اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

[email protected]

حساب کاربری
تبلیغات Discovery گوگل

آشنایی با تبلیغات Discovery گوگل

تبلیغات Discovery گوگل یک سری تبلیغات بصری غنی، جذاب و شخصی سازی شده هستند که در برنامه‌های یوتیوب , گوگل و جیمیل نمایش داده می‌شوند. هدف آن‌ها دستیابی به مخاطبان هدف در لحظاتی است که آماده‌ی کشف محصولات و خدمات جدیدی هستند. در مقاله امروز در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با تبلیغات Discovery گوگل بیشتر آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

تبلیغات Discovery گوگل چیست؟

تبلیغات Discovery گوگل یک سری تبلیغات بصری غنی، جذاب و شخصی سازی شده هستند که در برنامه‌های یوتیوب , گوگل و جیمیل نمایش داده می‌شوند. هدف آن‌ها دستیابی به مخاطبان هدف در لحظاتی است که آماده‌ی کشف محصولات و خدمات جدیدی هستند. تبلیغات دیسکاوری گوگل می‌توانند به شکل یک تصویر و یا مجموعه‌ای از تصاویر به نمایش گذاشته شوند.

تبلیغات Discovery گوگل به کارفرمایان کمک می‌کنند تا محصولات و خدمات کشف شده توسط مشتریان احتمالی را شناسایی کنند. گوگل با استفاده از سیگنال‌های دریافت شده از تصمیمات و اقداماتی که مشتریان انجام می‌دهند، از یادگیری ماشین (machine learning) استفاده می‌کند تا مشخص کند که کاربران چه زمانی بیشتر با یک نام تجاری ارتباط برقرار می‌کنند. گوگل اعلام کرده که برندها باید برای اهداف زیر از تبلیغات Discovery استفاده کنند:

  • دستیابی به مشتریان جدید
  • برقراری ارتباط مجدد با مشتریان سابق

به بیانی دیگر، تبلیغات دیسکاوری، یک تجربه تبلیغاتی جدید ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود مشتریان به جای بیان تقاضای خود از طریق جست‌وجو، نیاز خود به خدمات را احساس کرده و نسبت به تهیه کالا یا خدمات مربوطه اقدام کنند. کمپین‌های تبلیغاتی Google Discovery ابتدا برای اجرا و نمایش در اپلیکیشن دیسکاوریِ گوگل در نظر گرفته شده بودند.

اما گوگل آن‌ها را گسترش داد تا در YouTube و Gmail هم نمایش داده شوند. با گسترش تبلیغات دیسکاوری به این کانال‌ها، کسب‌و‌کارها می‌توانند محتوای مرتبط و غنی را در طول تجربه‌ی خرید کاربر به مشتریان جدیدِ بالقوه ارائه دهند.

مقایسه تبلیغات Discovery گوگل با تبلیغات Display

تفاوت کلیدی و اصلی این دو نوع تبلیغ، در مخاطبین هدف و محل نمایش آن‌هاست. تبلیغات دیسکاوری، به آن دسته از افرادی نمایش داده می‌شوند که طبق تشخیص الگوریتم‌های گوگل، تمایل و اشتیاق زیادی نسبت به کالا یا خدمات مورد نظر نشان داده‌اند. اینگونه تبلیغات برای کسب و کارهایی مناسب‌اند که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت دارند و به دنبال جذب مشتریان جدید هستند.

تبلیغات Discovery گوگل
تبلیغات Discovery گوگل

هم‌چنین، می‌توانند کالا یا خدماتی که ارائه می‌دهند را به مخاطبین خود معرفی کنند. از سوی دیگر، تبلیغات Display همیشه به این شکل عمل نمی‌کند. علاوه بر این، تفاوت بعدی این دو نوع تبلیغ، این است که تبلیغات Display، در Google Display Network نمایش داده می شود. در حالی که تبلیغات Discovery تنها در فیدهای Google نمایش داده می‌شوند.

مزایای تبلیغات Discovery گوگل

زمانی که یک کمپین دیسکاوری راه اندازی می‌کنید، به برند یا کسب‌و‌کار خود این امکان را می‌دهید تا دسترسی خود را گسترش دهد و به مخاطبان بیشتری دست پیدا کند. بدین ترتیب، اهداف کسب و کار خود را نیز زودتر محقق خواهید کرد. موارد زیر، برخی از مهم‌ترین مزایایی هستند که گوگل در مورد تبلیغات دیسکاوری عنوان کرده و شما نیز می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید:

  • دسترسی به بخش‌های بیشتری از گوگل تنها با راه اندازی یک کمپین
  • افزایش تعامل از طریق پخش تبلیغات غنی‌تر و مرتبط‌تر
  • تبلیغات بصری غنی که در سراسر بخش‌های گوگل به نمایش گذاشته می‌شوند
  • گزینه‌های خودکار برای دستیابی به اهداف رسانه شما

اکنون که متوجه شدید تبلیغات Discovery گوگل چیست و چه چیزی ارائه می‌کنند، می‌توانید بررسی کنید که آیا با اهداف تبلیغاتی شما از نظر مالی مطابقت دارند و می‌توانند به توسعه و بیشتر شناخته شدن برند شما کمک کنند یا خیر. امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *