اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
بازاریابی دیجیتالی

دلایل نیاز به بازاریابی دیجیتالی

امروزه با رشد اینترنت و صنایع دیجیتالی نیاز به داشتن استراتژی بازاریابی دیجیتالی بیش از هر زمانی حس می شود. اگر قرار باشد یک استراتژی بازاریابی آنلاین را پایه‌ریزی کنید، از کجا شروع می‌کنید؟ خوب به نظر  لازم نیست به دنبال گزارش‌های پیچیده و پر طول و تفصیل باشید، یک استراتژی خوب را می‌توان در دو یا سه برگه A4 و در قالب یک جدول خلاصه کرد. جدولی که استراتژی دیجیتال مارکتینگ را به اهداف هوشمندانه مرتبط می‌کند.

با این تفاصیل، به نظر می‌رسد بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها برنامۀ مشخصی برای بازاریابی دیجیتالی خود ندارند. شما چطور؟ برای بازاریابی دیجیتالی استراتژی مشخصی دارید؟

با ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 همراه باشید تا شما را با دلایل اینکه نیاز به استراتژی بازاریابی آنلاین دارید آشنا کنیم.

دلایل نیاز به بازاریابی دیجیتالی

به نظر می‌رسد بسیاری از شرکت‌ها فعالیت‌های پراکنده‌ای در زمینه بازاریابی دیجیتالی دارند. اما برای جمع‌بندی و تکمیل کردن فعالیت‌های بازاریابی آنلاین خود برنامۀ مشخص و از پیش تعریف شده‌ای ندارند. زمانیکه داشتیم برای گزارش مربوط به مدیریت بازاریابی دیجیتالی خود تحقیق و تفحص می‌کردیم بی‌صبرانه منتظر بودیم تا ببینیم این اعداد و ارقام برای یک نمونۀ تعریف شده چقدر خواهد بود.

بازاریابی دیجیتالی
بازاریابی دیجیتالی

استراتژی بازاریابی دیجیتالی تحقیق اخیر ما حاکی از این بود که کارشناسان دیجیتال مارکتینگ و مدیران بازاریابی شرکت‌ها در رویکردشان برای برنامه‌ریزی دیجیتالی پیشرفت‌هایی داشته‌اند اما در نمونۀ مورد بررسی ما تنها ۳۴ درصد از این افراد از استراتژی بازاریابی دیجیتالی مشخصی غافل نبوده‌اند.

اگر شما‌هم جزو آن دست شرکت‌ هایی هستید که برای خودتان استراتژی بازاریابی دیجیتالی دست و پا کردید، به شما تبریک می‌گویم! فرقی نمی‌کند برای خودتان استراتژی بازاریابی آنلاین خاصی مشخص کرده باشید یا خیر، مهم‌ترین اصل در بازاریابی آنلاین این است که معیارهایی را مشخص نمایید تا بتوانید جایگاه امروزتان را با جایگاهی مقایسه کنید که قرار است در آینده به آن دست پیدا کنید.

این معیارها اصول کلی استراتژی دیجیتالی و تاکتیک‌هایی از قبیل جستجو، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و طراحی وبسایت را در برمی‌گیرد. اگر شما‌هم جزء آن دسته از شرکت‌هایی هستید که استراتژی دیجیتالی ندارند، در این صورت با دو اقدام ساده می‌توانید یک برنامۀ دیجیتالی طراحی کرده و گامی به سمت جلو بردارید. یک برنامۀ جداگانه برای بازایابی آنلاین داشته باشید، برنامه‌ای که تغییرات و سرمایه‌گذاری‌های لازم برای دیجیتال مارکتینگ را مشخص می‌کند.

برنامۀ دیجیتالی و برنامۀ بازاریابی را در‌هم ادغام کنید. مثل همیشه دیجیتالی بودن بخشی از تجارت کسب و کار می‌شود. خب، حالا باید نکات مهم زیر را در این بین مدنظر داشته باشید

چرا به بازاریابی دیجیتالی نیاز داریم؟

بدون داشتن استراتژی صحیح بازاریابی دیجیتالی نمی‌توانید بفهمید سهم شما از بازار آنلاین چقدر است. اگر بر روی نیاز مشتریان به خدمات آنلاین تحقیقات لازم را انجام نداده باشید، تقاضای مشتریان آنلاین را دست کم می‌گیرید و مهم‌تر از همه این است که به درک درستی از بازار آنلاین نمی‌رسید. اساس بازارهای قدیمی و سنتی دیروز با بازارهای آنلاین امروز بسیار متفاوت است. نحوۀ برخورد با مشتری و خصوصیات مشتریان و رقبا متفاوت است، نوع پیشنهاد‌ دادن و ارتباط برقرار کردن با مشتریان و فعالیت‌های بازاریابی در این دو بازار تفاوت‌های بسیاری دارد.

بی توجهی به بازاریابی دیجیتالی باعث می شود تا سهم شما از بازار آنلاین نصیب رقبای قدیمی و تازه‌ کار شود. اگر منابع کافی را به دیجیتال مارکتینگ اختصاص ندهید و ابزار بازاریابی آنلاین شما تک منظوره بوده یا استراتژی‌های تعریف شده‌ای برای آن نداشته باشید، سایر رقبا سهم شما از بازار آنلاین را نوش جان خواهند کرد!

پیشنهادات آنلاین شما آنطور که باید و شاید قوی و جذاب نخواهد بود. اگر برای مشتریان آنلاینتان پیشنهادات خوب و قابل توجهی داشته باشید می‌توانید سرویس‌های آنلاین متمایز و منحصر به فردی ارائه دهید، بدین شکل نه تنها مشتریان قدیمی و جدید را به خرید تشویق می‌کنید، بلکه سبب وفاداری‌ آنها به شما و عدم استقبال از خدمات رقبا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *