اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید چیست؟

اصطلاح «سئو کلاه سفید» به تاکتیک‌های سئو اطلاق می‌شود که مطابق با شرایط و ضوابط موتورهای جستجوی اصلی از جمله گوگل است. همان طور که می دانید آشنایی با تکنیک های سئو باعث می شود تا بازدید وب سایت شما افزایش یابد. در واقع بدون سئو صحیح وب سایت هر چه قدر در آن تلاش کنید فایده ای نخواهد داشت. امروز قصد داریم تا در ایران هاستینگ 24 به معرفی تکنیک سئو کلاه سفید بپردازیم. با ما همراه باشید.

سئو کلاه سفید به چه معناست؟

سئو کلاه سفید برعکس سئو کلاه سیاه است. به طور کلی، سئو کلاه سفید به هر عملی اطلاق می شود که رتبه جستجوی شما را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بهبود می بخشد و در عین حال یکپارچگی وب سایت شما را حفظ می کند. این تاکتیک ها در محدوده تعریف شده توسط گوگل باقی می مانند. نمونه هایی از سئو کلاه سفید عبارتند از:

  • ارائه محتوا و خدمات با کیفیت
  • زمان بارگذاری سریع سایت و سازگاری با موبایل
  • استفاده از متا تگ های توصیفی و غنی از کلمات کلیدی
  • آسان کردن دسترسی به قسمت های مختلف سایت

در مقابل، نمونه هایی از سئو کلاه سیاه شامل خرید لینک یا استفاده از تکنیک های فریبنده است. هر تاکتیکی که برای مصرف کنندگان فریبنده یا مضر تلقی شود، به عنوان کلاه سیاه شناخته می شود. تاکتیک‌های کلاه سیاه بسیار خطرناک هستند و با تکامل الگوریتم‌های گوگل، کمتر و کمتر عمل می‌کنند.

دلیل اهمیت سئو کلاه سفید

عدم مشارکت در شیوه های سئو کلاه سفید می تواند سایت شما را از گوگل و سایر موتورهای جستجو بن یا مسدود کند. گوگل به عنوان موتور جستجوی شماره یک دنیا، روزانه میلیاردها نفر بازدید کننده دارد و هر بازدید، پتانسیل کشف سایت شما توسط یک کاربر جدید را نشان می دهد.

گوگل منبع غیرقابل انکار قدرتمندی برای ترافیک وب سایت شما است و بن شدن توسط آن می تواند منجر به کاهش شدید ترافیک وب سایت شما و برشکست شدن بیزینس شما شود. به این فکر کنید که بن شدن از متداول ترین موتور جستجوی اینترنت چگونه خواهد بود. بدتر از آن، هنگامی که است که متوجه میشوید هیچ تضمینی وجود ندارد که Google هرگز شما را از مسدودی در بیاورد و دوباره فهرست کنند. ممنوعیت مادام العمر گوگل عواقب بزرگی در پی خواهد داشت.

برای سئو کلاه سفید باید چه کاری انجام دهم؟

الگوریتم های گوگل از صدها و یا شاید هزاران سیگنال و فاکتور در تعیین رتبه صفحات سایت ها استفاده می کنند. جالب است بدانید که سئو کلاه سفید گاهی اوقات به‌عنوان یک روش اخلاقی نیز شناخته می‌شود. به‌طورکلی به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت در یک وب‌سایت نیز معرفی می‌شود، اگرچه ممکن است افزایش رتبه در روزهای اول و در سال‌های اولیه کمی زمان ببرد اما نتایج رتبه‌بندی جستجو، دوام بیشتری دارند.

سئو کلاه سفید
سئو کلاه سفید

هر گونه عملی که به افزایش بازدید سایت کمک می‌کند، عملاً نتیجه بهتری را برای سایت شما به ارمغان می‌آورد. یکی از تکنیک های بهینه‌سازی کلاه سفید که معمولاً از آن استفاده می‌شود محتوای با کیفیت است.

محتوای با کیفیت

محتوا پادشاه است، جمله‌ای که بیش از هر نکته و استراتژی دیگر سئو کارها با آن مواجه می‌شوند. چنانچه قصد دارید رتبه مناسبی در موتورهای جستجوگر به دست آورید استفاده از محتوای عمیق و کاربردی ضروری خواهد بود. بررسی عوامل رده بندی موتورهای جستجوگر نشان می‌دهد که ارتباط زیادی بین محتوای عمیق و رتبه بندی وجود خواهد داشت.

الگوریتمی که گوگل از آن استفاده می‌کند، علاوه بر کلمات کلیدی مناسب و محتوای مفید، بررسی یک محتوای جامع خواهد بود. استفاده از محتوای طولانی و عمیق به بهترین نحو می‌تواند مورد رضایت کاربران قرار گیرد. کاربران با مطالعه محتوای شما و دریافت پاسخ مناسب می‌توانند پیوندهای طبیعی با شما ایجاد کنند.

تولید محتوای با کیفیت با ایجاد ارزش افزوده به وب سایت شما کمک می‌کند که کاربران بیشتری جذب کنید. علاوه بر این با ایجاد پیوندهای طبیعی، کاربران به صورت داوطلبانه از سایت شما استفاده خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *