اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

[email protected]

حساب کاربری
آموزش رفع خطای Establishing a database connection

چگونگی رفع خطای Establishing a database connection

رفع خطای Establishing a database connection با انجام تعدادی کار میسر است. خطای عدم اتصال به پایگاه داده یک خطا بسیار مهم است. این خطا زمانی رخ می دهد که وردپرس نتواند به پایگاه داده متصل شود. تعدادی از موارد می تواند بر اتصال پایگاه داده وردپرس شما تأثیر بگذارد که عیب یابی آن را برای مبتدیان کمی دشوار می کند. در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با نحوه رفع خطای Establishing a database connection آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

دلیل ایجادخطای Establishing a database connection

پیش از دانستن نحوه رفع خطای Establishing a database connection باید بدانیم اساسا این خطا به چه دلیلی رخ می دهد؟ مشکل “خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده” می تواند ناشی از اطلاعات نادرست پایگاه داده در تنظیمات وردپرس شما، پایگاه داده خراب یا سرور پایگاه داده بی پاسخ باشد. پایگاه داده نرم افزاری است که ذخیره، سازماندهی و بازیابی داده ها را در نرم افزارهای دیگر آسان می کند. وردپرس، به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا از یک پایگاه داده برای ذخیره تمام محتوا و سایر داده های وب سایت شما استفاده می کند. سپس هر بار که شخصی از وب سایت شما بازدید می کند به پایگاه داده متصل می شود.

وردپرس برای اتصال به پایگاه داده به اطلاعات زیر نیاز دارد:

  • نام پایگاه داده ( Database name )
  • نام کاربری پایگاه داده ( Database username )
  • رمز پایگاه داده ( Database password )
  • سرور پایگاه داده ( Database server )

این اطلاعات در فایل پیکربندی وردپرس شما به نام wp-config.php ذخیره می شود. اگر هر یک از این موارد نادرست باشد، وردپرس نمی تواند به سرور پایگاه داده شما متصل شود و خطای “خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده” را مشاهده خواهید کرد. یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است. این خطا می تواند در صورت خراب بودن سرور دیتابیس یا خراب بودن فایل های دیتابیس ظاهر شود.

آموزش رفع خطای Establishing a database connection

در ادامه مطلب به آموزش رفع خطای Establishing a database connection می پردازیم.

بررسی اعتبار پایگاه داده

شایع ترین دلیل خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس، اعتبارنامه نادرست پایگاه داده است. اگر اخیراً سایت وردپرس خود را به هاست جدیدی منتقل کرده اید، احتمالاً این دلیل می تواند باشد. اعتبار پایگاه داده وردپرس شما در فایل wp-config.php ذخیره می شود. این فایل پیکربندی وردپرس است که شامل تنظیمات مهم وردپرس از جمله اطلاعات پایگاه داده است.

به دنبال خطوط زیر در فایل wp-config.php بگردید:

آموزش رفع خطای Establishing a database connection
آموزش رفع خطای Establishing a database connection

 

باید مطمئن شوید که اطلاعات نام پایگاه داده، نام کاربری، رمز عبور و میزبان پایگاه داده صحیح است. برای این کار وارد اکانت سی پنل خود شوید و بر روی MySQL database کلیک کنید تا شما را به صفحه مدیریت دیتابیس خود هدایت کند. از اینجا می توانید نام پایگاه داده و نام کاربری خود را پیدا کنید.

در زیر آن یوزرها یا کاربران دیتابیس و لینک هایی جهت تغییر رمز عبور کاربر را مشاهده خواهید کرد.

اگر نام پایگاه داده، نام کاربری و رمز عبور شما صحیح بود که سراغ راه حل بعدی بروید، اما اگر اشتباه بود آن را صحیح و ذخیره کنید. پس از آن، دوباره از وب سایت خود بازدید کنید تا ببینید آیا خطای اتصال پایگاه داده برطرف شده است یا خیر. اگر همچنان می‌توانید خطا را ببینید، به این معنی است که چیز دیگری اشتباه است.

از کار افتادن سرور

اگر همه چیز درست به نظر می رسد و وردپرس هنوز نمی تواند به پایگاه داده متصل شود، ممکن است سرور پایگاه داده شما از کار افتاده باشد. این اتفاق ممکن است به دلیل ترافیک سنگین روی سرور اتفاق بیفتد، وقتی که سرور میزبان شما نمی تواند بار را تحمل کند (مخصوصاً زمانی که سرویسی که دارید مناسب سایت شما نیست و دارای منابع پایینی است). سایت شما واقعا کند می شود و برای برخی از کاربران حتی ممکن است سایت را نشان ندهد و خطا دریافت کنند. اگر به این مشکل برخوردید میتوانید به میزبان هاست خود تیکت ارسال کنید و تا پشتیبانی به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *