خطای 413 Request Entity Too large

آموزش رفع خطای 413 Request Entity Too large


خطای 413 Request Entity Too large چیست؟

خطای 413 Request Entity Too large معمولا زمانی رخ می دهد که می خواهید یک تم یا فایل افزونه را در وردپرس آپلود کنید. در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با خطای 413 Request Entity Too large آشنا کنیم. همچنین نحوه رفع این خطا را نیز به شما ارائه خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

دلیل رخ دادن خطای 413 Request Entity Too large

این خطا معمولاً زمانی اتفاق می افتد که می خواهید فایلی را آپلود کنید که از حداکثر محدودیت بارگذاری فایل در سایت وردپرس خود فراتر رود. سرور وبسایت شما در آپلود فایل شکست خواهد خورد و صفحه خطای درخاست بزرگ تر از موجودیت 413 را مشاهده خواهید کرد.

به طور معمول، اکثر شرکت های میزبان وردپرس سرورهای خود بطوری پیکربندی می کنند، که کاربران وردپرس می توانند به راحتی تصاویر بزرگ و رسانه های دیگر را آپلود کنند. با این حال، گاهی اوقات این تنظیم به اندازه کافی برای آپلود فایل های قالب یا افزونه بزرگ نیست. همچنین شما را از آپلود فایل های بزرگ در کتابخانه رسانه باز می دارد. در این صورت، پیام متفاوتی خواهید دید که به وضوح بیان می کند که اندازه فایل از حداکثر مجاز بیشتر است.

در ادامه بیایید نگاهی به نحوه رفع خطای 413 Request Entity Too large بیندازیم.

رفع خطای 413 Request Entity Too Large در وردپرس

راه های متعددی برای رفع خطای بسیار بزرگ موجودیت درخواست در وردپرس وجود دارد. ما تمام این روش ها را پوشش خواهیم داد و شما می توانید بهترین روش را امتحان کنید.

خطای 413 Request Entity Too large
خطای 413 Request Entity Too large

روش 1. محدودیت اندازه فایل آپلود را از طریق فایل توابع افزایش دهید. به سادگی کد زیر را به فایل functions.php قالب یا افزونه مورد نظر خود اضافه کنید.

;ini_set( ‘upload_max_size’ , ’64M’ );@

;ini_set( ‘post_max_size’, ’64M’)@

;ini_set( ‘max_execution_time’, ‘300’ )@

می توانید مقادیر upload_max_size و post_max_size را افزایش دهید تا بیشتر از فایلی باشد که می خواهید آپلود کنید. همچنین باید max_execution_time را به زمانی که فکر می کنید برای آپلود فایل طول می کشد افزایش دهید. اگر مطمئن نیستید، می توانید این مقدار را دو برابر کنید.

روش 2. افزایش محدودیت اندازه فایل آپلود را از طریق فایل htaccess

برای این روش، باید فایل htaccess. را ویرایش کنید و کد زیر را در پایین اضافه کنید:

php_value upload_max_filesize 64M

php_value post_max_size 64M

php_value max_execution_time 300

php_value max_input_time 300

روش 3. آپلود دستی فایل از طریق FTP

اگر خطای 413 Request Entity Too large تنها زمانی رخ می دهد که یک فایل خاص را آپلود می کنید، ممکن است بخواهید فایل را به صورت دستی از طریق FTP آپلود کنید. اگر می‌خواهید یک قالب وردپرس آپلود کنید، باید بطور زیر عمل کنید.

آموزش نصب قالب وردپرس با استفاده از FTP

اکنون که فایل های تم را دارید، آماده آپلود آنها در وب سایت خود هستید.

برای انجام این کار، باید با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP به حساب میزبانی وردپرس خود متصل شوید. ابتدا باید فایل .zip را در رایانه خود دانلود کنید. پس از آن، باید فایل را از حالت فشرده خارج کنید.

این کار یک پوشه جدید با نام قالب شما، در رایانه شما ایجاد می کند.اکنون که فایل های تم را دارید، آماده آپلود آنها در وب سایت خود هستید. پس از اتصال سرویس FTP به سرویس میزبانی خود، باید به پوشه “/wp-content/themes/” بروید. در داخل، پوشه‌هایی را برای تمام قالب های نصب شده در وب‌سایت خود خواهید دید.

می‌توانید با اضافه کردن فایل قالب خود به پوشه «wp-content/themes» قالب جدید را آپلود کنید. پس از آپلود قالب، به داشبورد وردپرس خود برگردید. سپس به Appearance » Themes بروید. اکنون باید قالبی را که به تازگی آپلود کرده اید ببینید. برای استفاده از آن در وب سایت خود، به سادگی بر روی دکمه Activate کلیک کنید. برای آپلود و نصب افزونه نیز همینگونه عمل کنید. اما فایل استخراج شده خود را در پوشه wp-content/plugins آپلود کنید.

 

ارسال دیدگاه جدید