اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
Sd-wan

Sd-wan چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

شبکه گسترده نرم‌افزاری (Sd-wan) یک معماری WAN مجازی است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا از هر ترکیبی از خدمات انتقال داده – از جمله MPLS، LTE و خدمات اینترنت پهن باند – برای اتصال ایمن کاربران به برنامه‌ها استفاده کنند. در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را بیشتر با Sd-wan آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با Sd-wan

(Software-Defined Wide Area Networking (Sd-wan یک رویکرد تحولی در جهت ساده سازی شبکه های شعب مختلف سازمان شماست و یک راندمان و خروجی بهینه در حوزه‌ی Application فراهم می کند. در مقایسه با توسعه و گسترش WAN به صورت سنتی، توسعه Sd-wan، صد برابر سریع تر و 3 برابر مقرون به صرفه تر است.

اجرا و توسعه‌ی شبکه WAN بین شعب سازمان و یا شرکت شما توسط تکنولوژی Sd-wan به همراه سرویس های Cloud، امکان کنترل و نظارت بر ترافیک شبکه، اعمال تنظیمات و سیاست های امنیتی روی Cloud و امکان تنظیمات دیگری را در سایت ها و شعب سازمان شما، به سادگی فراهم می کند.

کمپانی Redmond در زمینه تهیه محصولات صنعتی و تجاری از جمله نمک برای محافظت از جاده ها در زمستان، تهیه محصولات ارگانیک و در زمینه سلامت فعالیت می کند. امروزه مدیریت شبکه WAN کمپانی Redmond، بسیار امری ساده برای آقای گابریل، مدیر پروژه فنی شرکت، به نسبت گذشته است. امروزه مدیریت شبکه WAN کمپانی Redmond، بسیار امری ساده برای آقای گابریل، مدیر پروژه فنی شرکت، به نسبت گذشته است. مدیریت سیستم تلفن و فکس کمپانی Redmond به همراه 10 شعبه دیگر آن، به صورت متمرکز و در شعبه مرکزی که در شهر Utah است، انجام می شود.

موضوع بسیار مهم، ارتباطات بین شعب به صورت قابل اعتماد و مطمئن است(Reliable Connection). مدیریت بعضی از شعب واقع در مناطق روستایی با چندین کارگر، بسیار ساده تر از شعب دیگر است. اینجاست که تکنولوژی Sd-wan به ما کمک می کند. کمپانی Gartner تخمین زده است که در حال حاضر، SD-WAN کمتر از 5% بازار را دارد ولی تا 2 سال دیگر، 25% کاربران، شبکه WAN خودشان را با نرم افزار مدیریت می کنند. درآمد فروشندگان Sd-wan، سالانه 59% افزایش می یابد  کمپانی Redmond از اولین مشتریان Sd-wan است.

آشنایی با اصلی ترین شاخصه های Sd-wan

یکی از مهمترین شاخصه های یک Sd-wan، توانایی مدیریت چندین نوع کانکشن از MPLS و شبکه های Broadband تا LTE است.
Sd-wan
Sd-wan
آقای گابریل برای آن شعبه هایی که در مناطق روستایی واقع شده اند، اینترنت با سرعت پائین خریده است. برنامه Sd-wan کمپانی VeloCloud (اولین کمپانی تولید و توزیع Sd-wan در محیط Cloud)، حداقل 2عدد لینک را با هم تجمیع کرده و یک لینک پرسرعت تحویل می دهد. این پهنای باند برای استفاده از VoIP و تراکنش های مالی، بسیار مناسب است.
به نوعی Sd-wan برادر کوچکتر (SDN (Software-defined Networking به حساب می آید. آنها به هم مرتبط و بر پایه نرم افزار هستند. در حالیکه SDN برای دیتاسنتر های داخلی یا شعب مرکزی سازمان ها معنا می شود، Sd-wan آن مفاهیم بر پایه نرم افزار بودن را در خود دارد و همچنین در شبکه WAN، آن سطح مربوط به کنترل و نظارت را از سطح دیتا جدا می کند. SDN یک معماری است، در حالیکه SDWAN یک تکنولوژی است که شما می توانید خریداری کنید.
مدیریت یک شبکه WAN توسط نرم افزار، مزایای قابل توجهی را برای آقای گابریل فراهم کرد. او در همان ابتدا متوجه هر مشکل و رویداد در شبکه خودش می شود و می تواند آنرا در شبکه WAN خودش با یک اینترفیس مدیریت کند. در گذشته، اعمال تغییرات در پیکربندی شبکه در یکی از شعب سازمان، نیازمند یک سری تنظیمات و پیکربندی ها به صورت دستی و حضور یک متخصص در آن مکان بود. اگر یک سازمان، تصمیم به برقراری یک کنفرانس تلفنی با دیگر شعب خود می گرفت، بسیاری موارد از جمله میزان پهنای باند، باید دوباره طراحی می شد. پهنای باند بیشتر، نیازمند خرید، برنامه ریزی و راه اندازی در هر شعبه از سازمان یا شرکت بود.
آقای گابریل می گوید: با SD Wan ما تمام WAN را کنترل می کنیم، مدیریت و تغییر در آن بسیار آسان است. من می توانم پهنای باند هر یک از شعب را به صورت مرکزی توسط یک محیط گرافیکی (GUI) کنترل کنم. همچنین ما پهنای باند ضعیف با Uptime بالا تهیه می کنیم.

سخن پایانی

در مقاله حاضر تلاش کردیم تا شما را با SDWAN آشنا کنیم. در مقالات بعدی توضیحات بیشتری را در رابطه با آن به شما ارائه خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *