دامین اتوریتی

دامین اتوریتی چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟


آشنایی با دامین اتوریتی و تاثیر آن بر سئو

دامین اتوریتی یا اعتبار دامنه یکی از موارد بسیار مهم و تاثیر گذار بر سئو وب سایت است. همان طور که می دانید گوگل و موتور های جست وجو همواره به دنبال وب سایت های معتبر هستند تا کاربران خود را به سمت آنها هدایت کنند. یکی از مواردی که در تعیین اعتبار وب سایت شما برای گوگل اهمیت دارد دامنه سایت است. امروز قصد داریم تا در وب سایت اریان هاستینگ 24 شما را با دامین اتوریتی و تاثیر آن بر سئو وب سایت آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

دامین اتوریتی چیست؟

امروزه در دنیای پر از رقابت طراحی سایت، هر روزه بیشتر رقبا سعی بر آن دارند که در مسیر رسیدن به رتبه های بالای گوگل دیگر رقبا را پس بزنند و در این امر از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند. این رقابت پایاپای هر کسی را در حوزه ی کاری خودش مجبور به کشف و استفاده از راه های بهتر می نماید. یکی از این راه ها داشتن دامین اتوریتی است که در این مقاله در این خصوص توضیحاتی را به شما عرضه میداریم.

پارامتر های موثر در طراحی سایت موفق

برای داشتن یک سایت و طراحی سایت موفق آیتم های متفاوت و مختلفی وجود دارد تا شما را به هدفتان برساند. یک طراحی سایت موفق خروجیه یک UI (User Interface) زیبا، یک UX (User eXperience) کارآمد، جلب اعتماد کاربران، هاست سئو برای سایت، کسب بالاترین رتبه سایت ها در موتور جستجوی گوگل، حفظ رتبه وب سایت در موتورهای جستجو و … می باشد.

آیتم های موثر در سئوی موفق

همینطور برای داشتن سئوی سایت موفق لازم است تدابیر و تمهیدات ویژه ای اندیشید. استفاده از کلمات کلیدی مناسب، لینک بیلدینگ و غیره از جمله این موارد هستند. یکی از این راه ها می تواند دامین اتوریتی نیز باشد. اما دامین اتوریتی و پیج اتوریتی چیست؟

دامین اتوریتی چیست؟

دامین اتوریتی یا Domain Authority همان اعتبار کل دامنه است. پیج اتوریتی یا Page Authority اعتباره یک صفحه ی بخصوص یا URL بخصوص است. این اعتبار می تواند عددی میان صفر تا صد باشد و مثل رتبه بندی گوگل به صفحه ی اول اعتبار بیشتری اختصاص می یابد تا صفحات دیگر یک وب سایت. میزان دشواری ارتقای این اعتبار به صورت تصاعدی است، بدین صورت که رسیدن از رتبه ی صفر به سی راحت تر است تا رفتن از رتبه ی سی به چهل. دامنه ی اتوریتی هم از مجموع اعتبارات تمام صفحات حاصل می شود.

دامین اتوریتی
دامین اتوریتی

نکاتی در ارتباط با Domain Authority

در نظر داشته باشید که تنها دارا بودن یک رتبه ی نسبتا بالا در این زمینه کافی نیست، بلکه باید از میانگین رتبه ی رقبایتان بالاتر باشید تا در این زمینه موفق باشید.

چک کردن Domain Authority

وب سایت های متفاوتی وجود دارند که آدرس وب سایت را می گیرند و اعتبار دامنه یا دامین اتوریتی وب سایت شما را مورد بررسی قرار می دهند.  معتبر ترین در بین این وب سایت ها، وب سایت MOZ است. ماز یک پلتفرم آنالیز و ابزارهای سئو است. این شرکت در شهر سیاتل در واشینگتنِ ایالات متحده آمریکا مستقر است که مبادرت به فروش بازاریابی داخلی و بازاریابی تجزیه و تحلیل نرم‌افزار اشتراک می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۰۴ به عنوان یک شرکت مشاوره‌ای بود و سپس از ۲۰۰۸ به شرکت آموزش و انجام‌ دهنده SEO تغییر رویه داد.

سخن پایانی

توجه داشته باشید که برای افزایش اعتبار دامنه یا همان دامین اتوریتی باید تلاش کنید تا اعتبار وب سایت خود را افزایش دهید. این موضوع تنها با رعایت انواع نکات مختلف سئو حاصل می شود که پیش از این نیز در مقالات متعددی در وب سایت ایران هاستینگ 24 آنها را به شما معرفی کرده ایم. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

ارسال دیدگاه جدید