اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
بازاریابی ویدیویی

بازاریابی ویدیویی چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

بازاریابی ویدیویی یکی از روش های بازاریابی در دنیای اینترنت است. همان طور که می دانید برای توسعه کسب و کار شما روش های مختلفی در دنیای اینترنت وجود دارد. روش هایی مانند بازاریابی ایمیلی یا تبلیغات در موتور های جست  و جو می تواند باعث شود تا مخاطبان به سمت سایت شما روانه شوند. در مقاله امروز قصد داریم تا شما را با بازاریابی ویدیویی که یکی از روش های بسیار مهم بازاریابی اینترنتی است آشنا کنیم. با ما در ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

بازاریابی ویدیویی چیست؟

بازاریابی ویدیویی یکی از روش های تبلیغات کسب و کار شما در اینترنت است. برای بازاریابی بر اساس ویدیو روش های مختلفی وجود دارد. یکی از راه ها ایجاد ویدئو مصاحبه است. شخصی می تواند با شما مصاحبه کند و از جایگاه مشتری سوالاتی را که در ذهن مشتریان وجود دارد از شما بپرسد. اگر مصاحبه طبیعی باشد بسیار بهتر است اما اگر تهیه شده توسط خود شما هم باشد موردی ندارد چرا که هدف این ویدئو پاسخ گویی به سوالات احتمالی مشتری است. اما از فریب کاری و اغراق دوری کنید.

این مصاحبه می تواند به صورت مجزا هم باشد، به این صورت که به هرکدام از سوالات مشتریان در قالب یک ویدئوی آموزشی پاسخ دهید. اگر به ویدئو های مت کاتز مدیر ارشد تیم مقابله با اسپم گوگل نگاه کرده باشید به این صورت تهیه شده است. در این مدل ویدئو ها شما شخصا جلوی دوربین قرار دارید و به سوالات پاسخ کوتاه می دهید.

بازاریابی ویدیویی
بازاریابی ویدیویی

مواردی وجود دارد که کسب و کار شما حول و حوش یک سرویس است، در واقع شما ارائه دهنده ی یک سرویس خاص هستید بنابراین همه چیز حول این محصول می چرخد در این نوع کسب و کار شاید بهتر باشد که در ویدئو محصول شما تبلیغ شود و نشان داده شود که چگونه نیاز مشتریان را برطرف می کند. لذا کمی با ویدیوهای قبلی تفاوت دارد و شما دیگر مستقیما جلوی دوربین به پاسخ گویی سوالات نمی پردازید.

در بازاریابی ویدیویی خیلی لزومی ندارد با عجله رفتار کنید اما به یاد داشته باشید که حرکت کند موجب از بین رفتن صبر و حوصله شما خواهد شد.بهتر است از یک سرعت مناسب در تولید ویدئو برخوردار باشید و به طور منظم به حرکت بپردازید.

چگونه یک ویدیو خوب برای بازاریابی ویدیویی بسازم؟

در تولید ویدئو به چند نکته زیر دقت کنید:

ویدیوی شما کوتاه باشد و بر این اساس طراحی شده باشد که افراد را ترغیب به انجام کاری کند و این کار می تواند توسط دادن آدرس ایمیل و یا ثبت نام در سایت شما باشد.

بهتر است در ابتدای ویدئو های خود یک مقدمه داشته باشید که در حد ۲ تا ۳ دقیقه به معرفی خود بپردازید و توضیح دهید که چه محصول یا چه خدماتی را ارائه میکنید. در این ویدئو از توضیح بیش از حد و یا فریب کاری و اغراق خودداری کنید. اگر شما یک محصول یا سرویسی دارید که این سرویس قابل نمایش در ویدئو است می توانید ویدئو در مورد محصول و یا سرویس خود تهیه کنید و به طور مفصل در مورد ویژگی این محصول و یا سرویس توضیح دهید و آن را در ویدئو به نمایش بگذارید.این ویدئو می تواند طولانی تر در حد ۱۰ دقیقه باشد.

اگر شرکت شما تا به حال جایزه ای از مرکزی معتبر دریافت کرده و یا مرکزی معتبر شما را معرفی و بررسی کرده می توانید ویدئوی آن را قرار دهید و یا از افتخارات خود یک ویدئو تهیه کنید. دقت کنید در این کار زیاده روی نکنید چرا که افراد قصد ندارند به تنهایی از افتخارات شما با خبر شوند اما وقتی از خدمات شما با خبر شدند بد نیست در مورد سابقه شما هم کمی اطلاعات داشته باشند. می توانید برخی از مقالات ارزشمند خود را به ویدئو تبدیل کنید خصوصا مقالاتی را که در قالب ویدئو و به صورت عملی می توانند موثر باشند.

دقت کنید هر مقاله ای را نمی توان به ویدئو تبدیل کرد. مقالاتی را تبدیل کنید که در قالب ویدئو جذاب تر و موثرتر واقع می شوند. یکی از روش های دیگر این است که از رضایت صد در صد برخی مشتریان ویدئو هایی جذاب تهیه کنید. این ویدئو تنها به این دلیل نیست که به مشتریان نشان دهید که دیگران راضی هستند بلکه نشان دهید که این مشتریان چگونه با شما آشنا شدند؟ در ابتدا چه ترس هایی داشتند؟ این ترس ها چگونه برطرف شد؟ پروسه انجام کار به چه صورت بود؟ و در کل اطلاعاتی که می تواند برای مشتریان احتمالی مفید واقع شود.

بازاریابی ویدیویی اگر به شکل صحیح تهیه شود به شدت موثر خواهد بود. دقت کنید این نوع ویدئوها در مکان هایی که احتمال وجود مشتری های شرکت شما وجود دارد موثرتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *