اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
تاثیر هوش مصنوعی بر سئو

تاثیر هوش مصنوعی بر سئو

تاثیر هوش مصنوعی بر سئو یکی از مواردی است که به تازگی و در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته شده است. شما نیز حتما با هوش مصنوعی و کارهای شگفت انگیزی که با آن در حال انجام است آشنایی دارد. اما این هوش مصنوعی با قابلیت های فوق العاده ای که دارد چه تاثیری می تواند بر سئو وب سایت داشته باشد. امروز در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا به بررسی تاثیر هوش مصنوعی بر سئو بپردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی تاثیر هوش مصنوعی بر سئو

تاثیر هوش مصنوعی بر سئو  یکی از بخش های مهم و ضروری و البته جدیدترین مباحث سئو است که با تغییر کردن الگوریتم گوگل باید با دقت بسیار بالایی به آن توجه کرد. چیزی که وب مستران از موتور های جستجو می خواهند زودتر و بهتر رسیدن به موضوع در حال سرچ خود می باشند .

گوگل بیشترین بازدید کننده را بین کاربران دارند پس کاربران انتظاراتی نسبت به گوگل دارند .گوگل باید این توانایی را داشته باشد تا بهترین نتایج جستجو را جهت کاربران خود به نمایش بگذارد، اگر نتواند نتایج کاربردی و خوب را به کاربر به نمایش بگذارد ، بسیاری از مخاطبان و مراجعه کنندگان خود را از دست خواهد داد و کاربران زیادی جهت یافتن مطالب خود به سراغ موتور های جستجوگر مشابه خواهند رفت و ضرر مادی زیادی به این موتور جستجو وارد خواهد شد.

تاثیر هوش مصنوعی بر سئو
تاثیر هوش مصنوعی بر سئو

به همین دلیل موتور جستجوگر گوگل سعی می کند با جدیدترین روش های گوناگون و همچنین استفاده از الگوریتم های پیشرفته خود، وبسایت ها فعال را از جهات گوناگون بررسی کند و نتایج جستجوهای تنها سایت هایی را در معرض نمایش کاربران بگذارد که بهترین گزینه و جواب مناسب جهت جست و جوی مخاطبان باشند.

یکی از این بخش ها وجود هوش مصنوعی جدید در الگورتیم های گوگل می باشد که در ادامه بیشتر در مورد به آن بحث خواهیم کرد. متخصصان سئو به صورت کاملا حرفه ای باید توجه ویژه ای به تاثیر هوش مصنوعی بر سئو یک وبسایت داشته باشند و تحت هیچگونه شرایطی از تازه های این موتور جستجوگر غافل نشوند و بتوانند سایت های مورد نظر خود را با تطبیق بیشتری نسبت به تغییرات ایجاد شده درآن بهینه سازی نمایند.

تاثیر هوش مصنوعی بر سئو و گوگل

با آن  که در گذشته در بسیاری از بخش ها شاید تغییرات محسوس و پیشرفته ای در الگوریتم گوگل دیده ای نمی شد و با انجام روش های مختلف سئو از جمله خرید لینک و دیگر روش های کلاه سیاه می شد به آسانی هر سایتی را با هر کلمه کلیدی دلخواه به رتبه اول گوگل آورد. اما امروزه گوگل به شکل دیگری تغییر کرده و دنیای جستجو را به شکل کلی تغییر داده است.

با آغاز به کار کردن الگوریتم های جدید گوگل و استفاده از هوش مصنوعی جدید artificial search intelligenece یکی از بخش هایی است که موتور جستجوی گوگل از آن جهت نمایش نتایج جستجوها و هم چنین انتخاب نمودن سایت های با رتبه بالاتر استفاده می کند.

با استفاده از این هوش مصنوعی جدید گوگل، سایت هایی که سعی می کنند با راه های غیر اصولی و فریب گوگل به نتایج برتر گوگل دست پیدا کنند به آسانی شناسایی و از ایندکس گوگل حذف می گردند و نام مالک دامنه سایت نیز در بلک لیست گوگل قرار خواهد گرفت و حتی تمامی سایت ها و دامین هایی که پس از این با نام مالک این سایت ثبت خواهد شد تا بازه زمانی مورد بازبینی قرار خواهد گرد تا چناچه این خطا در آن ها نیز رخداد از نتایج موتور جستجو حذف شود.

بنابراین با این وضعیت واضح است که عملا استفاده از سئو کلاه سیاه جهت بالا بردن رتبه سایت در جستجو های گوگل ریسک زیادی داشته و کمتر کسی تمایل به استفاده از این روش جهت ارتقا سایت خود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *