اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
منو های سی پنل

آشنایی با منو های سی پنل

منو های سی پنل گزینه های متنوعی را در اختیار شما می گذارند. سی پنل یا Cpanel یک برنامه واسط است که امکان کنترل هاست وب سایت را در اختیار شما می گذارد. در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با برخی از منو های سی پنل بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با منو های سی پنل

IP Deny Manager

یکی از منو های سی پنل، IP Deny Manager است. بوسیله این قسمت شما می توانید مجموعه ای از IP آدرس ها را تعیین کرده و از ورود آنها به سایت خود جلوگیری نمایید مثلا اگر افرادی هستند که از پهنای باند شما زیاد استفاده می کنند یا از وب سایت شما با سوء نیت بازدید می کنند بوسیله این سیستم می توانید دسترسی آن ها را قطع کنید. برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید :

 • 1. IP مورد نظر را که می خواهید آن را block کنید در کادر Add an IP to deny وارد نمایید.
 • 2. روی دکمه Add کلیک نمایید.

Autoresponders

شما با این گزینه می توانید جواب خود کار برای ایمیل های دریافتی به یک ایمیل را راه اندازی کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید :

 • 1. شما از گزینه Managing دامنه مرد نظر را که می خواهید برای آن ایمیل تعریف کنید را انتخاب کنید.
 • 2. روی دکمه Add Autoresponder کلیک کنید. حالا در صفحه بعد این مراحل را انجام دهید :
 • 1. Character Set : شما در این گزینه نوع Character را تعیین کنید.
 • 2. Email : ایمیلی که می خواهید بر روی آن پاسخ خودکار تعریف شود را بنویسید.
 • 3. From : نام کسی که می خواهید نامه از طرف آن ارسال شود را بنویسید.
 • 4. Subject : موضوع نامه را بنویسید.
 • 5. HTML Message Body : شما در این گزینه می توانید متن نامه را بنویسد.
 • 6. گزینه This message contains HTML رلا انتخاب نمایید. 7. روی دکمه Create/Modify کلیک کنید

Choose Log Programs

این قسمت به شما اجازه می دهد تا زمانی که آمارهای سایت را می بینید ، انتخاب کنید که چه وضعیت هایی از برنامه ها را استفاده خواهید کرد . البته اگر این اجازه توسط مدیر داده شده باشد .

منو های سی پنل
منو های سی پنل

Default Address

در این بخش از منو های سی پنل می توانید ایمیل های ارسالی اشتباه را مدیریت کنید. شما در این گزینه می توانید ایمیلی را تعریف کنید تا اگر آدرس دامنه آدرس شما بود ولی نام ایمیل را اشتباه نوشته بودند به این ایمیل ارسال شود و برگشت نخورد. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید :

 • 1. نام دامنه را از کادر باز شونده بالا انتخاب کنید.
 • 2. گزینه Forward to email address را انتخاب کنید و ایمیلی که می خواهید ایمیل های اشتباه به آن ارسال شوند را در این کادر بنویسید.
 • 3. روی دکمه Change کلیک کنید.

Email Authentication

این گزینه از منو های سی پنل به شما اجازه می دهد برای مجهز کردن پیام های سیستم نقل و انتقال پیام با اطلاعات قابل تائید کافی که گیرندگان به صورت خودکار بتوانند نوع هر پیام دریافتی را تشخیص دهند . این قابلیت برای مبارزه با اسپم ها کمک می کند . هر دو روش زیر برای جلوگیری از ورود و خروچ ایمیل های جعلی به سرور شما به کار می آیند . مزیت بزرگ بکار بردن این روش ها جلوگیری از ایمیل هایی است که به نظر می آید از دامنه شما آمده اند .

این روش ها باید مقدار هرزنامه ها یا ایمیل های دریافتی نا خواسته را وقتی هکرها تعدادی از ایمیل های شما را هک می کنند کاهش دهد . گزینه های زیر به این شرح است :

DomainKeys .1 : این سیستم تصدیق کننده، اصل بودن ایمیلی دریافتی را از آدرس فرستنده تحقیق می کند . این ابزار در برابر هکرهایی که ایمیل هایی با آدرس جعلی می فرستند مفید می باشد .

SPF .2 : ماشین هایی را که تصدیق کننده هستند برای فرستادن ایمیل از دامنه شما مشخص می کند . یعنی ایمیل هایی که دقیقا از سرور شما فرستاده شده باشند به عنوان یک ایمیل ایجاد شده از دامنه شما ظاهر می شوند ، وقتی که سوابق SPF چک شده باشد .

Error Log

در این قسمت می توانیدگزارش از خطاهایی که برای سایت شما رخ داده را مشاهده نمایید. این قسمت اهمیت زیادی را دارا می باشد زیرا بوسیله آن می توانید برخی از مشکلات سایت خود را از قبیل درست نبودن لینک یا اجرا نشدن فایل ها و غیره را شناسایی نموده و اصلاح نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی برخی از منو های سی پنل پرداختیم. امیدواریم که مطالعه این مطلب در استفاده بهتر از سی پنل به شما کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *