اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

[email protected]

حساب کاربری
مزایای پی پال

محدودیت ها و مزایای پی پال چیست؟

مزایای پی پال باعث شده است تا بسیاری از افراد ترغیب به استفاده از آن شوند. پی پال یک پلتفرم پرداخت آنلاین است که به کاربران خود اجازه می‌دهد به راحتی برای دوستان، خانواده، همکاران و یا هر شخص دیگری که در نظر دارند، پول واریز و یا دریافت کنند. همچنین، پی پال امکان پرداخت آنلاین نیز فراهم می‌کند.

پیش از این در وب سایت ایران هاستینگ 24 به معرفی پی پال پرداخته بودیم. امروز قصد داریم تا شما را با مزایای پی پال آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با تاریخچه پی پال

پیش از بررسی مزایای پی پال و محدودیت های آن بهتر است کمی با تاریخچه آن آشنا شویم. نسخه اولیه PayPal با نام Confinity در اواخر دهه ۱۹۹۰ به عنوان یک سیستم پرداخت برای کاربران Palm Pilot توسط یک شرکت نرم افزاری راه‌اندازی شد. این شرکت بعدا با یک شرکت بانکداری آنلاین به اسم X.com ادغام شد و در سال ۲۰۰۰ به طور رسمی نام خود را به PayPal تغییر داد. به مرور زمان، خریداران و فروشندگان eBay پی پال را به عنوان مکانیزم پرداخت اصلی به رسمیت شناختند و به این ترتیب، آن را به عنوان یکی از پلتفرم‌های بزرگ پرداخت آنلاین مطرح کردند.

مزایای پی پال
مزایای پی پال

افزایش استقبال و رشد چشمگیر پی پل در طی این مدت باعث شد که eBay در سال ۲۰۰۲ آن را خریداری کند و در حالی که به طور همزمان برای توسعه و تسهیل دسترسی به آن تلاش می‌کرد، آن را به عنوان سرویس پرداخت رسمی سایت خود در نظر بگیرد.

در سال ۲۰۱۳، پی پال شرکت BrainTree که مالک یکی از سرویس‌های رقبای خود یعنی Venmo بود را خریداری کرد و در سال ۲۰۱۵ نیز از eBay جدا شد و به فعالیت خودش به طور مستقل ادامه داد. سهام این شرکت نیز در حال حاضر در نزدک (Nasdaq) با نماد PYPL معامله می‌شود. PayPal در طی تاریخچه‌ی خود، شرکت‌های دیگری را هم خریداری کرده و تحت مالکیت خود گرفته است که به عنوان بخش‌های مختلف آن اعم از تراکنش‌های مالی، انتقال وجه به صورت دیجیتال و بخش‌های دیگر فعالیت می‌کنند.

برخی از این خریدها پیشرفت‌های فناوری را به همراه داشته‌اند و یا ویژگی‌های جدیدی به این پلتفرم اضافه کرده‌اند. در حال حاضر شرکت‌های زیادی از جمله Happy Returns by PayPal، Chargehound، Paidy، Honey، Hyperwallet، Zettle، Xoom و Simility به عنوان برندها و زیرمجموعه‌های پی پال فعالیت می‌کنند.

بررسی مزایای پی پال

بعد از آشنایی با پی پال و تاریخچه آن می خواهیم بدانیم مزایای پی پال چیست که باعث شهرت آن در دنیا شده است: به صورت کلی در مورد مزایای پی پال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از پی پال کاملا ساده و راحت است. به طور کلی، یک روش کاملا ساده و سرراست برای انتقال وجه به حساب دوستان، اعضای خانواده، همکاران و یا هر شخص یا کسب و کاری است که مد نظر دارید.
  • پرداخت از طریق PayPal، امنیت بالاتری نسبت به دیگر روش‌های پرداخت آنلاین مرسوم دارد. بدین ترتیب، از کلاه‌برداری هم جلوگیری می‌شود. همچنین، در صورتی که از طریق این پلتفرم وجهی پرداخت کنید که در نهایت مشخص شود که کلاه‌برداری بوده، پی پال می‌تواند در بازگرداندن سرمایه‌تان به شما کمک کند.
  • پی پال با رمزگذاری اطلاعات حساب بانکی و کارت اعتباری شما آن‌ها را به شکل کاملا امن و مطمئن نگهداری می‌کند.
  • انتقال وجه برای دوستان و اعضای خانواده هیچ کارمزدی ندارد.

در کنار مزایای پی پال محدودیت هایی نیز وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

  • اگرچه استفاده از پی پال برای انتقال وجه به دوستان و اعضای خانواده رایگان است و کارمزد ندارد، اما انجام این کار برای مصارف تجاری شامل کارمزد می‌شود.
  • در صورتی که بخواهید به وجه دریافتی خود دسترسی فوری داشته باشید، باید ۱ درصد کارمزد بپردازید.انتقال وجه بدون کارمزد، چندین روز طول می‌کشد.
  • PayPal به سخت‌گیری شهرت دارد و در صورت اینکه به کوچک‌ترین چیزی مشکوک شود، حساب را مسدود می‌کند. همچنین، در صورتی که خودتان بخواهید حساب‌تان را ببندید، تا زمانی که دلیل آن را ثابت کنید و مشخص نمایید که چرا می‌خواهید این کار را انجام دهید، وجه شما را مسدود می‌کند. این کار برای جلوگیری از پول‌شویی و سوءاستفاده‌های مالی دیگر است و شما زمان بستن حساب خود باید ثابت کنید هیچ کار اشتباهی انجام نداده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *