اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
تجربه کاربری

تجربه کاربری بر سئو وب سایت چه تاثیری دارد؟

تجربه کاربری یکی از موارد موثر در سئو وب سایت است. همان طور که می دانید عوامل زیادی بر سئو وب سایت اثر گذار است. یکی از این عوامل تجربه کاربری است. تجربه کاربری قوی باعث می شود تا کاربر مدت زمان بیشتری در وب سایت شما بماند و همچنین مجدد به وب سایت شما بازگردد. همه این عوامل باعث می شود تا گوگل شما را به عنوان یک وب سایت معتبر تشخیص دهد و در نتیجه رتبه شما را در نتایج بهبود دهد.

در مقاله حاضر قصد داریم تا تاثیر تجربه کاربری یا UX را بر سئو وب سایت مورد بررسی قرار دهیم. با ما در ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

تجربه کاربری چیست؟

در این پست این فاکتور جدید رتبه دهی گوگل به نام تجربه کاربری یا همان UX را برایتان معرفی می کنم و سه روش برای استفاده مناسب از این عامل را شرح می دهم. همچنین یک مثال واقعی از تاثیر این عامل را به شما نشان می دهم و مطمئنم که شگفت زده خواهید شد ! مدتی پیش، Backlinko یک پست درباره اینکه چگونه بک لینک های با کیفیت را بدون پست داشته باشیم منتشر کرد. این پست هم مانند هر پست دیگری برای یک کلمه کلیدی بهینه سازی شد: High Quality Backlinks با توجه به لینک های قوی و مناسبی که به این پست اشاره دارند، به سرعت به صفحه اصلی وارد شد. اما اینجاست که چیز عجیبی دیده شد. این پست همچنین برای کلمه کلیدی How to get High در صفحه اول گوگل قرار دارد !

تجربه کاربری
تجربه کاربری

احتمالا منظور این عبارت را می دانید و اینکه How to get High هیچ ارتباطی با High Quality Backlinks ندارد. اما سوال اینجاست که چرا گوگل این پست را برای عبارت دوم رتبه خوبی داده است؟ به این دلیل است که این کلمه کلیدی هم در محتوای پست وجود دارد. اما اینجاست که به نتیجه جالبی برخوردیم. افرادی که کلمه کلیدی How to get High را جستجو کرده اند و وارد این پست شده اند، به سرعت متوجه شده اند که این پست ارتباطی با موضوع جستجوی آن ها ندارد و صفحه را سریعا ترک کرده اند. گوگل متوجه شد که افرادی که این کلمه کلیدی را جستجو می کنند، از این سایت خیلی خوششان نمی آید و در نتیجه… ظرف چند روز، این صفحه در کلمه کلیدی اشتباهی، به رتبه 33 نتایج جستجو انداخته شد.

اما صبر کنید ! رتبه این پست در کلمه کلیدی High Quality Backlink که موضوع اصلی پست است، تغییری نکرد. چرا؟ چون افرادی که بک لینک های با کیفیت را جستجو کرده اند، مثل چسب به این پست چسبیده اند و آن را تا انتها مطالعه کرده اند و به سرعت کلید بازگشت را نزده اند.

تاثیر تجربه کاربری یا همان User Experience در سئو

به طور خلاصه چیزی که تا به اینجا متوجه آن شده ایم این است که هرچند داشتن بک لینک، کماکان حرف اول را در رتبه بندی گوگل و عوامل موثر بر سئو می زند، مشخص است که تجربه کاربران ( User Experience ) هم تاثیر بسیار زیادی در نتایج موتور های جستجو دارد. یعنی هربار که کاربری از نتایج جستجوی گوگل وارد سایت شما می شود، هر قدر که زمان بیشتری در آن باقی بماند یعنی سایت شما محتوای بهتری داشته و کاربر را راضی کرده است که برای آن وقت صرف کند. و برعکس.

حالا سوال اینجاست که چگونه افراد را برای مدت بیشتری در سایت خود نگه داریم تا گوگل را متقاعد کنیم که سایت ما برای آن کلمه کلیدی انتخاب مناسبی است و جستجوگرها از آن راضی هستند؟ حالا قرار است که سه روش عملی را با هم مرور کنیم تا بدانیم چگونه به بهترین شکل از سیگنال های تجربه کاربری در سئو استفاده کنیم.

در مطلب بعدی به معرفی این سه روش خواهیم پرداخت. با ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *