اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
طراحی لوگو تجاری

طراحی لوگو تجاری را چگونه انجام دهم؟

طراحی لوگو تجاری یکی از اولین قدم ها برای ایجاد یک برند و کسب و کار است. با این وجود برخی نکات اساسی در طراحی لوگو تجاری وجود دارد که حتما باید آنها را رعایت کنید. با توجه به اینکه لوگو یکی از بخش های اساسی مرتبط با مشتریان شماست و همواره در ذهن آنها می ماند باید تلاش کنید تا به بهترین نحو لوگو کسب و کار خود را طراحی کنید. در مقاله امروز در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را نحوه طراحی لوگو تجاری آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش برخی نکات کاربردی در طراحی لوگو تجاری

مهمترین بخش شروع برندینگ شرکت هایی که تازه راه اندازی شده اند بخش طراحی لوگو آن هاست. این بخش می توان گفت بخش آغازین یک برندینگ است. اگر میخواهید شروعی حرفه ای داشته باشید باید توجه زیادی به لوگوی خود داشته باشید. لوگو ها نقش هویت سازی یک برند را دارند و با آن پا به دنیای پر رقابت برندینگ میگذارند. به همین دلیل یک لوگو باید اصولی و حرفه ای باشد تا بتواند در چند ثانیه مشاهده به لوگو آن را درک کرد و مفهوم آن را یافت لوگو ها در یک نگه تمامی اهداف و رویکرد یک شرکت را نشان می دهند و اگر این مسئله به راحتی قابل درک برای مشتری باشد راه شما برای موفقیت هموار تر می شود.

در ادامه به برخی از نکات که رعایت آنها در طراحی لوگو لازم است را مورد بررسی قرار می دهیم.

لوگو و نشانه متنی

لوگو های متنی جزو محبوب ترین سبک های طراحی لوگو می باشند این لوگو ها را می توان به صورت مختلف دراورد و احساسات مختلفی را به بیننده منتقل کرد. مثلا برای نشان دادن قدرت یک سازمان و یا شرکت از فونت های زخیم استفاده می کنند. همچنین از فونت های کشیده و نازک برای نشان دادن لطافت و ظرافت در طراحی استفاده می کنند. نکته های زیادی در طراحی لوگوی نوشتاری وجود دارد. همچنین این سبک از طراحی انعطاف پذیری زیادی دارد و به هزاران سبک مختلف میتوان اقدام به طراحی کرد.

نشانه تصویری یا نماد

این سبک از طراحی نیز دارای تنوع زیادی می باشد و همانطور که از نامش پیداست این لوگو مفهوم را با استفاده از تصویر می رساند سایت طراحی لوگو وجود ندارد که از این سبک استفاده نکند زیرا رساندن مفهوم با استفاده از نماد خیلی راحت تر از نوشته است و عکس و ها تصویر بهتر و زود درک می شوند. نماد ها می توانند به طور مستقیم یکی از محصولات شرکت و باشند و یا غیر مستقیم به آن اشاره کنند. نمادها می توانند در 2 بعد و یا 3 بعد طراحی شوند.

طراحی لوگو تجاری
طراحی لوگو تجاری

رنگ ها نمادین

رنگ بندی ها در طراحی لوگو تجاری یکی از مهمترین موارد است. نه در طرحی لوگو بلکه در تمام تبلیغات باید از یک رنگ بندی ثابت استفاده شود که با آن رنگ سازمانی گفته میشود. اگر از یک رنگ همیشه در تبلیغات استقاده شود بعد ها هر فردی با دیدن این رنگ ها به یاد شرکت شما می افتد.

عطر ها

آیا میدانستید عطر ها نیز می توانند مانند یک لوگو عمل کنند؟ در بسیاری از فروشگاه های زنجیره فقط از یک نوع عطر استفاده می کنند و بعد ها اگر بوی این عطر به مشام شما بخورد به یاد آن فروشگاه می افتید.

آواها و صداها

صداها نیز به عنوان لوگو عمل می کنند و شما میتوانید صداهای صوتی مختلفی ایجاد کنید. آهنگ تیتراژ یک فیلم همچنین صدای روشن شدن گوشی نوکیا همه ی این ها جزو لوگو های صوتی هستنند.

امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *