اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
حل مشکل کند بودن سرعت سایت

نحوه حل مشکل کند بودن سرعت سایت

کند بودن سرعت سایت می تواند باعث خسارت های زیادی به شما شود. سرعت سایت سریعا مشخص می‌کند که آیا کاربران در سایت شما می‌مانند یا خیر. اما اهمیت این موضوع، واقعا فراتر از این است. موتورهای جستجو به‌ویژه گوگل، هنگام تعیین رتبه یک سایت در صفحه نتایج جستجو (SERP)، به سرعت سایت اهمیت بسیار زیادی می‌دهند. اگر سایت شما بیش‌ازحد کند باشد، متاسفانه در صفحه نتایج جست‌وجو جایگاه خوبی را به‌دست نمی‌آورد. بنابراین، با توجه به اینکه بهینه‌سازی و افزایش سرعت سایت به بهبود سئو (SEO) نیز کمک می‌کند، نباید آن را نادیده گرفت.

در مقاله حاضر قصد داریم تا به شما بگوییم که در صورت کند بودن سرعت سایت باید چه کارهایی انجام دهید. بنابراین در صورتی که شما هم از مشکل کند بودن سرعت سایت رنج می برید با ما در ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

کارهایی که در صورت کند بودن سرعت سایت باید انجام دهید چیست؟

در صورت کند بودن سرعت سایت باید چه کارهایی برای رفع مشکل انجام دهیم؟ پیدا کردن یک ابزار مناسب و چک کردن سرعت سایت به‌صورت آنلاین که کاری ندارد! فقط باید URL سایت خود را وارد کنید تا ابزار موردنظر بقیه کارها را انجام دهد. موضوع اینجاست که اگر بعد از انجام تست مشخص شد که سایت سرعت مناسبی ندارد، چه اقداماتی باید انجام داد؟

درصورتی‌که پس از چک کردن سرعت سایت خود متوجه شدید که به‌اندازه کافی سریع نیست، اول از همه بدانید که لزوما به‌این‌معنی نیست که سایت شما بد یا ضعیف طراحی شده است. درعوض، به‌یاد بیاورید که کارهای زیادی برای بهبود آن از دست‌تان برمی‌آید. در ادامه، به یک سری از نکاتی که درصورت کند بودن سرعت سایت خود باید به‌خاطر داشته باشید اشاره می‌کنیم:

ابزارهای نظارتی مختلف، عملکرد را به روش‌های متفاوتی رتبه‌بندی می‌کنند. بنابراین، ممکن است در یک تست امتیاز خوبی به‌دست بیاورید، و در یک تست دیگر، امتیاز ضعیفی دریافت کنید. باید چندین ابزار رایگان را امتحان کنید تا دید وسیع‌تری از سرعت وب‌سایت خود به‌دست بیاورید و دقیقا بفهمید که از این نظر چطور عمل می‌کند. زمانی که امتیاز سرعت سایت شما پایین است، به‌این‌معنی نیست که سرعت آن تا ابد کند خواهد ماند.

در اغلب اوقات، امتیاز ضعیف را می‌توان با چند اقدام ساده مانند خرید هاست با کیفیت‎‌تر یا در صورتی که وبسایت شما ترافیک بالاتری دارد استفاده از سرور مجازی و بهینه سازی تصاویر و تعداد ریکوست‌ها جبران کرد. در‌حالی‌که می‌توان امتیاز بسیارخوبی در برخی از تست‌ها به‌دست آورد، اما این امر در برخی از تست‌ها بسیار دشوار و حتی غیرممکن است.

اگر ابزاری که برای تست سرعت سایت خود از آن استفاده می‌کنید به سایت‌ها از ۰ تا ۱۰۰ امتیاز می‌دهد، کسب حدودا ۹۰ امتیاز، عملکرد خوبی است. اگر خواستید که امتیاز بالاتری کسب کنید، تغییرات و بهینه‌سازی‌های بیش‌تری انجام دهید. باوجود‌اینکه کسب امتیاز ضعیف، ناخوشایند و ناراحت‌کننده است، اما تجربه‌ای که کاربران در شرایط واقعی به‌دست می‌آورند، واقعا می‌تواند متفاوت باشد.

امتیاز سرعت سایت شما به‌تنهایی همه‌چیز را نشان نمی‌دهد و همان‌طور که اشاره کردیم، پایین بودن آن نیز لزوما به معنی طراحی بد سایت نیست. عملکرد سایت شما در شرایط واقعی، نشانگر تجربه‌ای است که کاربران هنگام بازدید آن به‌دست می‌آورند و امتیاز، معیار مناسبی برای تصمیم‌گیری نسبت به این موضوع نیست.

سخن پایانی

کند بودن سرعت سایت، می‌تواند به SEO آسیب برساند و منجر به کاهش رتبه سایت در موتورهای جست‌وجو شود. این امر، باعث می‌شود که افراد کم‌تری روی آدرس سایت شما کلیک کنند و درنهایت، شاهد افت عملکرد سایت خود خواهید شد. با صرف زمان برای تست و بهبود سرعت سایت خود، روی حفظ و نگهداری از عملکرد مناسب سایت خود سرمایه‌گذاری خواهید کرد.

امیدواریم مطالعه این مطلب در حل مشکل کند بودن سرعت سایت به شما کمک کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *