اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
آشنایی با پلی استور گوگل

پلی استور گوگل چیست؟

پلی استور گوگل یکی از محبوب ترین برنامه های اندرویدی است. فرهنگ اپلیکیشن‌ها از سال ۲۰۰۸ به‌طور کامل تغییر کرده است. ۱۵ سال از زمانی که گوگل اندروید مارکت (اکنون با نام فروشگاه گوگل پلی شناخته می‌شود) را در موبایل G1 یا HTC Dream معرفی کرد، می‌گذرد. ۱۵ سال از زمانی می‌گذرد که چشم‌انداز اپلیکیشن‌های موبایل برای همیشه تغییر کرد و از چند میلیارد دلار به بیش از ۶ تریلیون دلار رسید. تعداد کمی از اپلیکیشن‌ها یا خدمات مانند اندروید تاثیر بزرگی بر زندگی‌های ما داشته‌اند.

اپ استور که در سال ۲۰۰۸ راه‌اندازی شد، می‌تواند ادعا کند که تاثیر مشابهی داشته است. به من اجازه دهید تا به یاد شما بیاورم که دنیا قبل از وجود اپ استور در تلفن‌های ما چه شکلی بود؛ در آن زمان گوگل و اپل توانستند دنیای دیجیتال را نسبت به وجود اپلیکیشن مخصوص، متقاعد کنند. با ما در ایران هاستینگ 24  با بررسی تاریخچه پلی استور گوگل همراه باشید.

 پلی استور گوگل چگونه بازی را عوض کردد؟

در آن زمان اپلیکیشن ها به کالایی‌هایی در دسترس تبدیل شدند. یک پلتفرم متمرکز وجود داشت که شما می‌توانستید از آن برای دانلود برنامه‌های مخصوص تلفن همراه خود استفاده کنید. فقط باید به مرورگر بروید و آن را دانلود کنید. مهم نبود کجا زندگی می‌کنید، زیرا این بازار به‌سرعت گسترش یافت و به صدها کشور رسید.

در ابتدا تنوع اپلیکیشن‌ها کم بود اما به‌سرعت رشد کرد. این بازار ابزارهای متنوع‌تری از برنامه‌های آفیس و آب‌وهوا در اختیار داشت و پذیرش توسعه‌دهندگان به سمت بالا حرکت می‌کرد. در آن روزها من عاشق رتبه‌بندی و خواندن نظرات کاربران بودم؛ زیرا زمان کافی داشتم تا بتوانم از روی نظرات آن‌ها، ارزش آن برنامه را متوجه شوم.

درنهایت به‌روزرسانی‌های برنامه به یک امر عادی تبدیل شد. بنابراین من در آن برنامه‌ها گیر نکردم و می‌توانستم همیشه از نسخه‌های جدیدتر آن استفاده کنم. این روزها دسترسی آسان به اپلیکیشن‌ها، به‌روزرسانی‌ها، امنیت، رتبه‌بندی و نظرات کاربران بدیهی است. اما آن‌ها در سال ۲۰۰۸ نوعی هنجار بودند. این روزها موارد گفته‌شده طبیعی هستند اما اواخر دهه نوعی نوآوری شگفت‌انگیز بودند.

تنها چند سال طول کشید تا اندروید بتواند من را متقاعد کند تا نوکیا را کنار بگذارم و زندگی دیجیتال خود را با اندروید پیش ببرم. ایمان به آینده‌ی روشن این پلتفرم و اپلیکیشن ها دلایل دیگر این کار بودند. من می‌خواستم به همه‌ی محصولات دسترسی داشته باشم و این محصولات از طریق پلی استور گوگل به دست من می‌رسید.

این روزها وقتی پلی استور گوگل را روی گوشی خود باز می‌کنم و به دنبال یک اپلیکیشن جدید برای نصب می‌گردم، زیاد فکر نمی‌کنم. اوه یک برنامه جدید ChatGBT برای اندروید وجود دارد؟ من این برنامه را می‌خواهم. اوه آیا من باید این برنامه را از Qura دانلود کنم؟ البته. پلی استور گوگل در پس‌زمینه محوشده است؛ اما این مساله نشان‌دهنده‌ی عملکرد آن و اشباع بازار اپلیکیشن است.

پلی استور گوگل در اکتبر ۲۰۰۸ راه‌اندازی شد. اما بازار تا پایان سال ۲۰۰۹ تنها ۲۰ هزار برنامه داشت. البته تعداد برنامه‌ها از آن زمان تاکنون رشد تصاعدی داشته است. تعداد این برنامه‌ها تا سال ۲۰۱۵ به ۱۰۰ هزار رسید و اکنون ۳.۵ میلیون می‌باشد. در میان این موفقیت‌ها می‌توان به WeatherBug و The Weather Channel اشاره کرد.

برنامه‌های مدیریت فایل ES و ASTRO تولید شدند زیرا اندروید فایل منیجر نداشت. هدف دیگر برنامه‌های چراغ قوه است زیرا تا آن زمان دسترسی به آن‌ها راحت نبود. اسکنر بارکد نیز در آن زمان وجود نداشت. یکی دیگر از برنامه‌های مورد نیاز آن زمان Advanced Task Killer بود تا بتواند مدیریت ضعیف منابع در اندروید را پوشش دهد. Titanium Backup برنامه‌ی دیگری بود که برای اندروید قابلیت پشتیبان گیری و بازیابی را فراهم می‌کرد.

این روزها اپلیکیشن‌ها همه‌جا وجود دارند؛ بنابراین هنگامی که اپلیکیشنی وجود نداشته باشد، متوجه اهمیت آن‌ها می‌شویم. هنگامی که اپلیکیشنی وجود نداشته باشد، متوجه اهمیت آن‌ می‌شویم. این تغییر شدید را مدیون بازار اندروید و اپ استور اپل هستیم. امیدواریم که این برنامه‌ها برای مدتی طولانی کار کنند البته امید داریم که شما هم بدانید چه زمانی از آن‌ها استفاده کنید تا بتوانید زندگی شادی داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *