دلایل اسپم شدن ایمیل

1402/08/08
19 بازدید

بررسی دلایل اسپم شدن ایمیل ها

دلایل اسپم شدن ایمیل ها می تواند مختلف باشد. امروزه در دنیای دیجیتال مارکتینگ و تجارت مدرن، این ها همان سوالاتی هستند که ما اغلب با آن ها درگیر می شویم. آمارها نشان می‌دهد که بین سال‌های 2019 تا 2022 روزانه 20 میلیارد ایمیل هرزنامه ارسال می‌شود و این آمار همچنان در حال افزایش است. بدیهی است که کاربران این سیل از اسپم ها را درک نمی‌کنند. با این حال، این یک مشکل بزرگ برای بازاریابان نیز هست. تا 30 درصد از ایمیل‌ها هرگز به صندوق ورودی گیرنده نمی‌رسند و از دسترسی شما به مخاطبان جلوگیری می‌کنند.

در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا به بررسی دلایل اسپم شدن ایمیل ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

اسپم چیست و چرا ارسال می‌شود؟

اسپم به معنای پیام الکترونیکی است که بدون درخواست گیرنده و برای افراد بی‌شمار فرستاده می‌شود. یکی از مشهورترین انواع اسپم، هرزنامه‌ها هستند اما اسپم می‌تواند شامل اسپم در پیام‌رسان‌ها، اسپم در گروه‌های خبری، اسپم در بخش نظرات وبلاگ‌ها و مواردی از این قبیل باشد.

به سوءاستفاده از ابزارهای الکترونیکی مانند: ایمیل، مسنجر، گروه‌های خبری ایمیلی، فاکس، پیام کوتاه و… برای ارسال پیام به تعداد زیاد و به صورت ناخواسته اسپم می‌گویند و با توجه به هزینه اندک این روش نسبت به پست سنتی که در گذشته برای ارسال پیامک تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گرفت و همچنین ناقص بودن قوانین بین‌المللی برای محدود کردن هرزنامه، این قبیل ایمیل‌ها در سطح وسیعی ارسال می‌شوند.

دلایل اسپم شدن ایمیل

فیلترهای اسپم مدت‌هاست که وجود داشته‌اند، و به تدریج پیچیده‌تر شده‌اند، زیرا اسپم ها به یک مسئله مهم تبدیل شده‌اند. فیلترهای جدید از چندین معیار احراز هویت و تجزیه و تحلیل برای هر پیام استفاده می‌کنند، بنابراین دلایل اسپم شدن ایمیل متنوع است. درک اینکه کجا اشتباه می کنید شما را در مسیر درست برای بهبود شرکت و کمپین های خود راهنمایی می کند.

اجازه ارسال با گیرندگان وجود ندارد

ایمیل‌های هرزنامه بیش از هر زمان دیگری رایج هستند و ارسال ایمیل به افرادی که در خبرنامه شما شرکت نکرده‌اند یک خط قرمز مهم است. در واقع، میتوانند از شما شکایت کنند و قطعا جریمه ای برای ارسال پیام های بدون رضایت داشته باشید. به جای خرید لیست های آماده از جاهای دیگر، از وب سایت خود برای جمع آوری مشترکین خوب استفاده کنید. پرداخت برای گرفتن لیست های ایمیل آماده یکی از رایج ترین دلایلی است که ایمیل ها اسپم میشوند.

استفاده از برند های معروف

یکی از دلایل اسپم شدن ایمیل استفاده از برند های معروف است. آدرس و عنوان ایمیل را به گونه ای تعریف کنید که در آن از اسامی و برندهای معتبر ملی و بین المللی استفاده نشده باشد. همچنین از درج آدرس هایی چون test و غیره که در اسپم شدن ایمیل ها بسیار موثر هستند، خودداری کنید.

حجم ایمیل ارسالی

یکی از دلایل اسپم شدن ایمیل حجم آنهاست. ایمیل هایی که حجم آنها بیش از 2MG است ممکن است اسپم شوند تا جای ممکن حجم ایمیل ها و خصوصاً تصاویر را بهینه سازی کنید.

نبود دکمه لغو اشتراک برای مخاطبین

در ایمیل زمانی که دکمه لغو اشتراک در ایمیل شما واضح و قابل مشاهده نباشد، ممکن است ایمیل یا خبرنامه تبلیغاتی تان به عنوان اسپم در نظر گرفته شود. افزودن دکمه لغو اشتراک، قابلیت تحویل ایمیل ارسالی شما را بهبود می بخشد. اگرچه بسیاری فکر می کنند که این کاملاً برعکس آن عمل می کند، اما در واقعیت، وقتی صحبت از جلب اعتماد مشترک شما به میان می آید، دادن حق انتخاب به آن ها و احترام به تصمیم شان از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود و همچنین برند شما قابل اعتماد است. از سوی دیگر، پنهان کردن یا ارائه نکردن گزینه لغو اشتراک راهی مطمئن برای ناامید کردن کاربران است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات