آشنایی با الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل: بخش اول

1402/06/16
29 بازدید

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار یکی از الگوریتم های متنوع گوگل است که از آن ها برای ارائه بهترین نتایج به کاربران استفاده می شود. همان طور که می دانید گوگل الگوریتم های متنوعی را طراحی کرده است که هدف همه آنها این است تا بهترین نتایج جست و جو را در اختیار کاربران قرار دهد. پیش از این در وب سایت ایران هاستینگ 24 به معرفی برخی از این الگوریتم ها پرداختیم. شما می توانید برای مطالعه این مطالب به بخش مجله آنلاین ایران هاستینگ 24 مراجعه نمایید.

امروز نیز قصد داریم تا در وب سایت ایران هاستینگ 24 به معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل بپردازیم. بنابراین اگر شما هم دوست دارید با این الگوریتم بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید.

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

به روز رسانی مرغ مگس خوار گوگل در سال 2013 به عنوان یک اصلاح اساسی در الگوریتم جستجوی اصلی موجود معرفی شد. هدف اصلی آن بررسی هدف پشت جستجوها بود. این به جای تطبیق کلمات با وب سایت های بسیار قابل اعتماد و دارای رتبه بهتر، از ارائه نتایج مرتبط تر پشتیبانی می کند.

همانطور که می دانید نام محصولات گوگل همیشه جذابیت خاصی داشته و انتخاب کلمات پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار نیز از این قاعده مستثنی نیست. شاید جالب باشد که توجه داشته باشید که گوگل در انتخاب نام این الگوریتم بسیار دقت کرده است. زیرا مرغ مگس خوار در واقع پرنده ای است که به سرعت و دقت شهرت دارد.

الگوریتم مرغ مگس خوار
الگوریتم مرغ مگس خوار

علاوه بر دنیای واقعی، این پرنده با دقت و سرعت متن شما را در دنیای وب بررسی می کند و سعی می کند با شناسایی کلمات هم‌خانواده و مترادف، نزدیکترین نتایج را به کاربر معرفی کند.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چگونه کار می کند؟

الگوریتم مرغ مگس خوار بر پایه گراف دانش گوگل (Google Knowledge Graph) و جستجوی معنایی (Semantic search) عمل می کند.

گراف دانش یک پایگاه اطلاعاتی از داده‌‌ها، با موضوعات متفاوت است. با جمع آوری اطلاعات مفید از تمام اینترنت بهترین نتایج از عبارات جستجو شده کاربر و هر آنچه که به آن جستجو مربوط می شود را نمایش می دهد. نتیجه هر جست و جو تنها یک کلمه نبوده بلکه یک هدف است. برای مثال زمانی که شما سن یک فوتبالیست را در گوگل جستجو می کنید گوگل علاوه بر سن آن فوتبالیست اطلاعات دیگری مانند بیوگرافی، خانواده، تیم ها و جوایز دریافت شده این فوتبالیست را نیز به شما نشان می دهد.

در جستجوی معنایی هم گوگل با توجه به تاریخچه جستجو، موقعیت مکانی و اطلاعات اکانت شما بهترین و دقیق ترین نتایج را در اختیار شما قرار می دهد. با وارد کردن اولین کلمه از جستجوهای قبلی می‌‌توانید به لیستی از نتایج که قبلا از آن‌‌ها استفاده کردید دست پیدا کنید.

جستجوی معنایی با جستجوی کلمه به کلمه کاملا تمایز دارد، امروزه کلمات اضافه مانند از، در، به، با و … شامل جستجو نمی شوند و همین امر باعث قوی تر شدن موتورهای جستجو نسبت به گذشته است. این الگوریتم از جستجوی صوتی نیز بهره می گیرد و زمانی که فرد شفاها از گوگل سوال می پرسد با دقت در مفهوم، همه کلمات را پردازش کرده و پاسخ می دهد.

مرغ مگس خوار و جستجوی صوتی

جستجوی صوتی از زمان معرفی سیری در آیفون در سال 2011 در حال افزایش بوده است. امروزه، این جستجوگر مقدار قابل توجهی از موتورهای جستجوی کلی دریافتی مانند گوگل را کنترل می کند، به طوری که 42 درصد از کاربران اولیه در بریتانیا روزانه از جستجوی صوتی استفاده می کنند. به همین دلیل است که گوگل می‌خواهد هدف جستجوی شما را درک کند. الگوریتم مرغ مگس خوار زبان طبیعی گفتاری را موثرتر از الگوریتم های قبلی می فهمد. این کار با نگاه کردن به تک تک کلمات کلیدی برای رمزگشایی هدف و ارائه نتایج با کیفیت بهتر انجام می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات