دلایل عدم موفقیت سئو وب سایت

1402/05/18
16 بازدید

چه دلایلی باعث عدم موفقیت سئو وب سایت می شود؟

دلایل عدم موفقیت سئو وب سایت می تواند بسیار متنوع باشد. بسیاری از وب سایت ها با صرف هزینه های زیاد بر روی سئو خود آن طور که باید و شاید به موفقیت نمی رسند. در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با دلایل عدم موفقیت سئو وب سایت آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

دلایل عدم موفقیت سئو وب سایت

پیش از ارائه توضیحات در رابطه با دلایل عدم موفقیت سئو وب سایت باید یک توضیح را به شما ارائه کنیم. اگر تازه کم تر از چند ماه است فعالیت وب سایت خود را شروع کرده اید این مقاله به کار شما نمی آید چرا که سئو وب سایت امری زمان بر است و مدتی طول می کشد تا وب سایت شما توسط گوگل شناسایی شود.

اما اگر وب سایت شما مدت زیادی در حال فعالیت است و با این وجود نتایج دلخواه شما به دست نیامده است دلایل زیر می تواند علت عدم موفقیت سئو وب سایت شما باشد.

سندباکس گوگل

گوگل، سایت هایی که تازه شروع به فعالیت و کار کرده اند را برای کلمات کلیدی که رقابت بالایی دارند، در نتایج نشان نمی دهد. افرادی که به وجود سند باکس اعتقاد دارند، دلیل آن را اینگونه توجیه می کنند که گوگل برای جلوگیری از اسپم و اینکه هر روز سایت جدیدی ایجاد شود و سعی کند برای کلمات پر رقابت بالا بیاید، این کار را می کند. در واقع گوگل در این مدتی که سایت شما در سندباکس به سر می برد، تغییرات و رفتار آن را زیر نظر دارد و زمانی که احساس کند شما یک سایت مفید هستید که قصد اسپم ندارید، از سندباکس خارج می شوید و به سرعت به جایگاهی که باید، می رسید.

زیاده روی در بهینه سازی سایت: Over optimization

زیاده روی در هیچ کاری خوب نیست ! از جمله زیاده روی در بهینه سازی سایت، مشکلات زیادی برای سئو سایت شما پدید خواهد آورد.

بهینه سازی بیش از حد در سئو داخلی سایت = پنالتی توسط پاندا و Hummingbird

بهینه سازی بیش از حد سئو خارجی، شامل انواع لینک سازی و فعالیت در شبکه های اجتماعی = پنالتی توسط الگوریتم پنگوئن Google Penguin

دلایل عدم موفقیت سئو وب سایت
دلایل عدم موفقیت سئو وب سایت

زیاده روی در سئو داخلی و خارجی سایت شامل موارد زیر می شود:

  • لینک سازی داخلی بیش از حد از صفحات به یکدیگر
  • استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی هدف
  • لینک دادن بیش از حد از صفحه ای به صفحه دیگر ( چه در داخل و چه در خارج از سایت )
  • خرید بک لینک، کلیک، بازدید کننده، سرویس های اشتراک گزاری پست های شبکه های اجتماعی و هر آنچه گوگل به سادگی درک کند که شما می خواهید سایتتان را ظاهرا مهم معرفی کنید.

پنالتی شدن سایت در گوگل در اثر اسپم رقبا

همه ما رقبایی داریم. یک سایت در سئو درست مانند هر پدیده دیگری در این دنیا، دارای رقبایی است که دوست ندارند پیشرفت کند. گاهی اوقات می توان از طریق رقابت سالم در هر زمینه ای از جمله سئو، نسبت به رقبا برتری یافت اما اگر رقبای شما، بخواهند از طریق روش های ناسالم با شما در سئو سایت رقابت کنند، و شما ندانید که آن ها این کار را انجام می دهند، احتمالا با مشکل شکست سئوی سایتتان مواجه می شوید و اگر بالا باشید در سرچ ها، روز به روز جایگاه خود را از دست می دهید و ضعیف می شوید.

سخن پایانی

اگر تازه وب سایت خود را راه اندازی کرده اید نگرانی ای بابت عدم موفقیت سئو وب سایت نداشته باشید. اما اگر با وجود فعالیت زیاد نتیجه دلخواه خود را به دست نیاورده اید بهتر است سریع تر به دنبال پیدا کردن دلیل آن باشدی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات