اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
پنالتی سایت

به چه دلایلی ممکن است پنالتی سایت رخ دهد؟

پنالتی سایت به دلایل مختلفی می تواند رخ دهد. شاید وقتی اولین بار کلمه پنالتی را بشنوید سریع ذهنتان به سمت پنالتی در دنیای فوتبال برود. جالب است بدانید همان طور که در بازی فوتبال اگر در محوطه جریمه دچار خطا شوید به حریف خود پنالتی می دهید یا به عبارتی جریمه می شوید در دنیای وب نیز با انجام برخی از کارها توسط گوگل جریمه شده و دچار پنالتی سایت می شوید. در مقاله حاضر قصد داریم تا شما را با دلایل مختلف پنالتی سایت آشنا کنیم. با ما در ایران هاستینگ 24 در بخش اول این مقاله همراه باشید.

دلایل پنالتی سایت

در مقالات قبلی در وب سایت ایران هاستینگ 24 به مفهوم پنالتی گوگل و دلایل مختلف پنالتی سایت پرداختیم.دیدگاه ها در مورد پنالتی سایت متفاوت و فراوان است ولی در مجموع می توانیم بگوییم که پنالتی سایت صرفاً حذف کلی سایت نیست بلکه دامنه آن می تواند حذف یک مطلب کپی و یا ایندکس نشدن مطلب تا حذف سایت را در بر گیرد. در نتیجه هر جریمه ای که سایت و مطالب آن را هدف قرار دهد پنالتی می نامیم.

دلیل اول: محتوای اسپم

یکی از عمده ترین دلایلی که باعث می شود پنالتی سایت رخ دهد همین دلیل است. محتواهایی که کپی برداری شده اند و یا بسیار بی کیفیت می باشند. داشتن تعداد بالایی مطلب در حالی که این مطالب حتی در نتایج هم قرار ندارند دلیل بر گرفتن رتبه برای کلمات کلیدی نمی شود و در بیشتر مواقع اسپم خواهند بود و تأثیر منفی نیز دارند.

یکی از دلایل عمده گوگل برای اعتماد به شما و سایتتان، محتوای سایت است و ربات های گوگل به دقت فعالیت کاربران را در سایت شما بررسی کرده و بازگشت یا عدم بازگشت مخاطبین برای مطالعه سایت را رصد می نماید. به همین دلیل است که کاربران اولین کسانی هستند که شما را بابت محتوای کپی و بی کیفیت جریمه می کنند. سعی کنید از کلید واژه های موسوم به (irrelevant) استفاده نکنید زیرا بر خلاف گذشته تعدد کلمات کلیدی دیگر تأثیری ندارد و در برخی موارد باعث ایندکس نشدن و جریمه شدن سایت شما می شود.

گوگل به دفعات تأکید کرده است که سایت هایی که مطالب را کپی می کنند دچار پنالتی سایت می شوند و حتی تهدید به حذف آنها نیز کرده است. اهمیت دادن به محتوا قطعاً از نکات کلیدی در طراحی سایت است و سعی کنید به جای تعدادی زیاد مطلب بی کیفیت و کپی شده که رتبه ای ندارند از مطالب کمتر ولی رتبه دار استفاده ببرید.

پنالتی سایت
پنالتی سایت

دلیل دوم: استفاده از الگوریتم های جدید

بسیاری از افراد و کسانی که سایت دارند زمانی که خبر انتشار الگوریتم جدید گوگل را مشاهده می کنند نگران می شوند که آیا سایت آنها نیز از این الگوریتم ضربه خواهد خورد و رتبه آنها در رنکینگ کاهش خواهد یافت یا خیر. نگرانی از اینکه الگوریتم جدید آنها را اسپم تشخیص دهد و غیره. باید تأکید کنیم که اصرار ما بر رعایت مقررات گوگل به همین خاطر است.

زمانی که سایت شما یک قدرت واقعی داشته باشد و ناقض قوانین نباشید این الگوریتم های جدید نه تنها دلیلی بر نگرانی نیستند بلکه می توانند سایت شما را ارتقاء نیز بدهند. بنابراین اعتمادی که گوگل به شما دارد باعث می شود که رتبه و ثبات بیشتری داشته باشید. سعی کنید که بر روی یک کلمه کلیدی تمرکز نکنید و سئو و بهینه سازی سایت را برای کلمات مختلف انجام دهید تا در کلمات متفاوت کسب رتبه کنید طبیعتاً با رعایت کردن اصول بهینه سازی و طراحی سایت و احترام به قوانین گوگل الگوریتم های جدید هیچ مشکلی برای سایت شما به وجود نخواهند آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *