اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
دایرکت ادمین

نحوه مدیریت بخش فایل منیجر در دایرکت ادمین

فایل منیجر دایرکت ادمین نیز مانند سایر بخش های آن به امکانات کاملی مجهز است که گرچه ممکن است در ابتدا که با آن آشنایی کافی ندارید به نظرتان کار کردن با آن کمی سخت باشد ولی واقعیت این است که پس از صرف چند دقیقه وقت و آشنا شدن با بخش های مختلف آن، قادر خواهید بود به سادگی تمام نیاز های خود را در آن براورده سازید.

در این مقاله در وب سایت ایران هاستینگ 24 شما را با ساختار کلی فایل ها و فولدر ها در فایل منیجر و نحوه ی استفاده از آن آشنا خواهم کرد.

آموزش کار با فایل منیجر دایرکت ادمین

در ابتدا وارد کنترل پنل خود شده و از بخش Tools & Settings گزینه ی File Manager را انتخاب کنید. اگر از پوسته ی پیشفرض دایرکت ادمین استفاده میکنید به شکل روبرو عمل کنید : در پنل دایرکت ادمین خود و در بالای صفحه روی گزینه ی Files کلیک نموده و یا از بخش Your Account گزینه ی File Manager را انتخاب نمایید. بعد از کلیک روی گزینه ی مورد نظر شما به فایل منیجر هدایت خواهید شد.

پنجره ی فایل منیجر مشابه شکل زیر میباشد : (این پنجره در پوسته های مختلف، کمی متفاوت است. همانطور که در شکل به خوبی مشخص است، پنجره ی فایل منیجر در دایرکت ادمین به طول کلی از سه ناحیه تشکیل شده که هر کدام اطلاعات و امکانات کاملی را برای مدیریت و به کار گیری فایل ها در اختیار شما میگذارند.

دایرکت ادمین
دایرکت ادمین

آشنایی با بخش های مختلف فایل منیجر در دایرکت ادمین

بخش اول به شما اجازه ی حرکت میان فایل ها و طبقه بندی و به کار گیری آنها را می دهد. همانطور که می بینید این بخش از ستون های مختلفی تشکل شده که به ترتیب از سمت چپ Type یا نوع ، Name یا نام، Size یا حجم (حجم برای پوشه ها به طور ثابت 4 کیلوبایت است.

اگر میخواهید حجم واقعی پوشه را بدانید می بایست حتما وارد پوشه شوید )، Perm. یا سطح دسترسی، Action که برای اعمال یک فرمان بر روی فایل یا فولدر ها به کار میرود، Date که تاریخ ساخته شدن پوشه یا فایل را نشان میدهد، UID و GID که به ترتیب نام کاربری مالک و گروه فایل یا فولدر را نشان میدهد و در نهایت ستون Select یا انتخاب که به شما امکان انتخاب چند فایل یا فولدر را به طور همزمان میدهد، تشکیل شده است.

سطوح دسترسی فایل و فولدر ها و هم چنین کلیه ی اعمال جابجایی و مدیریت بر روی فایل و فولدر ها از بخش دوم انجام پذیر است. در بخش سوم می توانید فولدر یا فایل جدیدی ایجاد نمایید، فایل آپلود نموده و یا عملیات فشرده سازی را به کار ببندید.

طریقه کپی کردن فایل

پیش از هر چیز در File Manager بر روی دکمه ی Empty Clipboard کلیک کنید تا هرچه از قبل در Clipboard وجود داشته است پاک شود. حالا فایل یا فایلها و فولدرهای مورد نظرتان را Select کرده و بر روی دکمه ی Add to Clipboard کلیک کنید. سپس به آدرسی که مایلید فایلها در آن Copy یا Move شوند رفته و برای کپی فایل ها، بر روی دکمه ی Copy Clipboard Files here و یا برای جابجایی فایل ها، بر روی دکمه ی Move Clipboard Files here کلیک کنید تا عملیات مورد نظرتان انجام شود.

سخن پایانی

فایل منیجر دایرکت ادمین بخش پرکاربردی است مخصوصا اگر زیاد با هاست وب سایت خود سر و کار داشته باشید. در مقاله حاضر اصلی ترین بخش های فایل منیجر را به شما معرفی کردیم. در مقالات آتی توضیحات بیشتری در رابطه با مدیریت در دایرکت ادمین به شما ارائه خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *