تاثیر محتوا بر سئو وب سایت: بخش دوم

1402/05/22
20 بازدید

تاثیر محتوا بر سئو وب سایت تا چه اندازه مهم است؟

تاثیر محتوا بر سئو وب سایت بسیار حائز اهمیت است. همان طور که می دانید گوگل وب سایت شما را از دو منظر میزان تولید محتوا و همچنین کیفیت تولید محتوا مورد بررسی قرار می دهد. در مقاله قبل در وب سایت ایران هاستینگ 24 به برخی از موارد که گوگل آنها را برای بررسی کیفیت محتوا مورد بررسی قرار می دهد اشاره کردیم. در مقاله حاضر قصد داریم تا شما را با سایر این عوامل بیشتر آشنا کنیم. پس اگر می خواهید بدانید تاثیر محتوا بر سئو وب سایت تا چه اندازه اهمیت دارد با ما در ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

تاثیر محتوا بر سئو وب سایت

همان طور که گفته شد تاثیر محتوا بر سئو وب سایت از دو منظر تعداد و کیفیت مهم است. در ادامه به برخی از عوامل مهم در کیفیت مقاله که توسط گوگل مورد بررسی قرار می گیرد اشاره می کنیم.

لینک سازی داخلی

اشتباه نکنید ! لینک سازی به این معنی نیست که بی اصول و اساس از تمام صفحات به صفحات دیگر لینک داخلی قرار دهید. ساختن یک لینک از صفحه ای که محتوای خوبی دارد، با متنی مرتبط، به صفحه دیگری که محتوای خوبی در آن نیز هست به طوری که این بخش از متن به هر دو صفحه مربوط باشد ( گوگل به راحتی این موضوع را تشخیص می دهد )، چنان اثر مثبتی می گذارد که به هیچ شکل دیگری نمی توانید آن مزیت را ایجاد کنید.

تاثیر محتوا بر سئو وب سایت
تاثیر محتوا بر سئو وب سایت

استفاده از تصاویر در محتوا

یکی از عوامل موثر در تاثیر محتوا بر سئو وب سایت تصاویر مورد استفاده در مقاله است. یک صفحه خوب، صفحه ای است که حداقل یک یا دو عکس در آن وجود داشته باشد. ، صفحاتی که در آن ها یک یا دو عکس وجود دارد، تنها صفحاتی هستند که امکان حضور در صفحه اول گوگل را دارند. در بررسی 800 کلمه کلیدی مهم و رقابتی و غیر رقابتی، به این نتیجه رسیدیم که 98 درصد نتایج صفحه اول، دارای عکس در متن صفحه هستند. همچنین در قرار دادن تصاویر، مسائلی مانند نسبت کیفیت به حجم عکس، داشتن alt tag و داشتن ابعاد width و height را در نظر داشته باشید.

وجود لینک خارجی

همان طور که داشتن بک لینک و همچنین لینک سازی داخلی به اثبات کیفیت متن به گوگل کمک می کند، داشتن لینک خارجی به مطالب مرتبط و با کیفیت سایت های دیگر هم می تواند ارزش صفحه شما را بالاتر نشان دهد. به طور نمونه، من در مطلبی که درباره سئو داخلی سایت در بخش آموزش کامل سئو قرار داده ام، بیش از 10 لینک خارجی استفاده کرده ام و این یکی از دلایلی است که آن صفحه در جستجوی “سئو داخلی سایت” رتبه 1 یا 2 گوگل را دارد.

متاسفانه بسیاری از وب مستر های ایرانی این مورد را اشتباهی می دانند که نباید آن را باور کنند. آن ها فکر می کنند که با لینک دادن به سایت های دیگر، ارزش صفحه یا همان پیج رنک Page Rank خود را به آن ها می دهند. مطمئن باشید این گونه نیست و این مورد آنقدر واضح و روشن است که نیازی به اثبات ندارد. به علاوه گوگل دروغ نمی گوید.

تاثیر محتوا بر سئو وب سایت از منظر تعداد

تعداد مطالب سایت، این مورد کمک زیادی به کسب اعتبار برای سایت شما در فضای وب و مشخصا گوگل می کند. یک سایتی که تنها یک صفحه داشته باشد، نمی تواند انتظار داشته باشد به راحتی بتواند آن را به رتبه خوبی برساند. البته توجه داشته باشید که هیچ گاه تعداد بسیار زیادی از مطالب را بی هدف در سایت خود نریزید. مطلب زمانی ارزش دارد که کیفیت بالایی داشته باشند و در بالا در این باره به تفصیل صحبت کردیم. همچنین این پست در SearchEngineLand به نقل از Matt Cutts بیان می کند که داشتن محتوای بیشتر به معنی رتبه بالاتر داشتن در گوگل نیست.

I wouldn’t assume that just because you have a large number of indexed pages that you automatically get a high-ranking. That’s not the case. یعنی من فکر نمی کنم که فقط به خاطر داشتن تعداد مطالب و صفحات بیشتر ایندکس شده توسط گوگل، شما رتبه بالاتری داشته باشید. موضوع این ( تعداد مطالب ) نیست. اگر دقت کرده باشید می بینید که آقای مت کاتس، از عبارت کلمه فقط استفاده کرده ! یعنی اینکه رتبه شما “فقط” به تعداد مطالب سایت بستگی ندارد. اما نگفته که اصلا به آن بستگی ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات