اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

[email protected]

حساب کاربری
روش‌های کسب درآمد از استریم چیست؟

چگونگی کسب درآمد از استریم

کسب درآمد از استریم می تواند یک منبع درآمد بسیار خوب باشد. استریم به فناوری انتقال فایل‌های تصویری و صوتی گفته می‌شود که به صورت مداوم و بدون قطع شدن انجام می‌گیرد. این فایل‌ها از یک سرور به کلاینت منتقل می‌شوند. به عنوان مثال زمانی که از تلویزیون یا یا از طریق اینترنت، ویدیویی را مشاهده یا پادکستی را گوش می‌دهید، از این فناوری استفاده می‌شود.

استریم با دانلود متفاوت است. در دانلود شما باید منتظر بمانید تا دانلود تمام شود، اما در استریم شما می‌توانید قبل از تمام شدن دانلود فایل آن را باز کرده و مشاهده کنید. به عنوان مثال زمان دانلود یک فیلم با استریم می‌توانید از ابتدای شروع به دانلود، تماشای آن را شروع کنید و نیاز نیست تا پایان دانلود منتظر بمانید.

در مقاله قبل در وب سایت ایران هاستینگ 24 با استریم چیست و اهمیت آن اشنا شدیم. در این مقاله می خواهیم شما را با روش های کسب درآمد از استریم آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

کسب درآمد از استریم

روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از استریم‌ها وجود دارد. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که این درآمد یک شبه حاصل نمی‌شود و اگر قصد ورود به حوزه را دارید، باید چندین ماه به صورت مستمر تلاش کرده و زمان بگذارید. افراد با ایجاد استریم‌های جذاب و هیجان انگیز و اشتراک آن‌ها در فضاهای مختلف، توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده و بازدید خود را افزایش می‌دهند.

سپس از طریق انجام تبلیغات درآمد بالایی کسب می‌کنند. بسیاری از استریمرها از طریق انجام تبلیغات و تست محصولات شرکت‌های بازی سازی انتخاب می‌شوند. این موضوع در ایران چندان کارایی ندارد ولی افرادی که برای این نوع فعالیت‌ها انتخاب می‌شوندف درآمد بسیار بالایی کسب می‌کنند.

بلاگری در حوزه استریم نیز روش دیگری برای کسب درآمد در این حوزه است. بلاگری نیز باعث افزایش میزان بازدید پیج و مخاطبان شما شده و شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلفی برای انجام تبلیغ و معرفی محصولات به شما مراجعه می‌کنند.

درآمد استریمرها در ایران چقدر است؟

سوالی که معمولا برای افراد پیش می‌آید این است که آیا استریمرها در ایران نیز درآمد مناسبی دارند؟ نکته مثبتی که در این زمینه وجود دارد این است که افراد فعال در این زمینه به صورت دلاری کسب درآمد می‌کنند و همین امر سبب افزایش بسیار زیادی درآمد آن‌ها می‌شود. البته برخی از مشکلات برای نقد کردن درآمد دلاری وجود دارد که از طریق واسطه‌ها قابل حل است و در نهایت دستمزد دریافتی بسیار بالا خواهد بود.

چطور به یک استریمر حرفه‌ای تبدیل شویم؟

استریمرها در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند و برخی از آن‌ها به قدری مشهور هستند که میلیون‌ها طرفدار و بیننده در دنیا دارند. اما به نظر شما چگونه باید به یک استریمر حرفه‌ای تبدیل شویم؟ چند نکته مهم وجود دارد که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید در زمینه کاری خود به فردی حرفه‌ای تبدیل شوید.

در زمینه کاری خود متخصص شوید: فرقی ندارد در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید، باید به یک متخصص تبدیل شوید. مثلا در انجام یک بازی متخصص شوید و بهترین کار این است که نظر مردم را برای یک بازی جلب کنید.

بدون وقفه کار کنید: شاید در ابتدای راه برای شما سخت باشد، اما باید بسیار سخت و بدون وقفه برای استریم کردن وقت بگذارید. ممکن است در ابتدای راه استریم‌های شما مورد توجه قرار نگیرد و چندین سال طول بکشد.

استریم خود را تبلیغ کنید: شما می‌توانید در ابتدا از دوستان و آشنایان خود بخواهید استریم شما را تماشا کنند. سپس به کمک رسانه‌های اجتماعی افراد دیگر را نیز به تماشای استریم دعوت کنید. استفاده از تبلیغات می‌تواند رای مفید برای جذب مخاطبان بیشتر باشد.

با دنبال کنندگان خود ارتباط برقرار کنید: در استریم می‌توانید با مخاطبان خود صحبت کرده و نظرات آن‌ها را بشنوید. این ارتباط می‌تواند به شما در بهبود استریم‌های آینده کمک کند. از تجهیزات مناسب استفاده کنید: همان‌طور که گفته شد، شما می‌توانید با گوشی یا تبلت خود هم استریم تولید کنید. اما استفاده از تجهیزات مناسب و حرفه‌ای می‌تواند به شما در تولید یک استریم بسیار باکیفیت کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *