اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
طول محتوا در سئو وب سایت

بررسی میزان تاثیر طول محتوا در سئو وب سایت

یکی از مواردی که برای مدیران وب سایت سوال است این است که تاثیر طول محتوا در سئو وب سایت تا چه اندازه مهم است؟ همان طور که می دانید الگوریتم های سئو توصیه می کنند تا مطلب شما حداقل به اندازه 600 کلمه یا بیشتر باشد. در واقع دلیل این موضوع این است که گوگل وب سایت شما را بررسی می کند که آیا در مورد تیتر زده شده مطلبی تولید شده است یا اینکه تنها یک تیتر در رابطه با آن مطلب زده شده است.

در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 به بررسی تاثیر طول محتوا در سئو وب سایت می پردازیم. با ما همراه باشید.

تاثیر طول محتوا در سئو وب سایت

بیایید همینجا واضح به شما بگوییم. تقریبا هر سایتی که تولید محتوا ی کامل و جامع دارد در گوگل رتبه خوب می گیرد. این محتوای کامل و جامع شامل تعداد زیاد کلمات هم می شود. اما تعداد زیاد به این معنا نیست که شما صفحات تان را پر از کلمه کنید. این تعداد زیاد بسته به موضوع و بسته به رقبایی که دارید متغیر است.حالا با حضور ماشین لرنینگ این تعداد کلمات کمرنگ تر شده اند اما حتی الگوریتم های ماشینی گوگل هم به متن های بلند بهای بیشتری می دهند. در یک کلام وقتی شما در مورد یک موضوع خاص بیشتر می نویسید گوگل فکر می کند که شما تسلط بیشتری روی موضوع دارید. اما این موضوع در بلاگ پست ها بیشتر دیده می شوید.

در لندینگ پیج ها یا صفحات فروش این تعداد کلمات چندان تفاوتی در اصل موضوع ایجاد نمی کند. مثلا ممکن است شما برای یک دسته بندی از محصولات تان هزاران کلمه بنویسید اما رقیب شما حتی یک کلمه هم ننویسد. اما رتبه بهتری بگیرد. اینجا تاثیر بک لینک ها و سایر فاکتورها بیشتر به چشم می آید.

آیا کیفیت به اندازه طول محتوا در سئو وب سایت مهم است؟

تا اینجای کار متوجه شدیم که طول کلمات در سئو وب سایت همچنان مهم است. اما گاهی اوقات تعداد کلمات زیاد می توانند به ضرر شما تمام شوند. مثلا شما صفحه ای دارید که برای آن ۴۰۰۰ کلمه نوشته اید. در حالی که برای این موضوع ۴۰۰ کلمه هم کافی بود. گوگل ممکن است این محتوای شما را کم ارزش تر بداند. چرا؟ چون گوگل ویژگی های دیگری را هم در محتوا دخالت می دهد. مثلا اینکه کاربر چند دقیقه در صفحه شما مانده است. اگر شما ۴۰۰۰ کلمه محتوا نوشته باشید اما کاربران به طور میانگین ۳۰ ثانیه در صفحه شما مانده باشند به این معناست که محتوای شما بدردنخور است. اینجاست که در الگوریتم ماشین لرنینگ گوگل رفتار کاربر هم به طور کامل آنالیز می شود و مطابق با این رفتار به محتوای شما نمره داده می شود.

سئو در حال حاضر یک جعبه سیاه است. هیچ کس از درون آن خبر ندارد. الگوریتم ماشین لرنینگ یک الگوریتم یادگیرنده است و حتی شاید خود متخصصین گوگل هم حالا کنترل چندانی روی آن ندارند. فقط مسیر را برای آن مشخص کرده اند و ادامه ی ماجرا به دست ماشین سپرده شده است.با این تعاریف باید بدانید که طول محتوا به نوع محتوای شما هم بستگی دارد. مثلا اگر کلیدواژه ای که روی آن رتبه گرفته اید تنها با ۲۰۰ کلمه قابل پاسخ دادن است و شما ۱۰ برابر برای آن محتوا نوشته اید ممکن است گوگل به محتوای شما شک کند. پس باید به طور کامل روی این محتوا اشراف داشته باشید و بدانید دقیقا چه نوع محتوایی بنویسید تا گوگل به شما اعتماد کند.

تاثیر واقعی طول محتوا در سئو وب سایت

وبسایت Oncrawl بیش از ۱۰ هزار صفحه را در ۱۰ کلیدواژه مهمی که در آن رتبه دارند با رقبا مقایسه کرده است و نتایج جالب توجهی از آن گرفته است. اینکه درصد بالایی از صفحاتی که رتبه های اول را به خود اختصاص داده اند طول محتوای زیادی دارند و تعداد کلمات آن ها بیشتر است. اما برخی صفحات هم در اینجا جزو استثنائات بوده اند. یعنی با اینکه تعداد کلمات کمتری داشته اند و حتی پروفایل لینک آن ها هم ضعیف تر بوده اند رتبه های خوبی به خودشان اختصاص داده اند.

طول محتوا در سئو وب سایت
طول محتوا در سئو وب سایت

با بررسی دقیق تر این صفحات تنها یک چیز به چشم می خورد و آن طراحی دقیق و کاربرپسند سایت است که مخاطب را نگه می دارد و مخاطب از بودن در آن لذت می برد.برند بودن سایت هم در این مسئله تاثیر دارد. محتوایی که یک برند می نویسد نسبت به محتوایی که یک فرد معمولی یا یک وبسایت گمنام می نویسد از نگاه گوگل معتبرتر است. پس این شما هستید که تعیین می کنید که هر محتوا باید دقیقا چه تعداد کلمه داشته باشید. باید خودتان را جای کاربر قرار دهید و ببینید برای این موضوع به خصوص چه تعداد کلمه مناسب است.

سخن پایانی

همان طور که مشاهده کردید تاثیر طول محتوا در سئو وب سایت بسیار حائز اهمیت است. در واقع طول محتوا در سئو وب سایت یکی از عوامل موثر محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *