اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
طراحی صفحه محصول

چگونه طراحی صفحه محصول خوبی داشته باشیم؟

طراحی صفحه محصول یکی از نکات مهم برای جلب توجه و خرید در وب سایت های فروشگاهی است. در این مقاله می خواهیم در وب سایت ایران هاستینگ 24 به بررسی نحوه طراحی صفحه محصول و فرم سفارش می پردازیم و نکات مهمی را بیان میکنیم که می تواند به شما در روند جذب کاربرانتان تاثیر مثبتی داشته باشد .با استفاده از این نکات می توانید لحظات خوبی را برای کاربرانتان در فروشگاه اینترنتی به ارمغان بیاورید.

طراحی صفحه محصول و دکمه پرداخت

در طراحی های واسط کاربری و در طراحی صفحه محصول برای صفحه خرید و پرداخت شما باید دقت کنید که از چه دکمه هایی استفاده می کنید. اندازه دکمه خرید خیلی در مخاطب تاثیر دارد هرچه این دکمه بزرگتر باشد احساس بهتری را به کاربر می دهد ، سعی کنید از دکمه هایی که شبیه به مستطیل هستند در طراحی دکمه های خرید فروشگاهتان استفاده کنید ، استفاده از این اشکال حس اعتماد بیشتری را به کاربر می دهد البته کمی هم باید خلاقیت در طراحی داشته باشید تا بتوانید کاربر را جذب کنید.

رنگ دکمه خرید فروشگاه اینترنتی در طراحی صفحه محصول:

رنگ دکمه خرید در کلیک ها بسیار مهم و موثر است و باید در انتخاب آن سخت پسند بوده و با دقت انتخاب کنیدحالا شاید سوال پیش بیاید که چه نوع رنگی را برای دکمه خرید انتخاب کنیم تا کاربران را به سمت خرید جذب کند ؟در پاسخ باید بدانید که رنگ دکمه ی شما بستگی به نوع فعالیت شما و کاربران سایت شما دارد که از سایت شما بازدید می کنند . شما به عنوان مدیر فروشگاه اینترنتی باید با تاثیر رنگ ها و روانشناسی رنگها آشنا باشید تا بتوانید نسبت به سلیقه مخاطبان رنگ و طرح هایی را انتخاب کنید که از محصولات شما استفاده کنند.در رنگ بسته بندی های محصولات، رنگ های طرح های محصولات و دکمه خرید باید با یکدیگر مطابقت داشته باشند.

طراحی صفحه محصول
طراحی صفحه محصول

متن دکمه خرید در طراحی صفحه محصول:

برخی از مدیران کسب و کارهای اینترنتی و فروشگاه های اینترنتی از متن های دکمه ی خرید مناسب در طراحی صفحه محصول استفاده نمی کنند و به راحتی از کنار آن می گذرند و آن را ساده می گیرند.به عنوان مثلا اگر شما در نوشته دکمه خرید را به سفارش تغییر دهید می توانید شاهد افزایش بازدید و کلیک می شود، برخی از سایت ها نیز هستند که از نوشته های مناسب و خارق العاده ای استفاده می کنند، مثلا من میخواهم این محصول خارق العاده را داشته باشیم این نوشته تاثیر بیشتری در مخاطب دارد.

تجربه نشان داده است که هر چه نوشته ی متن غیرقابل معمول تر باشد جلب توجه برای آن بیشتر خواهد بود. نکته بسیار مهم این است که ۶۰ درصد از افراد فرآیند خرید را ترک می کنند و مابقی برای ادامه خرید کردن نیاز بیشتر برای بازاریابی شما دارند. برای بازاریابی بیشتر باید بر روی صفحه محصول خود کار کنید، زیرا یکی ازنکات مهمی که در طراحی صفحه محصول باید آنرا در نظر بگیرید اعتماد سازی برای مشتری و کاربران فروشگاه اینترنتی است.

با استفاده از عناصر گرافیکی می توانید حس اعتماد را در مشتری ایجاد کنید و با آنها تعامل داشته باشید، البته به خاطر داشته باشید که فقط گرافیک نمی تواند به تنهایی پاسخگو باشد، متن در کنار گرافیک می تواند حس خوبی را در مشتری ایجاد کند البته متن ها باید تبلیغ نویسی شده باشند و بتوانند با مشتریان ارتباط برقرار کنند.

حتی چینش تصاویر و متن نیز در یک پاراگراف می تواند بر روی مشتری فروشگاه اینترنتی شما تاثیر خوبی داشته باشد. نکته ی جالبی که باید در طراحی صفحه محصول در نظر داشته باشید این است که نباید از صفحه محصول طولانی استفاده کنید سعی کنید از صفحه محصول های غیرحرفه ای بپرهیزید ببینید بیشترین فیلد هایی که برای شما نیاز است چیست؟ و بر روی آنها تمرکز کنید تا صفحه محصول شما بهینه شود.

واحد پول کشور در کسب و کار اینترنتی بسیار مهم است ، اگر واحد تومان استفاده کنید مطمئن باشید که حس بهتری را در مخاطب ایجاد می کنید زیرا با این کار به مشتریان تعداد صفرهای محصولاتتان را کمتر نشان می دهید و احتمال افزایش خرید بالاتر می رود.

یک نکته جالب این است که اگر در طراحی صفحه محصول به صورت پیش فرض گزینه دریافت ایمیل را تیک زده باشید و مشتری فرم را پر بکند به این تیک زیاد دقتی نمی کند و شما می توانید از این فرصت ایمیل مشتری را به دست آورده و سپس در ایمیل مارکتینگ آنرا در بانک ایمیل های خود قرار دهید در ایمیل مارکتینگ که برای مشتریانتان انجام می دهید سعی کنید صفحه ایمیل مارکتینگ را به صفحه ی محصولات خود متصل کنید و طراحی زیبایی را بکار ببرید اکثر ایمیل هایی که از نظر گرافیکی جذاب هستند مخاطب را جذب می کند حتی مخاطبانی که برای اولین باری که ایمیل شما را دریافت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *