تاثیر تراکم کلمه کلیدی بر سئو

1402/06/02
18 بازدید

تراکم کلمه کلیدی چه تاثیری بر سئو وب سایت دارد؟

تراکم کلمه کلیدی یکی از فاکتور هایی است که برای بهبود سئو مطالب خود حتما باید میزان مناسب آن را رعایت کنید. تراکم کلمه کلیدی به صورت کلی بدین معناست که شما از کلمه کلیدی هدف خود برای سئو وب سایت چند بار در متن مربوطه استفاده کرده اید. فرض کنید می خواهید یک مقاله با کلمه کلیدی خرید هاست بنویسید. در این حالت منظور از تراکم کلمه کلیدی تعداد کلمه خرید هاست نسبت به تعداد کل کلمات مقاله است.

در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا به بررسی تاثیر تراکم کلمه کلیدی بر سئو وب سایت بپردازیم. با ما همراه باشید.

تراکم کلمه کلیدی در متن باید به چه میزان باشد؟

چند سال قبل که الگوریتم های موتور های جست و جو به هوشمندی امروز نبودند، بسیاری از وب سایت ها سعی می کردند محتواها و مقالاتی تولید کنند که در آن تراکم کلمه کلیدی یک عبارت به خصوص به شدت بالا باشد. ولی چرا؟

در واقع این افراد سعی می کردند با قرار دادن مطالبی از این دست، جایگاه وب سایت خود را در موتور های جست و جو برای یک عبارت کلیدی بهتر کنند. ولی بعد تر الگوریتم ها تغییر داده شدند و از آن پس به محتواهایی با تراکم کلمه کلیدی بسیار بالا، امتیاز منفی زیادی داده شد. شاید با خود فکر کنید که خوب کجای این کار اشکال دارد؟در پاسخ باید گفت که این روش رنک گیری در موتور های جست و جو چنان مرسوم شد که محتواهای بسیاری از وب سایت ها دیگر برای انسان ها بی مفهوم و ناخوانا شده بودند!

مثلاً ممکن بود در بسیاری از وب سایت ها با چنین متن هایی رو به رو شوید:«ما یک شرکت طراحی وب سایت هستیم که طراحی وب سایت و خدمات توسعه را به مشتریان خود پیشنهاد می کنیم. گروه طراحی وب سایت ما در طراحی وب سایت و خدمات توسعه تجربه بسیاری دارد و طراحی وب سایت و خدمات توسعه را برای طیف وسیعی از مشتریان بر عهده داشته است»کافی است فقط با یک پاراگراف با شکل و شمایل آن چه خواندید رو به رو شوید تا تمام انگیزه تان نسبت به وب گردی را از دست بدهید!

تراکم کلمه کلیدی
تراکم کلمه کلیدی

این کار اصطلاحاً پر کردن عبارت کلیدی (یا کیورد استافینگ – keyword stuffing) نامیده می شود که در آن چگالی کلمه برخی از عبارات بسیار زیاد و بیش از حد مجاز است.برای جلوگیری از این کار، جریمه بسیار سنگینی برای وب سایت ها تعیین شد که می تواند یک تنه یک وب سایت را به نابودی بکشاند.بنابر این تراکم کلمه کلیدی را می توان یکی از ابزار های مؤثر موتور های جست و جو برای تشخیص دادن یک محتوای ارزشمند و جریمه کردن یک عبارت پوچ و آزار دهنده دانست.

تراکم کلمات کلیدی باید تا چه میزان باشد؟

به صورت کلی بهترین حالت برای نوشتن متن این است که تراکم کلمه کلیدی هدف شما کم تر از 2/5 درصد کل متن شما باشد. این میزانی است که اکثر افزونه های سئو وب سایت امروز آن را توصیه می کنند. در واقع این میزان تراکم در کلمات کلیدی میزانی است که باعث بهبود سئو وب سایت شما شده و آسیبی به آن وارد نمی کند.

نکته بعدی که نباید آن را فراموش کنید این است که گوگل تنها معیار میزان کلمات کلیدی را مورد بررسی قرار نمی دهد و فاکتور های دیگری مانند نرخ بازگشت کاربر نیز بسیار مهم است. بنابراین شما ممکن است با نوشتن یک مقاله با تراکم کلمات کلیدی بسیار بالا جایگاه خوبی در گوگل پیدا کنید ولی به دلیل اینکه محتوای شما توسط کاربر مورد پسند واقع نمی شود خیلی زود جایگاه خود را در گوگل نیز از دست خواهید داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات