اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

[email protected]

حساب کاربری
راهکارهای افزایش مخاطبان استریم چیست؟

چگونگی افزایش مخاطبان استریم

افزایش مخاطبان استریم در گرو کیفیت بالا و جذابیت‌ استریم‌های تولید شده شماست. استریم به فناوری انتقال فایل‌های تصویری و صوتی گفته می‌شود که به صورت مداوم و بدون قطع شدن انجام می‌گیرد. این فایل‌ها از یک سرور به کلاینت منتقل می‌شوند. به عنوان مثال زمانی که از تلویزیون یا یا از طریق اینترنت، ویدیویی را مشاهده یا پادکستی را گوش می‌دهید، از این فناوری استفاده می‌شود.

استریم با دانلود متفاوت است. در دانلود شما باید منتظر بمانید تا دانلود تمام شود، اما در استریم شما می‌توانید قبل از تمام شدن دانلود فایل آن را باز کرده و مشاهده کنید. به عنوان مثال زمان دانلود یک فیلم با استریم می‌توانید از ابتدای شروع به دانلود، تماشای آن را شروع کنید و نیاز نیست تا پایان دانلود منتظر بمانید.

در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا به بررسی چگونگی افزایش مخاطبان استریم بپردازیم. با ما در مقاله افزایش مخاطبان استریم همراه باشید.

راهکارهای افزایش مخاطبان استریم چیست؟

افزایش مخاطبان استریم در گرو کیفیت بالا و جذابیت‌ استریم‌های تولید شده شماست. شاید در ابتدای راه تعداد محدودی استریم‌های شما را مشاهده کنند. اما زمانی که استریم‌های بسیار هیجان انگیز و جذاب تولید کنید، قطعا مخاطبان شما افزایش می‌یابند. به این منظور می‌توانید از تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی نیز استفاده کنید. همچنین باید به صورت مدام استریم تولید کنید و مخاطبان را درگیر نگه دارید. اگر بین استریم‌های تولیدی فاصله زمانی زیادی باشد، مخاطبان شما را فراموش می‌کنند. بنابراین برای افزایش مخاطبان استریم باید صبور باشید.

قواعد نورپردازی در استریم چیست؟‌

نورپردازی در استریم بسیار مهم است و باید توجه داشته باشید که نوع نورپردازی ویدیو شما را بدتر نکند. زمانی که برای اولین بار استریم ایجاد می‌کنید، ممکن است با نحوه نورپردازی درست آشنا نباشید، اما به مرور زمان برای شما آسان‌تر می‌شود. برای انتخاب نورپردازی، چهار فاکتور مهم وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشته باشید:

منبع نور

شما می‌توانید از منبع نور طبیعی برای ایجاد نور استفاده کنید اما در صورت بروز مشکلاتی مانند تغییر آب و هوا شرایط نورپردازی شما دچار مشکل می‌شود. همچنین باید جهت نور نیز مناسب باشد تا از ایجاد سایه‌های زشت جلوگیری شود.

دمای رنگ

نور مورد استفاده می‌توانند گرم یا سرد باشد. به عنوان مثال نورهای زرد گرم‌تر و نورهای سردتر آبی هستند. آسمان سردترین نور را دارد. در انتخاب دمای رنگ باید توجه داشته باشید که از نورهایی با دماهای مختلف استفاده نکنید زیرا کیفیت ویدیو پایین می‌آید.

شدت نور

منبع نور مورد استفاده ممکن است نرم یا سفت باشد. نورهای سفت روشن‌تر هستند اما باید مواظب باشید شدت نور بیش از اندازه نباشد. اگر به نور روشن ولی نرم‌تر احتیاج دارید، می‌توانید از پخش کننده نور استفاده کنید. شرایط فیزیکی: تمام وسایل و تجهیزاتی که برای نورپردازی استفاده می‌کنید باید قابلیت تنظیم داشته تا بتوانید نوری مناسب در ارتفاع مناسب ایجاد کنید. کیفیت وسایل استفاده شده مهم است اما مهم‌تر از آن نحوه قرارگیری و تنظیم این وسایل است.

اینترنت مناسب برای استریم چیست؟

برای استریم کردن به اینترنت خاصی نیاز داریم. مهم‌ترین مولفه‌های انتخاب اینترنت برای استریم در ادامه معرفی شده‌اند.

سرعت دانلود اینترنت استریم: سرعت اینترنت اهمیت زیادی در استریم دارد و این سرعت بالا می‌تواند ارتباط مناسب با سرورها را تضمین کند. سرعت بالا باعث داشتن استریم پایدار می‌شود.

سرعت بالای آپلود: سرعت آپلود نیز از موارد بسیار حیاتی و مهم در استریم کردن است. در استریم شما اطلاعاتی را به صورت زنده با مخاطب به اشتراک می‌گذارید، به این منظور باید سرعت آپلود بالایی داشته تا بتوانید اطلاعات را به سرعت بارگذاری و در اختیار کاربر قرار دهید.

بیت ریت بالاتر: بیت ریت به میزان اطلاعاتی گفته می‌شود که در استریم مبادله می‌شود. هرچه میزان بیت ریت بالاتر باشد، استریم نیز قوی‌تر و باکیفیت‌تر بوده و مخاطب حس بهتری دارد. برای استریم با رزولوشن‌های متفاوت، میزان بیت ریت نیز متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *