آشنایی با دامنه های برتر: بخش دوم

1402/06/21
12 بازدید

آشنایی با دامنه های برتر

استفاده از دامنه های برتر باعث پیشرفت بهتر سایت شما می شود. همان طور که می دانید دامنه وب سایت رکن اساسی هر وب سایتی محسوب می شود. استفاده از پسوند های قوی و دامنه های برتر باعث می شود تا وب سایت شما در نظر مشتری ها معتبر به نظر برسد. همچنین استفاده از پسوند های دامنه معتبر باعث رشد سایت شما در موتور های جست و جو نیز می شود.

در مقاله قبلی در وب سایت ایران هاستینگ 24 به معرفی برخی از برترین پسوند های دامنه پرداختیم. امروز نیز قصد داریم تا شما را با سایر دامنه های برتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با برخی از دامنه های برتر

.ORG: پسوند .org یکی از دامنه های برتر است که در ابتدا برای نشان دادن سازمان های غیرانتفاعی طراحی شده بود اما اکنون در دسترس همه است. این یک پسوند دامنه محبوب برای بسیاری از سازمان های غیر دولتی، غیرانتفاعی، سیاستمداران و احزاب سیاسی و اطلاعات محور و جوامع آنلاین است.

بسیاری از کاربران وب .org را با یک منبع اطلاعاتی قابل اعتماد و قابل اعتماد مرتبط می دانند، اما معمولاً آن را با مارک های تجاری مرتبط نمی دانند. پسوند .org یکی از TLD های اصلی است، بنابراین مزایای سئوی مشابه .com را به همراه دارد. علاوه بر این، .org از محبوبیت کمتری نسبت به .com برخوردار است، به این معنی که شانس بیشتری برای یافتن دامنه مورد نظر خود با آن پسوند دارید.

.CO: این پسوند در اصل مخصوص کشور کلمبیا بوده اما به یک گزینه محبوب برای دامنه های جهانی تبدیل شده است. در حالی یک گزینه خوب در پسوند های دامنه هاست است، که محبوبیت آن در سال های اخیر نیز افزایش یافته است. ولی به عنوان پسوندی برای سایت شرکت‌ها استفاده می‌گردد.

ایجاد یک وب سایت با .co اگر یک کسب و کار هستید منطقی است، به خصوص اگر یک استارتاپ جوان هستید که خود را به عنوان شرکتی منحصر به فرد معرفی می کنید. در حالی که .com ممکن است محبوب‌ترین و پذیرفته‌شده‌ترین پسوند باشد، .co جدیدتر، کوتاه‌تر و مطابق با نسل‌های جوان‌تر است. این تازگی می تواند راهی عالی برای تنوع بخشیدن به برند شما و هدف قرار دادن جمعیت جوان تر باشد.

.US: یکی دیگر از دامنه های برتر و محبوب .us است. برخلاف دامنه‌های بالا، که برای همه باز است، .us برای شهروندان و نهادهای ایالات متحده محفوظ است. شما می توانید یک فرد، شرکت یا سازمان غیرانتفاعی باشید، اما باید مقیم دائم باشید یا فعالیت های تجاری خود را به طور برجسته در ایالات متحده داشته باشید.

دامنه های برتر
دامنه های برتر

وب‌سایت‌هایی که پسوند .us دارند، خود را با هویت آمریکایی یا میهن پرستی معرفی می‌کنند. مثلا سایت vote.us که اطلاعات غیرحزبی در مورد رای دادن در ایالات متحده ارائه می دهد. در حالی که پسوند .us برای وب‌سایت‌های میهن‌پرستان عالی است، برای وب‌سایت‌های که از میهن‌پرستی در بازاریابی خود استفاده نمی‌کنند یا در ایالات متحده فعالیت نمی‌کنند، منطقی نیست.

پسوند ir. که پسوندی دامنه های ایرانی می باشد و ثبت آن توسط افرادی که رسما مقیم ایران هستند انجام می شود. این پسوند به دلیل ایرانی بودن، ارزان بودن، و همچنین رایج بودن به یکی از پسوندهای محبوب و دامنه های برتر برای ثبت انواع دامنه سایت ها تبدیل شده است.

در بین پسوندهای کد کشوری، پسوندهای .ru (مخصوص کشور روسیه)، پسوند in (مخصوص کشور هندوستان)، پسوند uk (مخصوص کشور بریتانیا)، پسوند au (مخصوص استرالیا)، پسوند de (مخصوص آلمان)، پسوند ua (مخصوص کشور اوکراین)، پسوند ch (مخصوص کشور سوییس)، پسوند cz (مخصوص کشور جمهوری چک)، پسوند de (مخصوص کشور آلمان)، پسوند dk (مخصوص کشور دانمارک)، پسوند es (مخصوص کشور اسپانیا)، پسوند eu (مخصوص شرکت های اتحادیه اروپا) معروف هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات