آموزش ساخت ایمیل اختصاصی برای وب سایت

1402/05/23
21 بازدید

ساخت ایمیل اختصاصی برای وب سایت

ساخت ایمیل اختصاصی برای وب سایت نیازی ضروری برای کسب و کار شما است. در واقع ایمیل اختصاصی با آدرس دامنه سایت شما باعث می شود تا مخاطب بفهمد که ایمیل داده شده مربوط به کسب و کار شما است. بنابراین اگر شما هم مدیر یک وب سایت هستید و به دنبال ساخت ایمیل اختصاصی برای وب سایت خود هستید با ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

آموزش ساخت ایمیل اختصاصی

ساخت ایمیل اختصاصی برای سایت آنهم با پسوند سایت برای سیستم پشتیبانی از طریق ایمیل، یک امر ضروری و الزامی است و ما در این مقاله آموزشی، نحوه ساخت ایمیل info برای سایت در هاست سی پنل را برای شما توضیح خواهیم داد. فرض کنید شما مدیر یک وب سایت بزرگ هستید و وب سایت شما بخش های مختلفی دارد. یکی از راه های ارتباطی این بخش ها با مشتریان از طریق ایمیل های اختصاصی می باشد که برای بخش های مختلف سایت ایجاد شده است.

ایجاد ایمیل برای بخش های مختلف هم باعث ایجاد نظم در امور و هم موجب رضایت مشتریان از وضعیت پشتیبانی سایت شما گردد. از این رو ما در این مطلب علاوه بر آموزش نحوه ساخت ایمیل info برای سایت در هاست سی پنل، نحوه دسترسی مدیریت سایت به تمام ایمیل‌ها را شرح خواهیم داد.

ساخت ایمیل اختصاصی در سی پنل

در سمت راست صفحه اصلی سی پنل خود بخشی به اسم STATISTICS وجود دارد که وضعیت هاست شما را نشان می دهد. در قسمت Email Accounts می توانید حداکثر تعداد ایمیلی که قادر به ساخت آن هستید و تعداد ایمیل های ساخته شد خود را مشاهده کنید. در ادامه برای ساخت ایمیل اختصاصی در سی پنل، ابتدا وارد سی پنل هاست خود شوید و در بخش EMAIL روی گزینه Email Accounts کلیک کنید.

ساخت ایمیل اختصاصی
ساخت ایمیل اختصاصی

در صفحه جدیدی که باز شده است، شما می توانید هم ایمیل های ایجاد شده را مشاهده کنید و هم ایمیل جدیدی ایجاد کنید. برای ایجاد ایمیل جدید روی گزینه +CREATE کلیک کنید. از این بخش می‌توانید ایمیل دلخواه خود را بسازید. در صفحه جدید در بخش Username ابتدا نام ایمیل خود را وارد کنید، سپس در باکس Password، پسورد اکانت ایمیل خود را تنظیم نمایید، برای اختصاص فضا به اکانت ایمیل خود از باکس Storage Space استفاده کنید. این بخش با توجه میزان فضای هاست شما تنظیم می شود.

در نهایت جهت ایجاد اکانت ایمیل جدید بر روی Create کلیک کنید. با این کار اکانت ایمیل مورد نظر شما ساخته خواهد شد و ساخت ایمیل info برای سایت در هاست سی پنل به پایان خواهد رسید.

نحوه دسترسی به ایمیل بعد از ساخت ایمیل اختصاصی

پس از ایجاد ایمیل، هرگاه بخواهید به محتوای ایمیل دسترسی داشته باشید و آنها را بخوانید، ابتدا در نوار آدرس مروگر خود http://domain.com:2095 و یا http://domain.com/webmail را وارد کنید. در این بخش ایمیل خود و رمز آن را که قبلا در سی پنل خود ایجاد کرده بودید را وارد کرده و روی گزینه Log in کلیک کنید. پس از ورود سه نرم افزار برای مدیریت ایمیل ها در اختیار شما قرار می‌دهد که با کلیک بر روی هر یک وارد ایمیل خود می شوید. پس از وارد شدن به هریک از این سه می توانید محتوای ایمیل خود را ببینید.

سخن پایانی

علی رغم وجود سرویس های مختلف ایمیل مانند جیمیل و یاهو، ساخت ایمیل اختصاصی یک ضرورت محسوب می شود. این موضوع مخصوصا برای وب سایت های بزرگ اهمیت بیشتری دارد چرا که این وب سایت ها همواره با خطر سو استفاده رو به رو هستند و داشتن ایمیل اختصاصی باعث می شود تا بتوانید ارتباط بهتری با مخاطبین خود داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات