تفاوت گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس

1402/08/07
14 بازدید

تفاوت گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس چیست؟

تفاوت گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس چیست؟ اگر شما هم جزو افرادی هستید که سایتی راه اندازی کرده اید؛ حتما در فکر این هستید که چگونه از رقبای خود پیشی بگیرید و در صفحات اول گوگل قرار بگیرید. برای رسیدن به این درجه میبایست رفتارهای ربات های گوگل را بشناسید و از کلمات کلیدی قوی تر استفاده کنید. همچنین یکی دیگر از استراتژی ها تشخیص نیاز کاربر است که اخیرا مورد توجه بسیار گوگل نیز قرار گرفته است.همانطور که میدانید جهت تجزیه و تحلیل سایت در این زمینه به ابزار هایی نیاز خواهید داشت؛ که دو مورد از بهترین این ابزار ها گوگل آنالیتیکس و گوگل سرچ کنسول اند.

در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا به بررسی تفاوت گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس بپردازیم. با ما همراه باشید.

گوگل سرچ کنسول چیست؟

پیش از بررسی تفاوت گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس بهتر است با گوگل سرچ کنسول آشنا شویم. گوگل سرچ کنسول یکی از ابزار های کاربردی رایگان گوگل است که جهت تجزیه و تحلیل سایت به کار میرود. درواقع این ابزار با جمع آوری اطلاعاتی از سایت شما، نقاط ضعف و قوت آن را برای شما به نمایش میگذارد.

از کاربرد های دیگر این ابزار میتوان به بررسی محتوای سایت جهت ایندکس شدن یا نشدن، مشاهده و رفع خطاهای مربوط به سایت، بهبود سئو سایت و … اشاره کرد. همچنین از دیگر امکانات فوق العاده این ابزار این است که شما میتوانید نقشه سایت خود را در اختیار آن بگذارید؛ که به وسیله این نقشه سایت، ربات های جستجوی گوگل طبق نقشه ارائه شده محتواهای سایت شما را بررسی و ایندکس کنند.

گوگل آنالیتیکس چیست؟

در ادامه مقاله تفاوت گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس می خواهیم بدانیم آنالیتیکس چیست؟ این ابزار گوگل گزارشی از بازدیدکنندگان سایت، کلمات کلیدی ورودی توسط بازدیدکنندگان، میزان ورودی سایت، بخشی که کاربر وارد سایت شده، آنالیز رفتار کاربر و … در اختیار شما قرار میدهد. همچنین شما میتوانید به کمک این ابزار زمانی که کاربر در سایت شما صرف کرده، محتوایی که بیشترین بازدید را توسط کاربران داشته، IP و موقعیت مکانی کاربر را نیز مشاهده کنید.

تفاوت گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس

این دو ابزار هر کدام به تنهایی بسیار مفید هستند و از آنجا که زیر نظر گوگل اند؛ میتوانند سایت شما را با پیشنهاداتی که مطرح میکنند، به درجات بهتری برسانند. اکنون دو تفاوت مهمی که بین این دو ابزار وجود دارد را میخواهیم برای شما توضیح دهیم :

  •  گوگل سرچ کنسول وقایع رخ داده پیش از ورود کاربر به سایت را نمایش میدهد، اما گوگل آنالیتیکس وقایع رخ داده پس از ورود کاربر به سایت را بررسی میکند.
  •  شما میتوانید تاثیرات موتور جستجو بر سایت خود را ذر گوگل سرچ کنسول و نحوه تعامل کاربر با سایت خود را در گوگل آنالیتیکس مشاهده کنید.

در نهایت آماری که این دو ابزار به ما میدهند نیز متفاوت میباشد؛ زیرا هر کدام چیز متفاوتی را اندازه گیری میکنند و در نتیجه آمار نمایش داده توسط هر یک از این دو ابزار با دیگری متفاوت است. همانطور که در این آموزش متوجه شدید گوگل سرچ کنسول رفتار سایت شما و گوگل آنالیتیکس رفتار کاربران سایت شما را آنالیز میکنند. پس میتوان گفت این دو ابزار مکمل یکدیگر هستند. به این ترتیب هرکدام از این دو ابزار، به نوبه خود اطلاعاتی را در مورد سایت شما در اختیارتان میگذارند. پس بهترین کار این است که از هر دو ابزار برای بهبود و ارتقای سایت خود استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را داشته باشید.

امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم به شما تفاوت گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس را نشان دهیم. شما می توانید برای مشاهده سایر مطالب در مورد سئو وب سایت به وب سایت ایران هاستینگ 24 مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات