اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

[email protected]

حساب کاربری
آشنایی با افزونه های بکاپ وردپرس

افزونه های بکاپ وردپرس چیست؟

استفاده از افزونه های بکاپ وردپرس یکی از بهترین روش ها برای گرفتن بکاپ از سایت است. همه وبسایت‌های موجود در اینترنت در برابر حملات هکرها، بدافزارها، حملات DDOS، سرقت و از دست دادن داده‌ها آسیب‌پذیر هستند و حتی اگر یک وبسایت امنیت بالایی هم داشته باشد ممکن است این اتفاق برای آن بیفتد. بکاپ گرفتن از وردپرس یک روش محافظتی برای داده و اطلاعات شما است. شما برای بکاپ گیری می‌توانید از افزونه بکاپ وردپرس نیز استفاده کنید.

در مقاله امروز در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با برخی از افزونه های بکاپ وردپرس آشنا کنیم. با ما در مقاله  افزونه های بکاپ وردپرس همراه باشید.

افزونه بکاپ وردپرس VaultPress

این افزونه یکی از افزونه های بکاپ وردپرس است. برای بکاپ گرفتن از وردپرس خود با این افزونه بکاپ، VaultPress باید به وب سایت شما متصل شود. این کار را با استفاده از بخش افزونه وردپرس انجام می‌دهید. پشتیبان‌گیری و بازیابی از طریق وب‌سایت اصلی VaultPress انجام می‌شود. هنگامی که افزونه را فعال کردید و با حساب WordPress.com خود وارد شدید، خلاصه‌ای از پشتیبان‌گیری‌های وب‌سایت خود را مشاهده خواهید کرد .

توجه: اگر با استفاده از حساب وردپرس خود در VaultPress.com وارد شده باشید، به داشبورد VaultPress خود هدایت خواهید شد. طرح اولیه VaultPress تا زمانی که از این سرویس استفاده کرده‌اید، پشتیبان گیری را حفظ می‌کند. این افزونه به شما امکان می‌دهد یک نسخه پشتیبان را از هر ساعت، روز، هفته، ماه یا سال مشاهده کنید.

این یکی از ویژگی‌های شگفت انگیز VaultPress است که این افزونه را از رقبا متمایز می‌کند. هنگامی که مشکلی پیش بیاید، بیشتر صاحبان وب سایت از آخرین نسخه بکاپ وردپرس خود استفاده می‌کنند، با این حال می‌توانید اگر به یک نسخه پشتیبان متعلق به بازه زمانی دیگر نیاز داشته باشید می‌توانید آن را از طریق یک تقویم پیدا کنید.

افزونه بکاپ وردپرس BackupBuddy

این افزونه یکی از افزونه های بکاپ وردپرس است. افزونه BackupBuddy پلاگین اصلی بکاپ گرفتن از وردپرس است که می توانید آن را در هر سایت وردپرسی نصب کنید. هنگامی که BackupBuddy یک فرایند پشتیبان گیری از سایت شما اجرا می‌کند، می توانید یک فایل فشرده از کل سایت را دانلود کنید، بنابراین فایل‌های پشتیبان همیشه در دسترس شما خواهند بود.

افزونه BackupBuddy هم‌چنین این ویژگی‌های بکاپ گرفتن در وردپرس را ارائه می‌دهد:

بکاپ گیری خودکار برنامه‌ریزی‌شده: می‌توانید برنامه‌های پشتیبان‌گیری را تنظیم کنید تا به طور خودکار در بازه‌های زمانی تعیین شده اجرا شوند.

پروفایل‌های پشتیبان‌گیری و استثناهای دایرکتوری: می‌توانید نوع پشتیبان‌گیری که توسط BackupBuddy اجرا می‌شود را سفارشی سازی کنید. مثلا می‌توانید تعیین کنید فقط از پایگاه داده بکاپ بگیرید، بکاپ کامل بگیرید و یا فقط از فایل‌ها بکاپ تهیه کنید. هم‌چنین می‌توانید نسخه‌های پشتیبان خود را به‌طور ایمن در خارج از سایت ذخیره کنید. این افزونه یک قابلیت به نام BackupBuddy Stash (مقصد ذخیره سازی) ارائه می‌کند تا بتوانید نسخه های پشتیبان خود را با خیال راحت در خارج از سایت ذخیره کنید.

افزونه بکاپ وردپرس BackWPup

این افزونه یکی از افزونه های بکاپ وردپرس است. اگر وب‌سایت دارید، بسیار مهم است که به طور منظم از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. شما با استفاده از افزونه بکاپ وردپرس BackWPup می‌توانید به صورت رایگان از وبسایت وردپرسی خود بکاپ بگیرید. برای ایجاد نسخه پشتیبان رایگان از سایت وردپرس خود ابتدا این افزونه را نصب و پیکربندی کنید و سپس آن را با DropBox همگام سازی (sync) کنید.

در حالی که افزونه های پرمیوم (مشمول هزینه) بی‌شماری وجود دارد که می‌توانید از آنها برای پشتیبان گیری از سایت خود استفاده کنید، گزینه‌های رایگانی نیز وجود دارند که بسیار کاربردی هستند. افزونه BackWpup یکی از این افزونه‌های رایگان است که عملکرد بسیار خوبی از خود ارائه می‌دهد. می‌توانید از آن برای ایجاد نسخه‌های پشتیبان‌گیری جزئی و کامل از سایت استفاده کنید و حتی تنظیمات آن را روی حالت خودکار تنظیم کنید تا در بازه‌های زمانی مشخص (روزانه، هفتگی، ماهانه و غیره) اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *