد، سرمایه‌گذاران ممکن است وارد یک short position شوند و سپس اخباری که ممکن است ضررآور یا گمراه‌کننده باشند را منتشر کنند، زمانی که پوزیشن به میزان کافی برای آنها تأیید شده است. به این ترتیب، با فروش کوتاه short selling یا خرید put options می‌توان سودهای بزرگی را کسب کرد.

آن‌ها همچنین ممکن است از قبل خود را در معاملات خارج از بورس (OTC) قرار دهند. در بسیاری از موارد، معلوم می شود که اطلاعات نادرست یا حداقل گمراه کننده هستند. اما در برخی موارد معلوم می شود که درست است. همیشه خوب است که سعی کنید همه جوانب بحث را در نظر بگیرید. فکر کردن به این که مردم با به اشتراک گذاشتن عمومی نظرات خاص چه انگیزه هایی می توانند داشته باشند می تواند مفید باشد.

ترس از دست دادن (FOMO)

یکی از اصطلاحات ترید ارز دیجیتال فومو است. FOMO یک احساس است که سرمایه‌گذاران احساس می‌کنند وقتی که فرصت سودگرفتن را از دست می دهند، می آین و یک دارایی را خریداری می‌کنند. با توجه به وجود احساسات قوی، خرید با احساس FOMO توسط تعداد زیادی از مردم می تواند منجر به حرکت سهمی وار قیمت شود.سرمایه گذاران “FOMO” از دارایی به دارایی در بازی صندلی های موسیقی اغلب می توانند مراحل بعدی یک بازار صعودی را نشان دهند.

می دانید که شرایط تشدید بازار می تواند قوانین معمول بازارها را تغییر دهد. وقتی احساسات به قدرت و شدت خاصی بپیوندند، بسیاری از سرمایه‌گذاران ممکن است به علت FOMO به موقعیت های خارج از FOMO بروند. این می‌تواند منجر به حرکت‌های گسترده در هر دو جهت شود و ممکن است بسیاری از تریدر هایی را که سعی در مخالفت با ترند عموم دارند، به دام بیندازد. FOMO همچنین معمولاً هنگام طراحی برنامه های رسانه های اجتماعی استفاده می شود.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا مشاهده پست ها در جدول زمانی رسانه های اجتماعی به طور دقیق به ترتیب زمانی دشوارتر است؟ این نیز به FOMO مربوط می شود. اگر کاربران می‌توانستند همه پست‌ها را از زمان آخرین ورود خود بررسی کنند، این احساس را خواهند داشت که آخرین پست‌ها را دیده‌اند. پلتفرم‌های شبکه های اجتماعی با ترکیب عمدی پست‌های قدیمی‌تر و جدیدتر در جدول زمانی، قصد دارند FOMO را به کاربران القا کنند. به این ترتیب، کاربران از ترس اینکه چیزی مهم را از دست بدهند، بارها و بارها به سراغ آن شبکه اجتماعی می آیند و آن را بررسی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *