آشنایی با ویژگی های متاورس

1402/07/06
11 بازدید

ویژگی های متاورس شامل چه مواردی می شود؟

ویژگی های متاورس بسیار متنوع است و از این جهت می توان به آینده آن بسیار امیدوار بود. شما می‌توانید در دنیای متاورس بازی کنید، آیتم‌های دیجیتالی مختلفی را خریداری کرده یا حتی آموزش ببینید؛ حتی می‌توانید با بهره‌مندی از این فناوری جذاب به هر نقطه از جهان به صورت مجازی سفر داشته باشید و از جاذبه‌های گردشگری مورد علاقه خود که دارای وضوح بسیار خوبی هستند، به‌صورت مجازی دیدن کنید.

متاورس دنیای مجازی وصف‌ناپذیری با شگفتی‌های غیرمنتظره و هیجان‌انگیز است که کاربران با حضور در آن می‌توانند ورود به دنیای مجازی سه‌بعدی و زندگی مجازی را به معنای واقعی کلمه تجربه کنند. در مقاله امروز در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا به بررسی ویژگی های متاورس و مزایا و محدودیت های آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با ویژگی های متاورس

همان طور که گفته شد ویژگی های متاورس بسیار متنوع است که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

پایداری دائم

یکی از ویژگی های متاورس پایداری دائم آن است. یعنی هرگز حالت “تنظیم مجدد” یا “مکث” یا “پایان” به خود نمی‌گیرد، بلکه به طور نامحدود ادامه می‌یابد و نمی‌توانید آن را متوقف یا ریست کنید.

همه چیز به صورت زنده در جریان است

حتی اگر رویداد‌های از پیش برنامه‌ریزی شده و مستقل اتفاق بیفتند، درست همان طور هستند که در «زندگی واقعی» رخ می‌دهند، متاورس یک تجربه بصورت زنده است که به طور مداوم برای همه و در زمان واقعی اتفاق می‌افتد و نمی‌توان چیزی را به عقب برگرداند.

آشنایی با ویژگی های متاورس
آشنایی با ویژگی های متاورس

عدم وجود محدودیت و قابلیت شخصی سازی

یکی دیگر از ویژگی های متاورس قابلیت شخصی سازی آن است. متاورس می تواند به صورت همزمان و بدون هیچ سقفی برای همه کاربران یکسان باشد، در حالی که حس “حضور” مستقل و فردی را برای هر کاربر ایجاد می کند. همه می توانند بخشی از متاورس باشند و همزمان در یک رویداد یا یک فعالیت شرکت کنند.

یک اقتصاد کاملاً کارآمد است

افراد و کسب و کار‌ها قادر به ایجاد و توسعه خواهند بود. آن‌ها می‌توانند مالک چیزی باشند، سرمایه‌گذاری کنند، بفروشند و برای طیف گسترده‌ای از کارها که یک ارزش خلق می‌کنند، پاداش دریافت کنند.

تجربه‌ای گسترده‌ است

متاورس می‌تواند تجربه‌ای باشد که هم دنیای دیجیتال و هم دنیای فیزیکی، شبکه‌ها / تجارب خصوصی و عمومی و پلتفرم‌های باز و بسته را در برمی گیرد.

پر از «محتوا» و «تجربه» است.

متاورس می‌تواند از انواع محتوا و تجارب که توسط طیف بسیار گسترده‌ای از مشارکت‌کنندگان ایجاد و اداره می‌شود، تشکیل شود. برخی از کاربران، افراد مستقل هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است گروه‌های غیررسمی سازمان یافته یا شرکت‌های تجاری متمرکز باشند.

محدودیت های دنیای متاورس

بعد از معرفی ویژگی های متاورس بهتر است با محدودیت های آن نیز اشنا شویم.

محافظت از کودکان

به عنوان والدین، در حال حاضر امکان ردیابی کودکانمان در اینترنت مشکل است، و این مشکل با متاورس هم به همین شکل ادامه دارد. فهمیدن این که کودکانمان در متاورس چه کاری را انجام می‌دهند می‌تواند مسئله‌ای بسیار چالش برانگیز باشد، زیرا ما نمی‌توانیم دنیایی که آن‌ها با هدست VR می‌بینند را ببینیم. پس عملاً ما نمی‌توانیم از تبلت یا گوشی برای ردیابی ان‌ها استفاده کنیم.

سلامت روحی

آثار VR یک پدیده شناخته شده است، و مردم می‌توانند احساساتی مانند غم و نا‌امیدی را پس از استفاده از VR به خوبی تجربه کنند. وقتی ما یک دنیای شگفت‌انگیز و باور نکردنی (دنیای مجازی) را تجربه می‌کنیم و دوباره به دنیای واقعی بازمی‌گردیم، این موضوع ممکن است باعث شود تا افسرده و غمگین شویم.

در حال حاضر اعتیاد به اینترنت و بازی یک مشکل بزرگ میان بچه‌ها و بزرگسالان است، و گرفتار شدن در گذراندن تمام وقت خود در متاورس می‌تواند مشکل بزرگ‌تری هم در آینده ایجاد کند.

قوانین متاورس

ممکن است برایتان این سوال پیش آمده باشد که آیا یک عمل مجازی می‌تواند به عنوان جرم در نظر گرفته شود؟ متاورس چالش‌های نظارتی را به همراه خواهد داشت و قوانینی را برای این فضا وضع می‌کند؟ برای مثال، اگر شما درون واقعیت مجازی باشید و لباس لمسی پوشیده باشید، و کسی در دنیای مجازی شما را بدون اجازه‌تان لمس کند، این چه تفاوتی با حمله به شما در دنیای واقعی دارد؟ ما باید با رشد روز افزون فناوری شاهد قوانینی برای برخورد با چنین مواردی باشیم.

هک شدن هویت

در دنیای مجازی، ما از آواتار‌ها استفاده می‌کنیم و این امکان وجود دارد که افراد، آواتار‌های ما را هک کنند و هویت آنلاین ما را به سرقت ببرند. اگر این اتفاق بیفتد، هکر وانمود می‌کند که شما هستید و در دنیای‌های مجازی و واقعی هویت شما را تخریب کند. واضح است، که متاورس مشکلات بالقوه زیادی دارد و مسائل زیادی وجود دارد که باید در مورد ان‌ها فکر کنیم. ما باید روی امنیت متاورس تمرکز کنیم و راهی برای احراز هویت و اجتناب از دیپ فیک‌ها(جعل هویت با استفاده از یک تکنیک هوش مصنوعی) برای کاهش جرایم مرتبط با VR پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات