بازاریابی موتور های جست و جو

بازاریابی موتور های جست و جو (SEM) چیست و چه فرقی با سئو دارد؟


آشنایی بازاریابی موتور های جست و جو

بازاریابی موتور های جست و جو یا SEM یکی از جدید ترین روش ها برای افزایش بازدید وب سایت از طریق موتور های جست و جو است. همان طور که می دانید تقریبا تمام کسب و کارهای اینترنتی به دنبال افزایش بازدید و جذب مخاطبان هستند. یکی از موثر ترین روش های جذب مخاطب بهره گیری از موتور های جست و جو است. به همین دلیل روش های مختلفی مانند سئو وب سایت یا بازاریابی موتور های جست و جو وجود دارد که هدف تمام آنها بهبود رتبه وب سایت در نتایج جست و جو است.

در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با بازاریابی موتور های جست و جو آشنا کنیم و تفاوت های آن را با سئو وب سایت مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

سئو چیست؟

همانطور که در آموزش های قبلی بار ها به آن اشاره شده است به فرایند بهینه سازی سایت با هدف جذب ترافیک بیشتر از موتورهای جستجو SEO گفته میشود. در حقیقت سایتی که بهینه شده باشد، برای خزنده های موتورهای جستجو قابل فهم تر بوده و بنابراین شانس بیشتری در کسب رتبه بالا در نتایج جستجو خواهد داشت.

هدف اصلی هر دو عبارت بازاریابی موتور های جست و جو و سئو، بهتر دیده شدن سایت در نتایج موتورهای جستجو است. اگر بخواهیم در یک جمله تفاوت میان SEO و SEM را بیان کنیم، میتوانیم بگوییم که SEO یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو بخشی از SEM یا بازاریابی با استفاده از موتورهای جستجو است SEO خود دارای دو دسته بندی مهم است On-page seo سئوی on-page شامل قوانینی میشود که با رعایت آن ها در سایت و بلاگ خود، وبسایت شما سازگاری بیش تری با موتورهای جستجو پیدا خواهد کرد.

به عنوان مثال می توان به استفاده از عنوان ها و توضیحات مناسب، بهینه سازی URL ها، استفاده صحیح از تگ های H1 و H2 ، تصاویر و سایر موارد اشاره کرد. Off-page seo سئوی off-site به فرآیند دریافت بک لینک های معتبر ومفید از سایر وبسایت ها گفته میشود.

تعریف بازاریابی موتور های جست و جو

کلمه ی SEM مخفف عبارت Search Engine Marketing یا بازاریابی موتور های جست و جو میباشد که به فرایند بازاریابی با هدف بهتر دیده شدن در نتایج موتورهای جستجو چه از طریق جذب ترافیک رایگان یا همان SEO و یا پولی، SEM گفته میشود. برای جذب ترافیک پولی از موتورهای جستجو شما میبایست فضای تبلیغ را خریداری نمایید. بنابراین به جای تلاش برای کسب رتبه بالا در نتایج و جذب ترافیک رایگان به ازای پرداخت پول سایت شما در صدر نتایج جستجو به نمایش در می آید.

رایج ترین آژانس تبلیغاتی برای جذب بازاریابی موتور های جست و جو، Google Adwords میباشد که با دریافت مبلغ به ازای کلیک شما را در کلمه کلیدی مدنظرتان در صدر نتایج جستجو قرار میدهد. در یک جمع بندی کلی SEO به جذب ترافیک رایگان از موتورهای جستجو میپردازد در حالی که SEM هم از روش رایگان و هم پولی برای جذب ترافیک استفاده میکند. اما باید توجه نمود که استفاده از تکنیک SEM در یک زمان خاص تا پایان قرار داد شما میباشد و پس از آن به جایگاه واقعی خود و شاید پایین تر از آن نزول کنید.

بازاریابی موتور های جست و جو
بازاریابی موتور های جست و جو

زیرا الگوریتم های ساخته شده شده توسط خود همین موتورها مخالف با همچین استراتژی هایی هستند. بهترین روش برای محبوبیت و بقا در رده های بالای موتورهای جستجو ایجاد سئوی واقعی با داشتن بهترین محتوا بمنظور استفاده مفید کاربران وب سایت خود میباشد.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد بازاریابی موتور های جست و جو روشی سریع برای بالابردن وب سایت شما در نتایج گوگل است. در این روش به جای صرف زمان های طولانی روی سئو وب سایت می توانید با پرداخت هزینه به راحتی رتبه وب سایت خود را در نتایج گوگل بالاتر ببرید. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

ارسال دیدگاه جدید