اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

[email protected]

حساب کاربری
تبلیغات دیسکاوری گوگل

چگونه یک تبلیغات دیسکاوری گوگل ایجاد کنیم؟

تبلیغات دیسکاوری گوگل یک سری تبلیغات بصری غنی، جذاب و شخصی سازی شده هستند که در برنامه‌های یوتیوب , گوگل و جیمیل نمایش داده می‌شوند. هدف آن‌ها دستیابی به مخاطبان هدف در لحظاتی است که آماده‌ی کشف محصولات و خدمات جدیدی هستند. در مقاله قبل در وب سایت ایران هاستینگ 24 به معرفی کامل تبلیغات دیسکاوری گوگل پرداختیم که می توانید با مراجعه به مجله آنلاین ایران هاستینگ 24 آن را مشاهده نمایید.

امروز قصد داریم تا به بررسی آموزش ایجاد تبلیغات دیسکاوری گوگل همراه شما باشیم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

آموزش ایجاد تبلیغات دیسکاوری گوگل

کمپین تبلیغات Display دارای تبلیغاتی است که به جست و جوی کاربران واکنش نشان می‌دهد و زمان جست و جو، به آن‌ها نمایش داده می‌شود. اگر تا به حال یک کمپین Display راه اندازی کرده باشید، راه اندازی کمپین Discovery هم احتمالا چندان برایتان دشوار نخواهد بود. در واقع، بخش عمده‌ای از پروسه‌ی هر دوی آن‌ها یکسان است. در ادامه، نگاهی به مراحلی که باید برای ایجاد یک تبلیغات دیسکاوری گوگل پشت سر بگذارید خواهیم داشت.

مرحله اول: آگاهی از تفاوت‌های کلیدی بین تبلیغات Responsive Search و Discovery

قبل از اینکه به مراحل ایجاد تبلیغات دیسکاوری گوگل بپردازیم، بهتر است تفاوت راه اندازی تبلیغات Responsive Search با Discovery را توضیح دهیم. تفاوت راه اندازی این دو نوع تبلیغ، بسیار جزئی و کم است. اما همچنان می‌توانند در خلاقیت‌های شما تاثیرگذار باشند. اگر لوگوی شما به شکل مربع باشد، در تبلیغات Discovery، به صورت دایره‌ای برش داده می‌شوند. بنابراین، مطمئن شوید که نسخه مناسبی از لوگوی برند خود را در اختیار دارید.

تبلیغات دیسکاوری گوگل
تبلیغات دیسکاوری گوگل

تبلیغات دیسکاوری، نسبت به تبلیغات Responsive Search الزامات بسیار سخت‌گیرانه‌تری در تصاویر خود در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال، تصاویر تار پرچم‌گذاری یا فلگ می‌شوند تا بعدا بررسی شوند. هم‌چنین، تصاویری که به شکل بدی برش داده شده باشند نیز همینطور است. استفاده از پوشش‌هایی که برای کلیک کردن کاربران در نظر گرفته می‌شوند، نظیر دکمه‌هایی با عنوان «اینجا کلیک کنید> نیز مجاز نیست و در صورت استفاده، پرچم‌گذاری یا فلگ خواهند شد.

مرحله دوم: انتخاب نوع تبلیغ دیسکاوری

تبلیغات دیسکاوری گوگل، به طور کلی دو فرمت دارند که شامل Discovery Ads و Discovery Carousel Ads می‌شوند.

Discovery Ads

فرمت معمولی تبلیغات دیسکاوری، دارای یک تصویر ثابت، به همراه عنوان و توضیحات هستند. شما باید چندین عنوان، توضیحات و تصویر ارائه دهید تا هوش مصنوعی گوگل بتواند انواع مختلفی از تبلیغات را امتحان کند و در نهایت، تبلیغ نهایی را همراه با تصویر و توضیحات مناسب در اختیار کاربران قرار دهد. در ادامه، مشخصات هر یک از بخش‌های تبلیغ در این فرمت را توضیح خواهیم داد:

  • عناوین: حداکثر ۴۰ کاراکتر تا سقف ۵ عنوان
  • توضیحات: حداکثر ۹۰ کاراکتر تا سقف ۵ توضیح
  • تصاویر: حداکثر ۲۰ تصویر با نسبت تصویر Landscape (۱:۹۱:۱) / Square (۱:۱) / Portrait (۴:۵) باید وجود داشته باشد و نسبت تصویر لوگو نیز باید ۱:۱ باشد. همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم لوگوهای مربع شکل به دایره‌ای برش داده خواهند شد.
  • نام تجاری: آدرس URL که بهترین گزینه برای آن، صفحات اختصاص یافته به محصولات خاص (نظیر صفحه‌ی مشخصات محصول مورد نظر) است.

Discovery Carousel Ads

برخلاف فرمت معمولی که فقط دارای یک تصویر ثابت هستند، در فرمت Discovery Carousel Ads، تمامی تصاویری که انتخاب کنید نمایش داده خواهند شد و همچنین، کاربران می‌توانند کل مجموعه‌ی تصاویر را مشاهده کنند. به هر تصویر، یک “کارت” یا یک صفحه اختصاص داده می‌شود و تنها یک تصویر می‌تواند در هر کارت نمایش داده شود. تصاویر به ترتیبی که آپلود شده‌اند، نمایش داده خواهند شد. در ادامه می‌توانید مشخصات هر یک از این کارت‌ها را مشاهده کنید:

  • عناوین: حداکثر ۴۰ کاراکتر
  • توضیحات: حداکثر ۹۰ کاراکتر
  • تصاویر: یک تصویر باید به ازای هر کارت وجود داشته باشد. حداکثر ۱۰ تصویر با نسبت تصویر Landscape (۱:۹۱:۱) / Square (۱:۱) / Portrait (۴:۵) می‌تواند استفاده شود و نسبت تصویر لوگو نیز باید ۱:۱ باشد. لوگوهای مربع شکل به دایره‌ای برش داده خواهند شد.
  • نام تجاری: آدرس URL که بهترین گزینه برای آن، صفحات اختصاص یافته به محصولات خاص (نظیر صفحه‌ی مشخصات محصول مورد نظر) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *