اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

[email protected]

حساب کاربری
ابزار مدیریت پروژه جیرا

چگونگی استفاده از ابزار مدیریت پروژه جیرا

ابزار مدیریت پروژه جیرا یک ابزار مدیریت پروژه همه کاره است که می‌تواند برای مدیریت وظایف، پروژه‌ها و گردش کار در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در درجه اول در توسعه نرم افزار استفاده می‌شود، اما می‌توان از آن برای انواع دیگر پروژه‌ها نیز استفاده کرد. جیرا طیف وسیعی از ویژگی‌ها و ابزارهای کاربردی دیگر را ارائه می‌دهد و به این ترتیب به تیم‌های کاری اجازه می‌دهد کارآمدتر و به صورت مشارکتی کار کنند.

در مقاله قبل به معرفی کامل ابزار مدیریت پروژه جیرا پرداختیم. در مقاله امروز قصد داریم تا شما را با چگونگی استفاده از ابزار مدیریت پروژه جیرا اشنا کنیم. با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از ابزار مدیریت پروژه جیرا

جیرا دارای بسیاری از ویژگی های مدیریت محصول است که در هنگام ایجاد، اجرا و تکمیل پروژه مفید هستند. شما می‌توانید از این پنج مرحله برای گنجاندن جیرا در گردش کار خود استفاده کنید:

پیکربندی پروژه

الگوها راهی عالی برای استفاده از جیرا و فرآیندهای عادی شرکت شما هستند. به عنوان مثال، اگر تیم شما از تابلوهای کانبان برای مدیریت محصول استفاده می‌کند، با کمک جیرا قالب کانبان را انتخاب کنید. سپس جیرا یک تابلوی استاندارد از Kanban و گردش کار ایجاد می‌کند. پس از آن می‌توانید تنظیمات پیش فرض را مطابق با نیازهای تیم خود بر روی آن تنظیم کنید.

تعیین طرح و وظایف

شما می‌توانید قبل از ایجاد استراتژی خود طرح و وظایف پروژه را در جیرا تعیین کنید. همچنین می‌توانید بسیاری از نسخه‌های طرح پروژه را با استفاده از جیرا توسعه دهید. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا چندین نتیجه بالقوه از جمله بهترین و بدترین سناریوها را با استفاده از جیرا ارزیابی کنید.

آموزش استفاده از ابزار مدیریت پروژه جیرا
آموزش استفاده از ابزار مدیریت پروژه جیرا

راه اندازی تیم

شما می‌توانید دسترسی جیرا را برای اعضای مختلف تیم به صورت سفارشی تنظیم کنید. با کمک این قابلیت به رهبران تیم اجازه می‌دهید تا تنظیمات جیرا، اتصالات به برنامه‌های شخص ثالث و سایر ویژگی‌هایی که نیاز به دسترسی سرپرست دارند را تغییر دهند. برای بقیه اعضا تیم، حساب‌های اولیه تنظیم کنید که به آنها امکان می‌دهد کار و وظایف خود را پیگیری کنند.

ردیابی زمان

ابزار مدیریت پروژه جیرا برای نظارت بر پیشرفت پروژه ابزارهای زیادی را فراهم می‌کند که از آن جمله می‌توان به ابزار ردیابی زمان اشاره کرد. شما می‌توانید با کمک این ابزار به راحتی نظارت کنید که هر کار چقدر زمان می‌برد و زمان صرف شده برای کل پروژه را ثبت کنید.

تکمیل پروژه

وقتی زمان اتمام پروژه فرا می‌رسد، ابزار مدیریت پروژه جیرا کار را آسان می‌کند. شما می‌توانید از عملکرد آرشیو داخلی جیرا برای پایان دادن به یک پروژه و حذف آن از سیستم استفاده کنید.

مزایای استفاده از جیرا

در ادامه کلیدی ترین مزایای ابزار مدیریت پروژه جیرا را به شما یادآوری می‌کنیم:

همکاری بهبود یافته

JIRA به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا با ارائه یک پلتفرم متمرکز برای مدیریت کار و ردیابی مشکلات، بیشتر با یکدیگر همکاری کنند. این ویژگی به اعضای تیم این امکان را می‌دهد تا از پیشرفت پروژه مطلع شوند و به طور مؤثرتری همکاری کنند.

افزایش کارایی

گردش کار و ادغام قابل تنظیم جیرا به تیم‌ها اجازه می‌دهد کارآمدتر کار کرده و کارهای تکراری را خودکار کنند. این قابلیت به اعضای تیم کمک می‌کند تا روی کارهای با ارزش‌تر تمرکز کنند و سریعتر به اهداف خود برسند.

نظارت بهتر پروژه

ابزارهای گزارش‌دهی و تجزیه و تحلیل جیرا امکان مشاهده پیشرفت و عملکرد پروژه را در زمان واقعی فراهم می‌کند. این قابلیت به اعضای تیم و ذینفعان اجازه می‌دهد تا تصمیمات مبتنی بر داده اتخاذ کرده و استراتژی‌های خود را در صورت نیاز تنظیم کنند.

مقیاس پذیری

جیرا بسیار مقیاس پذیر است و به تیم‌هایی با اندازه‌های مختلف اجازه می‌دهد تا از ابزار برای مدیریت پروژه‌ها و گردش کار خود استفاده کنند. این نرم افزار همچنین طیف وسیعی از گزینه‌های قیمت‌گذاری را ارائه می‌کند، به این ترتیب جیرا برای تیم‌هایی با بودجه‌های مختلف قابل دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *