اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
بک لینک چیست؟

بک لینک چیست و چه کاربردی دارد؟

بک لینک چیست؟ یکی از روش های افزایش رتبه در نتایج جستجو استفاده از بک لینک است. البته باید بگوییم نظرات مختلفی درباره ی بک لینک وجود دارد که ممکن است با شنیدن آنها درباره ی استفاده از بک لینک دچار شک شده باشید و همچنین سوالات مختلفی درباره ی آن در ذهن شما ایجاد شده باشد. در این مقاله ما میخواهیم توضیحاتی را درباره ی بک لینک چیست؟ به شما بدهیم که با خواندن آنها به جواب تمام سوالات خود درباره ی بک لینک چیست؟ برسید. پس در این آموزش همراه ما در ایران هاستینگ 24 باشید.

بک لینک چیست؟

حتما شما هم دیده اید که برخی سایت ها، لینک هایی از سایت های دیگر در خود دارند. این لینک سازی که از سایتی برای سایت شما یا سایتی دیگر انجام میشود را Backlink میگویند. این نوع لینک ها را میتوان به کلمه یا عبارتی از متن و یا تصاویر موجود در محتوا پیوند زد.

با اینکه بک لینک ها در رتبه بندی محتوا توسط موتورهای جستجو بسیار تاثیر گذارند؛ کسی نمی داند دقیقا میزان تاثیر آن ها چقدر است. اما میتوان گفت کیفیت Backlink در موثر بود آن نقش مهمی دارد. بک لینک باعث میشود موتورهای جستجو صفحات بیشتری را کراول کنند و در نهایت حتی ممکن است با صفحات جدیدی که ایندکس هم نشده اند روبرو شوند. همچنین با استفاده از بک لینک کاربرانی که به سایت مراجعه میکنند میتوانند به اطلاعات بیشتری در زمان کمتری دستیابی داشته باشند.

انواع بک لینک چیست؟

انواع دسته بندی بک لینک چیست؟ اگر بخواهیم به دسته بندی بک لینک ها برسیم، باید بگوییم که بک لینک ها به دو دسته ی بک لینک فالو و بک لینک نوفالو تقسیم میشوند:

بک لینک فالو (follow) هنگامی شما بک لینکی به یک سایت میدهید، موتورهای جستجو این سایت را بررسی میکند. همچنین انتقال اعتبار از صفحه شما به این صفحه و یا برعکس ممکن است. پس میتوان گفت هنگام ایجاد یک بک لینک، به حالت پیشفرض، این Backlink فالو خواهد بود.

بک لینک نوفالو (nofollow) اما اگر نمیخواهید که بک لینک داده شده باعث جابجایی اعتبار بین صفحه شما و صفحه موردنظر شود، میتوانید بک لینک را روی حالت نوفالو قراردهید. به این ترتیب ارزش و اعتبار بین سایت شما و سایت دیگری منتقل نخواهد شد.

آموزش ساخت بک لینک

در این بخش از مقاله میخواهیم به آموزش ساخت بک لینک یا همان دریافت آن بپردازیم. نحوه ساخت Backlink یا همان لینک سازی، به دلیل دریافت آن از عوامل خارج از سایت، به سئوی خارجی سایت مربوط است. اکنون میخواهیم شما را با راه های مختلف ساخت بک لینک آشنا کنیم و راجع به آنها توضیحاتی به شما بدهیم:

تولید محتوا در سایت های معتبربه عنوان مهمان

یکی از راه های بدست آوردن بک لینک، نوشتن پست مهمان در سایت های معتبر، در حوزه فعالیت شماست. برای مثال اگر موضوع سایت شما گردشگری است، یکی از بهترین سایت هایی که در این زمینه وجود دارد را بیابید و از آنها بخواهید که برایشان یک مقاله رایگان بنویسید. با این کار هر دو سایت سود میکند. به این صورت که سایت مقابل یک مقاله فوق العاده و رایگان بدست می آورد. شما نیز میتوانید در این مقاله به سایت خود لینک دهید!

فعالیت به عنوان اسپانسر

درصورتی که بودجه داشته باشید، میتوانید با فعالیت به عنوان اسپانسر، خودتان را مطرح کنید. این طور که شما برای یک فعالیت خیر اسپانسر میشوید و در عوض در سایتشان به سایت شما بک لینک میدهند. این کار ممکن است کمی جالب نباشد اما اگر حوزه ای که در آن اسپانسر میشوید، سایت فوق العاده ای با بازدید و بازخورد عالی داشته باشد، Backlink دریافتی شما بسیار با ارزش خواهد بود. پس پیس از انجام کار به خوبی تحقیق کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *