بررسی دلایل پنالتی شدن سایت: بخش دوم

1402/05/13
12 بازدید

بررسی دلایل پنالتی شدن سایت

همان طور که در مقالات قبل گفته شد پنالتی شدن سایت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. پنالتی شدن سایت یا جریمه شدن وب سایت شما توسط گوگل باعث می شود تا سایت شما از نتایج این موتور جست و جو حذف شود. اتفاق بعدی که بعد از این موضوع رخ می دهد این است که وب سایت شما با کاهش شدید بازدید رو به رو خواهد شد. در مقاله قبلی در وب سایت ایران هاستینگ 24 به برخی از دلایل پنالتی شدن سایت پرداختیم. در مقاله فعلی نیز با برخی دیگر از این دلایل آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

دلایل پنالتی شدن سایت

عدم رعایت اصول لینک بیلدینگ

یکی از دلایل پنالتی شدن سایت عدم رعایت اصول لینک بیلدینگ است. افرادی که کار سئو سایت را خود انجام داده اند می دانند که یکی از مهم ترین مباحث سئو ساخت بک لینک مناسب است و جالب است که بدانید بیشترین و خطرناک ترین پنالتی ها نیز به دلیل عدم رعایت اصول ساخت لینک می باشد، خطرناک نیز از این جهت که در برخی مواقع باعث می شود که کل سایت پنالتی شده و از گوگل حذف گردد.

دقت داشته باشید که هیچ کس بدش نمی آید که یک روزه چند هزار بک لینک ثبت کند و رتبه بسیار خوبی هم به دست بیاورد. ولی مشکل اینجاست که این مزیت کوتاه مدت است و در بلند مدت باعث پنالتی و حذف از گوگل می شود. البته بازگشت سایت بعد از پنالتی امکان پذیر است اما کاری بسیار دشوار می باشد که در مقاله دیگری آن را بررسی خواهیم کرد. نهایت اینکه اصول بک لینک سازی را رعایت کنید و از انجمن های مختلف برای لینک گذاشتن استفاده کنید. در صورت رعایت این اصول هیچ گونه مشکلی برای سایت شما پیش نخواهد آمد و به همین دلیل توصیه می کنم در این مورد حساسیت به خرج بدهید.

هاست و قالب نامناسب

استفاده از قالب نا مناسب در طراحی سایت می تواند تأثیر منفی بر روی سایت شما بگذارد و یا حداقل از انجام تغییرات مثبت در رتبه شما جلوگیری نماید. در صورتی که قالب سایت شما مناسب نیست سریع تر قالب خود را تغییر بدهید و نتایج گوگل را مجدداً بررسی کنید.

پنالتی شدن سایت
پنالتی شدن سایت

در وصف تأثیر منفی قالب همین بس که می تواند سایت شما را رو به نابودی ببرد. در مورد هاست نیز به صورت مفصل در بحث های تخصصی صحبت کرده ایم. هاست ضعیف که مکرراً قطع و وصل می شود و دسترسی آن قطع می گردد می تواند تأثیر منفی بر روی سایت شما بگذارد. هاست خوب باید از سرعت لود شدن بالایی برخوردار و آپتایم آن نیز بالای 99 درصد باشد و امکانات پیشرفته ای در اختیار داشته باشد. هر چند که ممکن است این موارد غیر مستقیم بر روی پنالتی شدن سایت شما مؤثر باشد اما در هر صورت تأثیر دارد و باید تلاش کنید که آنها را رعایت کنید.

رسپانسیو نبودن سایت

امروزه به وضوح می توانید ببینید که استفاده از گوشی های هوشمند به شدت افزایش یافته و خود ما نیز اصولاً خارج از منزل و محیط کار از گوشی های هوشمند برای وب گردی استفاده می کنیم. به همین خاطر این موضوع برای گوگل نیز در اولویت قرار گرفته است و اشاره کرده است که در آینده ای نزدیک سایت هایی که برای گوشی های تلفن همراه قابل رویت نباشند حذف خواهند شد. بنابراین باید در طراحی سایت های خود رسپانسیو کردن سایت برای دستگاه های مختلف را مد نظر قرار دهید تا دچار مشکل نشوید.

سخن پایانی

در مقاله فعلی به دلایل مختلف پنالتی شدن سایت پرداخته شد. امیدواریم که مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات