ترلو چیست؟

1402/07/02
16 بازدید

آشنایی با ترلو

ترلو یک ابزار بسیار کاربردی برای مدیریت پروژه است که برای کمک به تیم‌ها در سازماندهی وظایف و پروژه‌ها با استفاده از Boardها، Listها و Cardها طراحی شده است. از این ابزار در موارد مختلفی مانند تیم‌های توسعه نرم افزار، مارکتینگ، آموزش و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود. شروع کار با ترلو کار سختی نیست و در مدت زمانی کم می‌توانید با نحوه کار این ابزار آشنا شوید.

در مطلب امروز در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با ترلو بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

ترلو چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم ترلو یک ابزار مدیریت پروژه و وظایف با محیطی گرافیکی است که به تیم‌ها و افراد کمک می‌کند تا پروژه‌ها و وظایف مختلف خود را مدیریت و سازمان‌دهی کنند. چه قصد شروع یک پروژه جدید را داشته باشید و چه بخواهید وظایف مرتبط با پروژه‌های فعلی خود را سازمان‌دهی کنید، می‌توانید از ترلو کمک بگیرید. این ابزار به شما کمک می‌کند تا فرایندهای تقسیم وظایف تیم خود را به شیوه‌ای استاندارد انجام دهید. شما می‌توانید حتی بزرگ‌ترین پروژه‌های تیمی را نیز با استفاده از ترلو به بهترین شکل مدیریت کنید.

Board در ترلو چیست؟

یک Board (که در شکل با حرف A نشان داده شده است) نشان دهنده فضایی است که برای یک پروژه،‌ یک تیم یا در پروژه‌های بزرگ برای بخش‌هایی از پروژه ایجاد می‌کنید. در واقع بردهای ترلو فضایی برای سازماندهی وظایف هر پروژه ایجاد می‌کنند.

ترلو
ترلو

لیست در ترلو چیست؟

Listها (که در تصویر با حرف B نشان داده شده‌اند) حاوی ستون‌هایی عمودی هستند که مراحل یا دسته‌بندی‌های مختلف هر کار را نشان می‌دهند. برای مثال ممکن است است لیست‌های شما شامل مواردی مانند «To Do» ، «In Progress» و «Done» باشد. به هر لیست کارت‌هایی (Cards) اضافه می‌شوند که شامل شرح وظایف و جزئیاتی از هر تسک هستند.

ترلو
ترلو

لیست‌ها می‌توانند برای ایجاد یک فرایند کاری ایجاد شوند و شما می‌توانید کارت‌های موجود در هر لیست را از شروع تا پایان فرایند انجام پروژه به لیست مرتبط با هر مرحله از فرایند انتقال دهید. هم‌چنین می‌توانند تنها به عنوان فضایی برای ثبت ایده‌ها و اطلاعات استفاده شوند. هیچ محدودیتی برای تعداد لیست‌هایی که می‌توانید به یک برد اضافه کنید وجود ندارد و می‌توانید به دلخواه خود نحوه نام‌گذاری و ترتیب چینش آن‌ها را تعیین کنید.

Card در ترلو چیست؟

Cardها یا کارت‌ها (که در تصویر با حرف C مشخص شده‌اند) کوچک‌ترین و در عین حال، پرجزئیات‌ترین اجزاء یک بورد هستند که برای نمایش وظایف و تسک‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. کارت‌ها می‌توانند شامل کارهایی شوند که باید انجام شوند. به عنوان مثال، یک کارت می‌تواند شامل جزئیات ایجاد یک پست جدید برای وبلاگ یا ایجاد صفحه اصلی یک وب‌سایت باشد.

ترلو
ترلو

در انتهای هر لیست، یک گزینه به نام «Add a Card» وجود دارد. برای ایجاد یک کارت جدید می‌توانید روی این گزینه کلیک کنید. پس از انتخاب این گزینه باید یک نام مثل «استخدام نیروی جدید» یا «تولید یک پست جدید برای وبلاگ» برای کارت جدید تعیین کنید. با کلیک کردن روی کارت‌ها می‌توانید آن‌ها را شخصی سازی کنید و اطلاعات زیادی را به آن‌ها اضافه کنید

. برای نمایش پیشرفت پروژه می‌توانید با درگ و دراپ کارت‌ها، آن‌ها را میان Listها جابجا کنید و به لیست مرتبط با وضعیت فعلی انتقال دهید. تعداد کارت‌هایی که می‌توانید در هر برد ایجاد کنید نیز مانند لیست‌ها، نامحدود است.

board menu یا منوی برد در ترلو چیست؟

اگر به گوشه بالای سمت راست Board نگاه کنید، یک آیکون با علامت سه نقطه مشاهده خواهید کرد که در واقع علامت Board Menu است (در تصویر با حرف D مشخص شده است). منوی یک برد، مرکز کنترل آن به شمار می‌رود. در این منو، شما می‌توانید تنظیمات مختلفی مانند کنترل سطح دسترسی اعضا (members’ board permissions)، مدیریت تنظیمات برد، جست و جوی کارت‌ها، ست کردن Power-Upها و مواردی مانند ایجاد اتوماسیون فرایندهای کاری (automation) را انجام دهید.

ترلو
ترلو

همچنین می‌توانید تمام فعالیت‌هایی که در برد انجام شده است را از طریق بخش Activity مشاهده کنید. منوی برد، ویژگی‌ها و قابلیت‌های متنوعی دارد. شما می‌توانید تنها با اختصاص کمی از زمان خود به همه قسمت‌های مختلف این منو سر بزنید تا با همه ویژگی‌های آن آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات