اسپم اسکور یا امتیاز اسپم سایت چیست؟

1402/06/24
29 بازدید

اسپم اسکور سایت به چه معناست؟

اسپم اسکور سایت چیست؟ حتما شما هم جهت بهینه سازی سئو سایت خود وارد وب سایت Moz شده اید و از ابزارهای آن استفاده کرده اید. گاهی ممکن است اسپم یا بن شدن سایت خود توسط گوگل را تجربه کرده باشید. این اتفاق در صورتی رخ میدهد که یک یا چند تا از فاکتورهای مرتبط با اسپم شدن سایت رخ دهد. در این صورت سایت اسپم شده و تعداد این فاکتورها با تبدیلشان به امتیاز، درواقع اسپم اسکور را نمایش میدهد.

در مقاله امروز در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با معنای Spam Score سایت آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

اسپم اسکور چیست؟

شاخص اسپم اسکور که اخیرا در وب سایت Moz معرفی شده است. درواقع با بررسی 27 فاکتور که هر یک نمایانگر یکی از صفات اسپم هستند؛ به شما میگوید که درصد اسپم شناخته شدن سایت موردنطر توسط گوگل چقدر است.

اسپم اسکور
اسپم اسکور

کاربرد های Spam Score

در این بخش از مقاله میخواهیم شما را با تعدادی از کاربرد های Spam score آشنا کنیم. این موارد، از مهم ترین کاربرد های اسپم اسکور هستند:

بررسی لینک ها

اولین و مهم ترین کاربرد اسپم اسکور در Moz ، بررسی لینک های سایت است. به کمک این قابلیت شما میتوانید لینک های سایت خود را ارزیابی کرده و با تحلیل اسپم اسکور آنها متوجه شوید که احتمال اسپم بودن یا شدن آنها وجود دارد یا خیر.

فیلتر و حذف لینک ها

اسپم اسکور ممکن است توانایی بررسی تمامی لینک ها را نداشته باشد. پس شما میتوانید با فیلتر کردن، مرتب سازی و حذف لینک ها این کار را برای اسپم اسکور ساده تر کنید.

شناسایی بک لینک های اسپم

میتوان گفت در هر سایتی احتمال وجود یک تا چند لینک اسپم وجود دارد. از آنجایی که بررسی بک لینک ها کار سختی است، شما میتوانید با استفاده از ابزار اسپم اسکور، آنالیز اسپم را انجام دهید و به کمک نتیجه بدست آمده درصد یا تعداد لینک های اسپم را متوجه شوید.

پاک کردن پوشه ها

پیش از این راجع به فیلتر و حذف لینک ها گفته بودیم. در این بخش میخواهیم بگوییم که شما با لیست کردن لینک هایی که احتمال اسپم بودن آنها به نظرتان بیشتر است و حذف لینک هایی که حس میکنید به احتمال زیاد، اسپم بودن آنها غیرممکن است؛ تا حد زیادی زمان بررسی لینک ها را کاهش دهید و زودتر به نتیجه برسید.

چگونگی محاسبه Spam Score

همانطور که پیش از این گفتیم 27 فاکتور جهت درصدبندی اسپم اسکور وجود دارد. و با بررسی اینها درصدی را به شما ارائه میدهد که نمره ی اسپم سایت محسوب میشود. این عدد میتواند بین ارقام زیر باشد:

  • بین 1% تا 30% : درصد پایین
  • بین 31% تا 60% : درصد متوسط
  • بین 61% تا 100% : درصد  بالا

آیا امتیاز اسپم بالا اسپم بودن سایت را تضمین میکند؟

لزوما نمیتوان گفت هر سایتی با اسپم اسکور بالا توسط گوگل اسپم شناخته شده است. زیرا ممکن است سایتی با اسپم اسکور 2 ، اسپم باشد ولی سایتی با اسکور 7 ، اسپم شناخته نشود. علت این امر آن است که عوامل زیادی در اسپم بودن یک سایت دخیل هستند؛ پس تنها با بدست آوردن اسکور سایت، نمیتوان تشخیص داد که اسپم هست یا خیر. تنها میتوانیم بگوییم سایتی با اسکور بالا احتمال شناسایی آن به عنوان اسپم توسط گوگل، بیشتر است. پس پیش از قضاوت یک سایت به عنوان اسپم و رد کردن بک لینک آن، ابتدا بررسی های لازم را درباره ی آن سایت انجام دهید.

سخن پایانی

سئو وب سایت مبحث بسیار پیچیده ای است که عوامل بسیار مهمی بر آن تاثیر گذار هستند. امیدواریم مطالعه این مطلب در رابطه با شاخص اسپم وب سایت برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات