آموزش رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس

1402/06/27
18 بازدید

صفحه سفید در وردپرس چیست؟

صفحه سفید در وردپرس یکی از مشکلاتی است که ممکن است با آن رو به رو شوید. WordPress White of Death زمانی رخ می­دهد که کاربر با یک صفحه کاملا سفید مواجه میشود. وقتی کاربر با این مشکل رو­به­ رو می­شود در مرورگرها مختلف با پیامهای متفاوتی مواجه می­شود مثلا در شکل زیر در مرورگر گوگل­ کروم خطای HTTP 500 به کاربر نمایش داده می ­شود. در ادامه با ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

آموزش رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس

صفحه سفید در وردپرس یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است که اکثر کاربران دست کم یکبار با آن روبرو شده اند تا جایی که برخی سایت خود را حذف کرده اند. اما نگران نباشید و برای حل مشکل خود آموزش زیر را دنبال کنید.

غیر فعال کردن افزونه ها برای رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس

یکی از راه های رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس غیر فعال کردن افزونه ها هستند. ممکن از به علت مشکل یکی از افزونه ها شما با صفحه سفید مواجه شده باشید که بدین ترتیب میتوانید با مراجعه به پیشخوان وردپرس و سپس افزونه ها ی نصب شده با یک کلیک تمام آنها را غیرفعال کنید و اگر بعد از بارگیری مشکل صفحه سفید حل شد وقت آن است که یکی یکی آن ها را فعال کنید سایت را مجدد بارگیری کنید تا زمانی که بعد از فعال کردن یکی از افزونه ها سایت شما دوباره با صفحه سفید مواجه شود که میتوانیم بگوییم مشکل از آن افزونه بوده است.

مشکل صفحه سفید در وردپرس
مشکل صفحه سفید در وردپرس

آموزش غیر فعال کردن افزونه در وردپرس

اگر با بارگیری مجدد سایت متوجه شدید دیگر مشکل صفحه سفید را ندارید. اکنون باید پوشه دیگه ای با نام “plugins” ایجاد کنید و با انتقال تک به تک افزونه ها به این پوشه افزونه را فعال کنید‚ سایت را مجدد بارگیری کنید. این کار را تا زمانی که مجدد با صفحه سفید روبرو شوید ادامه دهید تا افزونه مشکل ساز را بیابید.

تنظیم قالب پیش فرض

گاهی ممکن است برخی قالب ها حاوی کدهای نادرستی باشند یا تداخل عملکرد با افزونه هایی داشته باشند. در برخی موارد هم با بروزرسانی یا نصب یک قالب ناکامل این مشکل ایجاد میشود. در این مورد اگر به پیشخوان دسترسی دارید میتوانید به سادگی به قسمت نمایش و سپس پوسته ها بروید و قالب پیش فرض وردپرس را فعال کنید.

اگر دسترسی به پیشخوان برایتان امکان پذیر نیست میتوانید به هاست cPanel خود سپس File Manager رفته و از پوشه wp-content سپس themes نام فایل قالبی که استفاده میکنید را تغییر دهید. تا قالب شما غیرفعال شده و قالب پیش فرض وردپرس فعال شود. سپس سایت را مجدد بارگیری کنید تا مشخص شود مشکل رفع شده است یا خیر.

-تغییر حافظه PHP

در بعضی موارد مشکل صفحه سفید گاهی اوقات یا در بخش های خاصی رخ میدهد. این مشکل میتواند مربوط به حافظه php باشد که معمولا روی 64 مگابایت تنظیم شده است که گاهی این مقدار کافی نیست. که میتوانید با مراجعه به MultiPHP INI Editor از قسمت Software هاست cPanel خود این مقدار را از گزینه memory limit تغییر دهید. اگر تا بحال از این بخش استفاده نکرده اید میتوانید با کلیک بر روی آموزش زیر به بخش مربوطه هدایت شوید.

پاک کردن حافظه پنهان

یکی از عوامل بروز مشکل میتواند حافظه پنهان یا Cache به دلیل اینکه فایل های قدیمی را در خود ذخیره میکند ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود که با پاک کردن آن اطلاعات غیرضروری از سایت حذف میشوند. سپس دوباره سایت را برای چک کردن حل شدن مشکل بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات