اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
آموزش نصب VMware ESXi

آموزش نصب VMware ESXi بر روی سرور اختصاصی

اگر به دنبال آموزش نصب VMware ESXi هستید در مقاله حاضر قصد داریم تا این آموزش را در اختیار شما بگذاریم. در حال حاضر برای راه اندازی برنامه های جدید به یک یا چند سرور نیاز دارید. برای خرید سرورهای جدید باید هزینه پرداخت کنید، دنیای فناوری برای حل چنین مشکلی مجازی سازی را فراهم کرده است و با استفاده از روش مجازی سازی قادر خواهید بود بدون خرید سخت افزار و سرور جدید، نرم افزار یا اپلیکیشن را نصب کنید.

در این مقاله به آموزش نصب VMware ESXi بر روی سرور اختصاصی می پردازیم، با ما در ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

آشنایی با ESXi

اولین مرحله برای آموزش نصب VMware ESXi این است که بدانیم به صورت کلی ESXi چیست؟ VMware ESXi که با نام VMware ESXi Server شناخته می شود، یک bare metal hypervisor است که توسط VMware برای vSphere توسعه یافته و از اجزای مهم در مجموعه نرم افزار زیرساخت VMware می باشد. درواقع Hypervisor نوع 1 است، به این معنی که بدون نیاز به سیستم عامل به طور مستقیم بر روی سخت افزار سیستم اجرا می شود. همچنین هایپروایزرها به اجرای موثر چندین ماشین مجازی بر روی یک سرور فیزیکی کمک می کنند.

ویژگی های VMware ESXi

اندازه برنامه VMware ESXi با حجم 150 مگابایت به عنوان کوچکترین هایپروایزرها از اصلی ترین ویژگی های این برنامه است. سرعت نصب بالا، قابل نصب از دستگاه USB، امنیت، مقیاس پذیری آسان، استقرار و مدیریت آسان و مقرون به صرفه، ایجاد محیط های آزمایش و تولید از سایر ویژگی های این برنامه به شمار می رود.

آموزش نصب VMware ESXi

اکنون که تا حدودی با ESXi آشنا شدید، در ادامه آموزش نصب VMware ESXi بر روی سرور اختصاصی را بررسی می کنیم. سخت افزار مورد نظر می تواند Dell، HP، Lenovo، Cisco یا هر سخت افزار دیگری باشد. نصب به صورت خودکار با استفاده از PXE، VMware Auto Deploy یا نصب دستی با USB/CD یا IPMI قابل اجرا می باشد. همچنین دقت کنید که vSphere از بوت شدن هاست های ESXi از رابط میان افزار توسعه پذیر یکپارچه (UEFI) پشتیبانی می کند.

آموزش نصب VMware ESXi: ایجاد USB Stick قابل بوت

در ابتدا USB Stick قابل بوت را ایجاد کنید، سپس برای نصب کننده ESXi از طریق لینک اقدام کنید. بر روی ESXi فهرست شده در مرکز داده و زیرساخت ابری کلیک کنید. پس از دانلود فایل ISO، از ابزار موجود سیستم عامل استفاده کنید که از ایجاد دستگاه قابل بوت VMware برای ایجاد یک رسانه نصب پشتیبانی می کند. اکنون برای نصب از طریق IPMI، قبل از اینکه نصب را انجام دهید، ISO را به CD-ROM مجازی متصل کنید.

شروع نصب ESXI بر روی سرور

در این مرحله از آموزش نصب VMware ESXi در صورت استفاده از IPMI، USB یا بوت آماده شده را از فایل ISO وارد کنید و سپس ENTER را فشار دهید تا نصب ESXI بر روی سرور bare metal آغاز شود. هنگام استفاده از IPMI: ​

اکنون اولین گزینه را برای نصب ESXi بر روی سرور محلی خود انتخاب کنید. در حال حاضر باید متوجه بارگیری نصب کننده ESXi شوید، چند ثانیه صبر کنید سپس همه چیز تنظیم می شود. در این مرحله برخی از اطلاعات سیستم مانند حافظه و CPU نشان داده خواهد می شود.

برای ادامه نصب ESXi، کلید Enter را فشار دهید. برای ادامه نصب و تکمیل مراحل، قرارداد مجوز VMware را بپذیرید، همچنین برای لغو می توانید از کلید ESC استفاده کنید. اکنون صبر کنید تا اسکن دستگاه توسط نصب کننده ESXi تکمیل شود.

دیسک مورد نظر که ESXi در آن نصب خواهد شد را انتخاب کنید. این یک datastore بر روی دیسک انتخابی ایجاد می کند که می تواند برای ماشین های مجازی نیز مورد استفاده قرار گیرد. طرح صفحه کلید را از لیست انتخاب کنید و برای ادامه مراحل نصب، کلید Enter را فشار دهید. اکنون در مرحله فوق رمز عبور root را تنظیم کرده و تأیید کنید، سپس مراحل نصب را ادامه دهید.

آموزش نصب VMware ESXi
آموزش نصب VMware ESXi

کلید F11 را برای تأیید نصب ESXi در سرور bare metal فشار دهید. پیکربندی سرور vSphere ESXI پس از تکمیل مراحل نصب از کلید F2 برای راه اندازی مجدد سیستم ESXI استفاده کنید. اکنون در این مرحله با کاربر root و رمز عبوری که قبلاً تعیین کرده اید وارد شوید. سپس به بخش Configure Management Network بروید و در اینجا شبکه مدیریت میزبان ESXi را برای دسترسی به vSphere UI و SSH تنظیم کنید.

در این مرحله در آدرس IPv4، همواره subnet mask و default gateway را برای شبکه مدیریت ارائه دهید، درواقع این آدرس IP برای مدیریت سرور ESXI استفاده خواهد شد. پس از اتمام مراحل، کلید Enter را فشار دهید و تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید، سپس آدرس های DNS اصلی و جایگزین را تنظیم کنید. اکنون برای دسترسی به ESXi UI آدرس IP تنظیم شده را باز کرده تا بتوانید سیستم میزبان را مدیریت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به آموزش نصب VMware ESXi پرداخته شد. امیدواریم که مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *