اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

الگوریتم پنگوئن گوگل ( Google Penguin ) الگوریتمی است که سال هاست در کنار ماست. در یک جمله، پنگوئن برای مقابله با لینک های اسپمی ساخته شده است و در راستای هدف بزرگ گوگل یعنی کیفیت سایت های رتبه های بالا در جستجو های گوگل قرار دارد. در این پست قصد داریم ابتدا به ویژگی های کلیدی این الگوریتم مبارزه با اسپم و بک لینک های بی کیفیت بپردازیم و سپس تغییرات آن را در نسخه جدید بیان کنیم. همچنین پیشنهاداتی به سایت ها و وبمستر ها می دهیم که جهت حفظ سئو چگونه از پنالتی الگوریتم پنگوئن گوگل در امان بمانند. با ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

در سال های گذشته، این الگوریتم به این گونه عمل میکرد که هر چند ماه یک بار داده های زیادی را جمع آوری می کرد و نتایج آن ها را بعد از مدتی اعمال می کرد. به طور مثال اگر سایتی هیچ لینکی نداشت یا برعکس دارای تعداد زیادی لینک اسپمی ( یا حتی با کیفیت ) بود، باید مدت ها صبر می کرد که لینک ها بعد از پیدا شدن توسط گوگل، در رتبه بندی سایت مذکور اعمال اثر کنند و سایت با توجه به کیفیت لینک هایش، در نتایج بالا یا پایین تر برود یا حتی پنالتی شود ! نکته دردناک اینجا بود که اگر به طور مثال سایت شما در اثر وجود سرویس های بی کیفیت سئو، پنالتی شده بود، باید مدت ها بلکه ماه ها صبر می کردید تا اگر آن عوامل مخرب را به درستی شناسایی و حذف کرده بودید، از پنالتی خارج شوید.

جالب تر و دردناک تر اینجاست که اگر آن عوامل را به درستی شناسایی نکرده بودید، باید باز هم چند ماه دیگر منتظر می ماندید… مگر یک کسب و کار چقدر توانایی این را دارد که ویترین اصلی آن در اینترنت و موتور های جستجو از دسترس عموم خارج شود؟ اینکه یک بیزنس که سایتش توسط الگوریتم پنگوئن گوگل پنالتی شده، چطور می تواند حتی 6 ماه یا بیشتر منتظر باشد تا اشتباهات یک آژانس یا فرد سئو کار پاک شوند و به نتایج بازگردند؟!

الگوریتم پنگوئن گوگل
الگوریتم پنگوئن گوگل

پنالتی الگوریتم پنگوئن گوگل

فرض کنید یک وب سایت برای چند مورد از ده ها صفحه ای که دارد، به صورت اسپمی و نادرست لینک سازی یا اقدام به خرید بک لینک می کرد. الگوریتم پنگوئن گوگل به این صورت نبود که تنها آن صفحات را جریمه و از نتایج حذف کند ! بلکه کل وبسایت خاطی از نتایج حذف می شد ! تک تک صفحاتش ! و این مورد علاوه بر ضرر مالی که متوجه مجموعه وب سایت مورد نظر می کرد، عمل تشخیص منبع پنالتی را هم بسیار سخت می کرد چرا که شاید آن سایت دارای هزاران لینک برای صفحات مختلف بوده باشد که حتی شاید مالکان آن از خیلی از وجود این لینک های اسپمی بی اطلاع باشند.

نیاز به بازبینی مجدد وبسایت توسط الگوریتم  پنگوئن گوگل

اگر در گذشته سایتی توسط گوگل پنالتی میشد باید بعد از پیدا کردن منبع و دلیل یا دلایل پنالتی، اقدامات دیگری را نیز انجام می داد. این اقدامات عبارت بودند از:

  • Disavow کردن لینک های اسپمی و بد
  • تلاش برای پاک کردن آن لینک ها
  • اطلاع دادن به گوگل از اینکه لینک ها پاک شده اند ( یا نشده اند ) و می تواند سایت شما را مجدد بررسی کند.

در واقع قسمت سوم و اینکه این کار کاملا به صورت دستی و توسط مهندسین گوگل انجام می شد، دارای مشکلات و سختی ها و زمان بری خاص خودش بود. حال فرض کنید که شما قادر به پاک کردن لینک ها نبودید و چه پروسه زمان بری می شد.

سخن پایانی

در مقاله حاضر به معرفی الگوریتم پنگوئن گوگل پرداختیم. در این مقاله مشکلاتی که در رابطه با الگوریتم پنگوئن گوگل وجود دارد نیز مورد بررسی قرار گرفته شد. در مقالات بعدی توضیحات بیشتری را در رابطه با الگوریتم پنگوئن گوگل به شما ارائه خواهیم کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *