بهبود تجربه کاربری برای سئو وب سایت

1402/05/22
21 بازدید

آموزش بهبود تجربه کاربری

بهبود تجربه کاربری باعث می شود تا سئو وب سایت شما به طرز فوق العاده ای بهبود یابد. همان گونه که بار ها گفته شده است گوگل همواره به دنبال وب سایت هایی است که نتایج معتبری برای جست و جو در اختیار کاربران قرار می دهند. به همیت دلیل بهبود تجربه کاربری برای گوگل اهمیت زیادی دارد. در مقاله قبل به معرفی تجربه کاربری پرداختیم. در این مطلب در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را نحوه بهبود تجربه کاربری آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

روش های بهبود تجربه کاربری

برای بهبود تجربه کاربری دو روش اساسی وجود دارد:

روش اول بهبود تجربه کاربری

روش اول بهبود تجربه کاربری، استفاده از کلماتی است که زمان خواندن افراد را کوتاه می کند. یک بحث روان شناسی وجود دارد که می گوید افراد خیلی مایل به خواندن مطالب بیش از حد طولانی نیستند. حالا چطور یک مطلب قوی و مناسب را بنویسیم و خواننده را مجاب کنیم که تا انتها آن را بخواند؟ پاسخ استفاده از کلمات برنده است. یعنی کلماتی که بخشی از متن را می برند و به جان آن یک عبارت کوتاه را جایگزین می کنند.

یک مثال خیلی شفاف: فرض کنید که شما یک متن خیلی طولانی درباره نحوه ایجاد بک لینک نوشته اید. این متن ممکن است که 2000 کلمه داشته باشد. واقعا چه کسی در قرن 21 حوصله خواندن این متن طولانی را دارد؟ حال فرض کنید در مقطعی از متن که توضیحات زیادی را داده اید، بعد از آن همه توضیح کامل و بسیار خوب و البته خسته کننده، این بخش را قرار دهید:

کلام آخر: داشتن بک لینک قوی نیاز به خرج مبالغ زیاد ندارد و فقط کافی است کیفیت آن ها را با استفاده از ابزار در دسترس بسنجید.

خواننده: چی؟ یعنی واقعا این سایت می گه که با استفاده از چه ابزاری میشه کیفیت بک لینک ها رو به شکل درست و حسابی سنجید؟ این کار دو مزیت دارد. یکی اینکه خواننده سایت ممکن است آن بخش طولانی را که حالا صد برابر برایش جذاب تر است ( چون جواب یک سوال مهم در ذهنش را دارد ) بخواند. دومی این است که کاربر همچنین به خواندن ادامه مطلب جذب می شود. عبارات دیگری که همچنین می توانید از آن ها استفاده کنید اینها هستند.

  • و این هم راهکار
  • اما نکته اینجاست
  • اما داستان چیست؟ بسیار خوب. حالا چطور می توان از این روش استفاده کرد؟
  • بهترین قسمت آن چیست؟
  • چرا این موضوع مهم است؟
  • به هیچ وجه اینطور نیست !
  • تا به حال اشتباه فکر می کردید !

حالا که از عبارات برنده استفاده کردید، وارد بخش دوم کار می شویم.

روش دوم بهبود تجربه کاربری

یک نکته ریز در استفاده از Heading ها وجود دارد و آن هم وجود کلمات جلب توجه کننده در آنهاست. کلماتی مانند بهترین، کوتاه، خیلی راحت، قدرتمند و سریع گزینه های ایده آلی هستند. استفاده از فرمول APP. داستان این است. وقتی کسی از گوگل وارد سایت شما می شود، شما فقط چند ثانیه وقت دارید تا اون را مجاب به خواندن مطالب سایتتان کنید. در واقع Brian Dean موسس Backlinko معتقد است که شما تنها 2 ثانیه وقت دارید. نه 5 ثانیه، نه 10 ثانیه. فقط 2 ! اگر بتوانید در این زمان کوتاه بازدیدکننده را با مطلبی خیلی خوب و خواندنی، پیشنهادی شگفت انگیز و وسوسه کننده و چیزهایی شبیه به این جذب کنید، شما برنده هستید.

APP مخفف سه کلمه است. Agree ، Promise و Preview. اولین بخش Agree است. معنی این کلمه در انگلیسی “موافقت کردن” است. یعنی اینکه اولین چیزی که بازدید کننده در سایت شما با آن روبرو می شود, عبارتی باشد که با آن موافق باشد. در واقع باید بازدید کننده مطمئن شود که این صفحه مشکل او را می داند. وگرنه چطور آن صفحه وب می تواند راه حلی برای حل مشکل ارائه دهد؟

بهبود تجربه کاربری
بهبود تجربه کاربری

وقتی کسی ببیند که شما مشکل او را متوجه هستید و راه حلی برای آن دارید، احتمال خیلی بیشتری دارد که باقی بماند. عامل اصلی بالا بودن تجربه کاربری و اهمیت اصلی آن در سئو این است که خواننده بتواند با مطلب ارتباط مفیدی برقرار کند و به خواندن آن علاقه نشان دهد. به قسمت اول همین پست برگردید. می بینید که ما بحث را با یک جمله که تقریبا همه با آن موافق هستند شروع کرده ایم. این موضوع باعث می شود که افرادی که وارد این صفحه می شوند، بخواهند بدانند ما چگونه قرار است که مشکل به روز رسانی های الگوریتم گوگل را حل کنیم. هرچند ما این کار را نخواهیم کرد و فقط گوشه ای از کار را روشن کرده ایم.

حالا نوبت این است که Promise دهیم. یعنی به خواننده قول دهیم که قرار است دنیای او را بهتر کنیم. بعد از اینکه به او اطمینان دادیم که متوجه مشکلش هستیم، باید قول بدهیم که برایش راه حل مناسبی هم داریم. ممکن است قبل از شروع به خواندن این جمله، به بالای صفحه رفته باشید و قولی که در این پست به خواننده داده شده را پیدا کرده باشید. اگر نرفته اید زود بروید و برگردید تا به ادامه بحث بپردازیم ما قول دادیم که یک فاکتور جدید را رونمایی کنیم و پیرامون آن توضیحاتی بدهیم. آن هم تاثیر تجربه کاربری در سئو است !

مرحله سوم، Preview نباید خواننده را با صدها کلمه در حسرت دانستن یک نمای خیلی مختصر و کلی از موضوع مورد بحث نگه داریم. خیلی کوتاه و مختصر باید یک دید کلی به خواننده بدهیم تا بداند که این پست ارزش خواندن را دارد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات