اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
اسپم شدن ایمیل

نحوه جلوگیری از اسپم شدن ایمیل های ارسالی سایت

یکی از مشکلات تبلیغات ایمیلی، اسپم شدن ایمیل های ارسالی است. همان طور که می دانید بسیاری از وب سایت ها برای تبلیغات کسب و کار خود اقدام به ارسال ایمیل به مخاطبین خود می کنند. با این وجود یکی از مشکلاتی که در رابطه با این موضوع وجود دارد اسپم شدن ایمیل هاست. در واقع سرویس های ایمیلی مانند جیمیل یا یاهو برای محافظت از کاربران خود ایمیل های دریافتی را به پوشه اسپم منتقل می کنند. با منتقل شدن ایمیل های شما به پوشه اسپم عملا ایمیل ها توسط کاربران دیده نمی شود و ارسال ایمیل ها بی فایده می شود.

در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با راه های جلوگیری از اسپم شدن ایمیل های ارسالی وب سایت آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

آموزش جلوگیری از اسپم شدن ایمیل های ارسالی

تنظیم PRT Record برای IP سرور

حتما باید یک PTR تعریف کنیم، بهتر است PTR Record با hostname سرور مشابه باشد، برای تنظیم PTR رکورد باید از طریق دیتاسنتر یا مالک IP اقدام نمایید. برای اطمینان از تنظیم بودن PTR بروی IP سرور از سایت زیر کمک بگیرید: سایت. بسیاری از سرویس دهندگان ایمیل PTR رکورد را به عنوان شاخصی از یک سرور پست الکترونیکی تحت تأیید در نظر می گیرند.

تنظیم SPF و DKIM

یکی از راه های جلوگیری از اسپم شدن ایمیل های سایت، تنظیم SPF است. سرویس دهنده های ایمیل معمولا از مشخصات غیر واقعی در قسمت From ایمیل استفاده می کنند، سرور های ایمیل با استفاده از سوابق DNS به نام SPF (چارچوب خط مشی فرستنده) و DKIM (دامنه شناسایی شده توسط DomainKeys) با این امر مبارزه می کنند. برای فعال سازی SPF و DKIM از طریق Cpanel به بخش Email و قسمت Authentication مراجعه کنید. این تنظیمات امنیتی پایه را فعال می کند، اما بسیاری از کاربران نیاز به تنظیمات اضافی مانند افزودن سرور های ایمیل شرکت، ایجاد hard fail و غیره دارند. ما این کار را با استفاده از ویرایشگر پیشرفته DNS انجام می دهیم.

اسپم شدن ایمیل
اسپم شدن ایمیل های ارسالی وب سایت

سایر روش های جلوگیری از اسپم شدن ایمیل های سایت

روش های دیگری نیز می تواند این مشکل را کاهش دهد:

فعال سازی Spam Assassin در WHM برای اعمال روش های کنترل اسپم سخت گیرانه را بر روی ایمیل های خروجی

cPanel به طور پیش فرض تنها ایمیل های دریافتی را به عنوان هرزنامه اسکن می کند، با فعال کردن Spam Assassin، اگر یک پست حاوی هر گونه احتمال جاسوسی توسط جیمیل، هاتمیل و غیره باشد، پست الکترونیکی ارسال نخواهد شد.

استفاده از WAF : فایروال وب برنامه های در حال اجرا را از آلودگی وب سایت و آپلود بدافزار جلوگیری میکند. بنابراین اسکریپت های هرزنامه هرگز از طریق وب سایت های آسیب پذیر به سرور نمی رسند.

استفاده از malware scanner مانند CXS

محدود کردن تعداد ارسال ایمیل های روزانه در Cpanel

تنظیم رکورد DMARC : یک هشدار اولیه از هرزنامه احتمالی در سرور می دهد و ما را قادر می سازد تا اقدامات اصلاحی قبل از اینکه IP در لیست سیاه قرار گیرد را انجام دهیم.

تغییر IP ارسال کننده ایمیل در سرور : گاهی با تغییر IP سرویس ایمیل مشکل Spam شدن ایمیل های ارسالی موقتا برطرف خواهد شد.

سخن پایانی

انجام کارهای اشاره شده در این مقاله می تواند به شما کمک کند تا از اسپم شدن ایمیل های ارسالی وب سایت خود جلوگیری کنید. با انجام این کار ایمیل های شما توسط مخاطبین دیده خواهد شد و در نتیجه آن بازدید و مخاطبین شما به شدن افزایش می یابد. امیدواریم که مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *