اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
آموزش انتقال فایل از سرور مجازی به کامپیوتر و برعکس!

چگونگی انتقال فایل از سرور مجازی به کامپیوتر

اگر به دنبال آموزش انتقال فایل از سرور مجازی به کامپیوتر هستید امروز قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم. انتقال فایل از سرور مجازی به کامپیوتر می‌تواند برای برخی از کاربران دلهره‌آور باشد؛ اما برای هر کسی که می‌خواهد از سرور مجازی برای میزبانی وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها یا ذخیره‌سازی داده‌ها استفاده کند، این کار یک مهارت ضروری است. در این مقاله نحوه انتقال فایل از سرور مجازی به کامپیوتر توضیح داده شده است. بنابراین، چه از یک سرور مجازی ویندوز استفاده کنید و چه لینوکس، این مقاله می‌تواند به شما کمک کند. در ادامه با ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

نحوه انتقال فایل از سرور مجازی به کامپیوتر؛ ویندوز

رای انتقال فایل‌ها از سرور مجازی ویندوز به کامپیوتر، راه‌های مختلفی وجود دارد. در این بخش ما بر روی استفاده از Remote Desktop Connection برای انتقال فایل‌ها از سرور مجازی ویندوز به کامپیوتر تمرکز خواهیم کرد.

روش 1: به اشتراک گذاری درایو از رایانه محلی به ویندوز وی پی اس

پیکربندی Remote Desktop Connection اولین گام برای انتقال فایل ها از سیستم محلی به سرور ریموت و بالعکس است. برای اتصال به Remote Desktop، باید به نرم افزار Remote Desktop Connection دسترسی داشته باشید. برای این منظور به منوی Start رفته و Remote Desktop Connection را در نوار جستجو جستجو کنید. نرم افزار ریموت دسکتاپ با یک نماد کامپیوتر و یک فلش سبز نمایش داده می‌شود. برای اتصال به VPS ویندوز باید آن را اجرا کنید. با وارد کردن آدرس IP سرور مجازی ویندوز و انتخاب گزینه Connect می توانید به سرور خود متصل شوید.

نحوه انتقال فایل از سرور مجازی به کامپیوتر و برعکس!
نحوه انتقال فایل از سرور مجازی به کامپیوتر و برعکس!

 

اما هدف ما فقط اتصال ریموت به سرور ویندوز نیست، بلکه می خواهیم فایلی را از سرور ریموت به سیستم محلی خود منتقل کنیم. بنابراین باید Remote Desktop Connection را پیکربندی کنیم تا امکان کپی و پیست کردن فایل‌ها وجود داشته باشد.

1. برای تغییر مسیر درایو C: ورک‌استیشن محلی خود، باید تنظیمات لازم را انجام دهید. در پنجره ای که پس از اجرای Remote Desktop Connection ظاهر می شود، روی “Show Options” کلیک کنید تا به پیکربندی Remote Desktop Connection دسترسی پیدا کنید.

آموزش انتقال فایل از سرور مجازی به کامپیوتر و برعکس!
آموزش انتقال فایل از سرور مجازی به کامپیوتر و برعکس!

 

2. سپس در پنجره‌ای که باز می‌شود، تب General را انتخاب کنید. در تب General دو فیلد Computer و User Name را مشاهده خواهید کرد. فیلد Computer: باید IP سرور خود را وارد کنید. فیلدUser Name: باید نام کاربری خود را تایپ کنید.

آموزش انتقال فایل از سرور مجازی به کامپیوتر و برعکس!
آموزش انتقال فایل از سرور مجازی به کامپیوتر و برعکس!

 

3. سپس در قسمت بالایی پنجره، تب Local Resources را انتخاب کنید تا بتوانید تنظیمات لازم برای اشتراک گذاری فایل در اتصال ریموت را اعمال کنید. 4. در زیردسته‌بندی Local devices and resources بر روی گزینه “More” کلیک کنید.

5. با انتخاب فلش “+” در کنار پوشه “Drives” می‌توانید با تیک زدن کادر تایید در مقابل هر گزینه، گزینه های بیشتری را برای اشتراک گذاری مانند درایوهای فلش و سی دی، درایوهای DVD و … انتخاب کنید. بنابراین در این قسمت می توانید فضای ذخیره سازی که قصد دارید با سرور ریموت به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید و در نهایت پس از تایید گزینه های انتخابی خود، بر روی دکمه Ok کلیک کنید. با این کار اجازه انتقال فایل ها از سیستم محلی به سرور ویندوز را می‌دهید.

6. پس از انجام تنظیمات لازم و اجازه اشتراک‌گذاری درایوها و فضای ذخیره سازی، اکنون می‌توانید با کلیک بر روی گزینه Connect به سرور ویندوز خود متصل شوید.

توجه: قبل از اتصال به VPS ویندوز، می توانید با مراجعه به تب General و انتخاب گزینه “Save” تنظیمات اعمال شده را به عنوان فایل RDP ذخیره کنید.

7. برای دسترسی به فایل های خود در سرور ویندوز، پس از اتصال، بر روی منوی استارت کلیک راست کرده و سپس “File Explorer” را انتخاب کنید.

8. با انتخاب «This PC» یا «Computer» در سمت چپ صفحه و سپس دوبار کلیک کردن روی «C on WINDOWS10»، می‌توانید درایوهایی را که مجوز اشتراک‌گذاری آن‌ها را در Remote Desktop Connection پیکربندی کرده‌اید مشاهده کنید و به فایل‌ها و درایوهای خود در بخش «Redirected drives and folders» دسترسی پیدا کنید.

اکنون می توانید با کشیدن یا همان درگ کردن، فایل های مورد نظر را به درایوهای مورد نظر منتقل کنید. لازم به ذکر است که دریافت ارور “Destination Folder Access Denied” یکی از رایج ترین خطاها هنگام انتقال فایل ها و drag کردن آن ها بین درایوها است. در صورت مشاهده این خطا نگران نشوید، راه اندازی مجدد RDP و اتصال به سرور از طریق Remote Desktop Connection با دسترسی ادمین، این خطا را برطرف می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *