تفاوت SSL رایگان و پولی

1402/08/20
21 بازدید

آشنایی با تفاوت SSL رایگان و پولی

تفاوت SSL رایگان و پولی در چیست؟ هنگامی که در حال بررسی فناوری های رمزگذاری شده برای وب سایت خود هستید، ممکن است سوالی در مورد SSL رایگان در مقابل SSL پولی برایتان پیش بیاید. هر دو دارای سطح رمزگذاری قابل مقایسه هستند و HTTPS را برای نتایج سئو در وب سایت ها موثر قرار می دهند.

به طور طبیعی، شما یک گواهی SSL رایگان را ترجیح می دهید زیرا هزینه های کسب و کار شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. با این حال، نسخه های رایگان دارای معایب خاصی هستند که نسخه های پولی به راحتی بر آنها غلبه می کنند تا سود شما را به حداکثر برسانند.

در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با تفاوت SSL رایگان و پولی بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

تفاوت SSL رایگان و پولی

اولین تفاوت SSL رایگان و پولی در هزینه آنهاست. گواهینامه‌های SSL رایگان نیازی به پرداخت ندارند و صاحبان وب می‌توانند هر چقدر که بخواهند از آنها استفاده کنند. آنها برای صاحبان وب سایت سریع، راحت و جذاب در نظر گرفته می شوند زیرا به آنها اجازه می دهند تا سود وب سایت خود را به حداکثر برسانند. یک کاربر می‌تواند چندین گواهی SSL را برای وب‌سایت خود دانلود کند، زیرا یک گواهی SSL رایگان تنها می‌تواند یک دامنه را ایمن کند.

تفاوت SSL رایگان و پولی از منظر رمز گذاری نیز قابل بررسی است. سطح رمز گذاری آن با SSL های پولی قابل مقایسه است. هر دو گواهینامه رایگان و پولی SSL رمزگذاری گواهینامه 256 بیتی و رمزگذاری کلید 2048 بیتی را ارائه می دهند. در اینجا مواردی از تفاوت ها بین SSL رایگان و پولی وجود دارد که در ادامه ذکر میکنیم:

سهولت نصب

مهمترین مزیت یک گواهی رایگان SSL برای یک وب سایت این است که نیازی به پرداخت پول ندارید. علاوه بر این، می توانید به راحتی آن را نصب کنید تا وب سایت خود را در کمترین زمان راه اندازی و از آن استفاده کنید. شما می توانید چندین گواهی رایگان را بدون هیچ زحمتی تهیه کنید. برخی از ارائه دهندگان گواهی SSL پولی ممکن است از شما بخواهند قبل از صدور و نصب، برخی از مدارک تحویل دهید. بنابراین، شما باید به دنبال ارائه دهندگانی باشید که می توانند روند را برای شما سرعت بخشند.

اعتبار سنجی دامنه

همانطور که ما SSL رایگان تعریف کرده ایم، فقط به اعتبارسنجی دامنه محدود می شود. این برای وب سایت ها و وبلاگ های کوچکی که نیازی به جمع آوری داده ها از بازدیدکنندگان وب سایت خود ندارند ایده آل است. که این وب سایت ها فقط به یک سطح اولیه احراز هویت نیاز دارند. سطح اعتماد همه گواهینامه های SSL به طور یکسان ایجاد نمی شوند. این موضوع یکی دیگر از تفاوت SSL رایگان و پولی است.

از آنجایی که ارائه دهندگان گواهینامه منبع باز SSL اینها را به صورت رایگان ارائه می کنند، کاربران از رمزگذاری و حفاظت مناسب اطمینان ندارند. مواردی وجود داشت که گواهینامه های رایگان SSL در گذشته دارای مشکلات عمده امنیت سایبری بودند. تمدید گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت دارای اعتبار یک ماه تا سه ماه است که در بعضی از مواقع منجر به مشکل تمدید مکرر، در پایان برای شما می شود.

گواهینامه های SSL پولی یک سال اعتبار دارند (اخیراً اعتبار گواهینامه های SSL از سه سال به یک سال کاهش یافته است). پشتیبانی فنی بی‌اهمیت از آنجایی که SSL رایگان، به صورت رایگان در دسترس است، کاربران نمی‌توانند در هنگام بروز مشکل، انتظار پشتیبانی فنی را داشته باشند. آنها باید به انجمن‌هایی تکیه کنند که سایر کاربران رایگان SSL در آن جمع می‌شوند تا نکات و راهنمایی‌هایی در مورد نحوه رفع مشکلات مربوط به SSL ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات