اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
پنگوئن گوگل

پنگوئن گوگل چیست؟

در مقاله قبل به معرفی اولیه الگوریتم پنگوئن گوگل پرداختیم. الگوریتم پنگوئن گوگل برای پاک کردن اثر لینک های اسپمی از نتایج جستجوها ساخته شده است. در طول زمان بسیار طولانی، وب سایت های زیادی به دلیل ساختن لینک های بی کیفیت، پولی و غیره پنالتی شدند. این سایت ها اقدام به ثبت سایت های بی کیفیتی که به هر نحوی لینکشان در آن ها وجود داشت در فایل های Disavow کردند و به همین صورت، گوگل به مرور زمان از طریق داده های متنوع کاربران و وبمستر های خودش، دیتابیس بزرگی از سایت هایی که اسپمی هستند جمع آوری کرد. این کار در نسخه بعدی به الگوریتم پنگوئن کمک کرد تا “در لحظه” یا Real time سایت ها را بررسی کند و نه بعد از ماه ها.

در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را بیشتر با الگوریتم پنگوئن گوگل اشنا کنیم. با ما همراه باشید.

بررسی تغییرات وب سایت ها توسط الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن حالا دیگر در لحظه ( Real time ) عمل می کند. یعنی انتظار داشته باشید اگر لینک های بدی به شما شد، فردا پنالتی شده باشید و اگر عوامل اسپم در لینک ها را حذف کردید، به سرعت از پنالتی خارج شوید. گر چند مورد از صفحات سایت شما دارای لینک های نامناسب یا اسپمی باشند و تعداد این صفحات نسبت به کل صفحات سایت شما عدد بزرگی نباشد ( یعنی مثلا سایت شما 2 صفحه نباشد و 1 صفحه از آن لینک های اسپمی داشته باشد )، می توانید انتظار داشته باشید که فقط همان صفحات ناچیز از نتایج حذف شوند.

پنگوئن گوگل
پنگوئن گوگل

نیاز به Disavow و بررسی مجدد

این مورد هنوز 100 درصد تایید نشده و با توجه به بحث هایی که بین SEO ها و افراد “پابلیک” گوگل در فروم ها و پست های بلاگ ها وجود دارد، احتمالا دیگر نیاز نیست که فایل Disavow کاملی وجود داشته باشد و پروسه بررسی مجدد! مخصوصا این مورد زمانی معنی پیدا می کند که ممکن است شما از لینک ها بی خبر باشید یا اصلا نقشی در ایجاد آن ها نداشته بوده باشید.

روشی تازه برای پاک کردن اثر لینک های اسپمی در نتایج

پنگوئن گوگل این کار را نه به روش گفته شده در بالا؛ بلکه با “به حساب نیاوردن” لینک های اسپمی و بی کیفیت و به جای آن ارزش کم دادن به آن ها انجام می دهد و به جای آن ها سایر موارد که در رتبه های بعدی فاکتور های سئو هستند مانند درگیر کردن کاربر، کیفیت محتوا و غیره.

سخن پایانی

وقتی این الگوریتم شروع به کار کرد، در روز های اول تقریبا کسی متوجه آن نشد. این موضوع کاملا صحه بر گفته های بالا می گذارد چرا که بیان شد پنگوئن گوگل دیگر در لحظه عمل می کند و قاعدتا بعد از Release شدن نیاز به زمان چند روزه داشته تا سایت های زیادی را بررسی ( Crawl ) کند و نتایج تغییر کنند.

چند روز بعد تغییرات زیاد و بالا و پایین رفتن های بی سابقه ای در نتایج دیده شد. اما نگاه خوبی به این الگوریتم داشته باشید. اگر شما از آن دسته از سایت هایی هستید که کاملا تابع قوانین و خط قرمز های گوگل عمل کرده اید، احتمالا به زودی نتیجه کار خوب خودتان را خواهید دید و در نتایج به خوبی دیده خواهید شد. اسپمی لینک سازی نکنیم و به جای مقابله با گوگل، همراه و هم مسیر با آن حرکت کنیم و بدانیم که گوگل خطاکاران را مجازات می کند. پس ما به عنوان سئو کارانی کلاه سفید، خوشحال و سربلند باشیم.

امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد. در صورت سوال در رابطه با این مطلب می توانید آن را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *