آشنایی با روش های درآمد زایی از یوتیوب: بخش اول

1402/07/09
18 بازدید

روش های درآمد زایی از یوتیوب

درآمد زایی از یوتیوب یکی از موارد جذابی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. روش های درآمد زایی از یوتیوب روش های متنوعی است که امروز قصد داریم تا در وب سایت ایران هاستینگ 24 شما را با این روش ها بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

یوتیوب چیست؟

درآمد زایی از یوتیوب در سال‌های اخیر به یک فعالیت محبوب تبدیل شده است. با افزایش پذیرش و استفاده از شبکه‌های اجتماعی و محتواهای ویدیویی، یوتیوب به یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌ها برای تولید کنندگان محتوا تبدیل شده است. این پلتفرم به افراد اجازه می‌دهد کارهای خود را به نمایش بگذارند و همزمان به درآمدزایی از یوتیوب نیز بپردازند.

با این حال، این فرایند به سادگیِ تولید یک ویدیو و آپلود آن روی یوتیوب نیست. برای کسب درآمد مناسب از یوتیوب (YouTube)، باید یک استراتژی قوی، محتوای ثابت و تلاش مستمر داشته باشید.

نحوه درآمد زایی از یوتیوب

اولین قدم برای درآمدزایی از ویدیو‌های خود در پلتفرم یوتیوب، پیوستن به برنامه پارتنر یوتیوب (YouTube Partner Program) است. این برنامه به سازندگان اجازه می‌دهد تا از طریق تبلیغات، عضویت در کانال‌ها، سوپر چَت (Super Chat) و سوپر استیکرها (Super Stickers) از ویدیوهای خود کسب درآمد کنند. برای عضویت در این برنامه، باید معیارهای واجد شرایط بودن را که در این بخش به آن‌ها پرداخته‌ایم داشته باشید:

  • حداقل 1000 دنبال کننده داشته باشید
  • در 12 ماه گذشته حداقل 4 هزار ساعت ویدئوهای شما تماشا شده باشد
  • از شرایط خدمات و دستورالعمل‌های کامیونیتی یوتیوب پیروی کنید
  • یک حساب گوگل ادسنس مرتبط و اینک شده به یوتیوب داشته باشید

هنگامی که شرایط درآمد زایی از یوتیوب را برآورده کردید، می‌توانید برای پیوستن به برنامه پارتنر یوتیوب درخواست دهید. یوتیوب درخواست شما را بررسی کرده و تعیین می‌کند که آیا محتوای شما برای کسب درآمد مناسب است یا خیر. توجه داشته باشید که سیاست‌های درآمدزایی از یوتیوب پیوسته تغییر می‌کند.

تولید کنندگان محتوا باید نسبت به آخرین تغییرات استراتژی‌ها به‌روز باشند تا از هرگونه اختلال در کسب درآمد خود جلوگیری کنند. اکنون که شرایط مانیتایز یوتیوب را بررسی کردیم، وقت آن است که به روش‌های مختلف درآمدزایی از یوتیوب بپردازیم.

روش‌های درآمد زایی از یوتیوب

کسب درآمد از تبلیغات، راه اصلی درآمد زایی از یوتیوب است. یوتیوب سهمی از درآمد حاصل از تبلیغات نمایش داده شده در ویدیوهایشان را به تولید کنندگان محتوا می‌پردازد. میزان درآمدی که از تبلیغات کسب می‌‎کنید به عوامل مختلفی مانند تعداد بازدید، نوع تبلیغات، بودجه تبلیغ کننده و عملکرد تبلیغ بستگی دارد.

درآمد زایی از یوتیوب

از طریق تبلیغات قالب استاندارد تبلیغات در یوتیوب، تبلیغ پیش از پخش است که قبل از شروع یک ویدیو پخش می‌شود. سازندگان همچنین می‌توانند انتخاب کنند که تبلیغات در حین تماشای ویدئو، تبلیغاتی که با ویدئوشان همپوشانی دارد و تبلیغات کارت‌های تحت حمایت خود را در ویدیوهای خود قرار دهند.

درآمد زایی از یوتیوب
درآمد زایی از یوتیوب

برای به حداکثر رساندن درآمد تبلیغاتی خود، باید محتوای جذابی ایجاد کنید که بینندگان را جذب کند و باعث شود آن‌ها ویدئوهایتان را تماشا کند. همچنین باید ویدیوهای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید و محتوای خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی دیگر تبلیغ یا به اصطلاح پروموت (promote) کنید.

عضویت در کانال

عضویت در کانال‌ها به سازندگان این امکان را می‌دهد که در ازای دریافت هزینه‌ای ماهانه، محتوای انحصاری را به مشترکین خود ارائه دهند. این ویژگی برای تولید کنندگن محتوایی که به YouTube Partner Program یا برنامه پارتنر یوتیوب پیوسته‌اند و حداقل 30 هزار دنبال کننده دارند، در دسترس است.

عضویت در کانال منبع درآمدی ثابت برای تولیدکنندگان محتوا است و به آن‌ها امکان می‌دهد با وفادارترین طرفداران خود ارتباط برقرار کنند. تولیدکنندگان محتوا می‌توانند هدیه‌های مختلفی مانند دسترسی به برنامه‌های زنده‌ی اختصاصی، دسترسی زودهنگام به ویدیوها، تخفیف‌های مربوط به کالاها، و نشان‌های انجمن را به اعضای خود ارائه دهند.

برای استفاده حداکثری از عضویت در کانال، باید برای اعضای خود ارزش قائل شوید و به آن‌ها حس عضو یک جامعه بودن را القا کنید. شما همچنین باید برنامه عضویت خود را در کانال و شبکه‌های اجتماعی خود تبلیغ کنید و بینندگان خود را به پیوستن به آن تشویق کنید.

در مقاله بعدی شما را بیشتر با روش های درآمد زایی از یوتیوب آشنا می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات